Wstęp wolny. Do zobaczenia!
Zespół The Bartenders powstał w Warszawie w 2006 roku. Jesteśmy jedną z nielicznych formacji ska-jazzowych w Polsce. Połączyła nas fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz chęć skonfrontowania jamajskiego rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. W 2013 r. ukazał się nasz debiutancki krążek Szumna Sessions z udziałem gości z Polski i z rynku światowego. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, a singiel The Polecat utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Rozpoczął się etap większych koncertów z coraz więcej znaczącym składami grającymi reggae i ska. Spotkaliśmy się na jednej scenie z Rotterdam Ska-Jazz Foundation, New Jork Ska-Jazz Ensemble, The Toasters, Dr. Ring-Ding’iem, Babylove and the VanDangos i wieloma innymi, których można by długo wymieniać. Wraz z nowymi doświadczeniami pojawiały się nowe pomysły na muzykę. Zostały zebrane w 2016 roku na płycie Poles are Movin’, której brzmienie jest najbliższe temu, jak gramy do dzisiaj. Stanowiła ona impuls do promocji w miejscach, gdzie jeszcze zespół nie bywał i na skalę, na którą się wcześniej nie zdobył. Poza lokalnymi festiwalami w Ostródzie i Bielawie, pojechaliśmy z tą płytą do Niemiec na This is Ska! oraz do Hiszpanii na Rototom Sunsplash – największy europejski festiwal muzyki jamajskiej i okołojamajskiej. Tam nagraliśmy teledysk do piosenki On Her Side. Bliższy kontakt z lokalną sceną zespół zdobył podczas realizacji projektu Tribute to Alibabki, który polegał na zaaranżowaniu na nowo pierwszego polskiego singla o stylistyce jamajskiej: W rytmach Jamaica Ska, a także wielu przebojów grupy Alibabki. Cały projekt zwieńczył koncert w warszawskiej Proximie z udziałem samych Alibabek oraz wokalistów polskiej sceny reggae i ska, podwójna płyta Tribute to Alibabki (2020 r.), gdzie można usłyszeć studyjne wersje tej muzyki, a także koncert w finale Męskiego Grania w Żywcu z tym właśnie materiałem. Punktem kulminacyjnem koncertu było wspólne wykonanie piosenki Kwiat jednej nocy razem z Alibabkami. Klub Proxima stał się ważnym miejscem dla The Bartenders. Zespół zagrał tam wspólnie z prekursorami uprawianego przez nas stylu muzycznego – The Skatalites oraz Doreen Shaffer. Dalsze plany i kolejne koncerty zespołu zatrzymał COVID.Ostatnia płyta Skankin’ to the Jazz Posłuchaj: to efekt naszej postpandemicznej pracy. Znalazło się tam 10 autorskich kompozycji zespołu oraz uliczny klasyk z muzyką Jakuba Kagana Hanko! (Apaszem Stasiek był) , znany z wykonań Grzesiuka czy Staśka Wielanka. Płytę wydało jazzowe wydawnictwo Fortune, dzięki któremu nasza ostatnia płyta stoi niedaleko koncertowego albumu Ptaszyna Wróblewskiego, który to zaszczycił nas nadając naszą muzykę w swojej kultowej audycji Trzy Kwadranse Jazzu w radiowej Trójce. Nasz koncert to wspólne kilkadziesiąt minut z muzyką do tańca dla niemogących usiedzieć w miejscu, a jednocześnie do zastanowienia się „co oni tam zagrali?” dla miłośników harmonicznych zagadek
* W razie deszczowej pogody koncerty przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.

BIP