24 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siedlcach odbyła się uroczystość Złotych Godów. Ponad pół wieku wspólnie przeżytych chwil, codziennych trosk i radosnych momentów stało się powodem wyjątkowego spotkania, podczas którego uhonorowano pary małżeńskie świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego.


Jubileusz był okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla Jubilatów, których wieloletnie związki są przykładem wzajemnego szacunku, oddania i odpowiedzialności. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Prezydent Miasta Siedlce Tomasz Hapunowicz, składając Jubilatom serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i wielu kolejnych lat spędzonych w gronie najbliższych.

Uroczystość tą obchodzą następujące pary:

  • Danuta i Bogdan Karczowie
  • Marianna i Henryk Kowalczykowie
  • Mirosława i Roman Królikowscy
  • Honorata i Andrzej Pawlakowie
  • Bogusława i Jerzy Piechowiczowie

Nie zabrakło wzruszających wspomnień, ciepłych słów oraz chwil refleksji nad znaczeniem rodziny i trwałych relacji międzyludzkich. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślił występ znakomitej śpiewaczki operowej Karoliny Niebrzegowskiej, której repertuar nadał spotkaniu niezwykle podniosły i uroczysty nastrój. Obecność artystki miała również bardzo osobisty charakter – wśród par świętujących jubileusz znaleźli się bowiem jej rodzice.