• Prezydent gościł w dniu dzisiejszym dzieci i ich opiekunów z dwóch ukraińskich placówek, które na co dzień współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach.  

  • Dn. 21.10.2019 r. (poniedziałek) po godz. 8:00 zostanie zamknięta ul. Okrężna i fragment ul. Kraszewskiego od skrzyżowania z ul. Mazurską do skrzyżowania z ul. Monte Cassino.

  • 68 nauczycieli odebrało z rąk Prezydenta Miasta Siedlce nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 16 października w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Obchody uświetnił spektakl "Nerka" w wykonaniu aktorów Teatru ES.

  • 15 października br. dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach Leszek Rozbicki podpisał umowę z firmą CARSED VOLKSWAGEN – Siedlce dotyczącą prowadzenia praktycznej nauki zawodu dla uczniów z siedleckiego Rolnika.

  • "Mecenas siedleckiego sportu" i "Mecenas siedleckiej kultury" to prestiżowe wyróżnienia przyznawane osobom lub podmiotom gospodarczym za wyjątkową pomoc udzielaną przedsięwzięciom sportowym i rekreacyjnym lub za wyróżniającą się pomoc udzielaną przedsięwzięciom kulturalnym i artystycznym. W tym roku odebrało je jedenaście firm. Od 2011 roku przyznawane są także tytuły „Złotego Mecenasa”.

Galeria - Nowe mieszkania socjalne przy Karowej

Już w październiku przy ul. Karowej zostanie oddanych do użytku 28 nowych mieszkań socjalnych. Powstaną one w systemie "Zaprojektuj i wybuduj", a ich wykonawcą będzie firma "Moduł System Serwis" z Płocka wchodząca w skład holdingu "Polimex- Mostostal". Koszt całości inwestycji to 1,9 mln zł, kwotę tę Miasto Siedlce będzie spłacało przez 5 lat.

Umowę na budowę pawilonów mieszkalnych podpisali w piątek, 2 lipca prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i prezes "Moduł System Serwis" Krzysztof Rutecki. Na uroczystym podpisaniu umowy obecni byli także: wiceprezes "Polimex- Mostostal" Aleksander Jonek, zastępcy Prezydenta Marta Sosnowska i Jarosław Głowacki, skarbnik Miasta Siedlce Kazimierz Paryła, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Stanisław Mrówczyński. Radę Miasta reprezentował radny Jerzy Myszkowski. Konferencję prasową poprowadził naczelnik Biura Prezydenta Mariusz Orzełowski.

- W kwietniu podpisaliśmy umowę na realizację 320 mieszkań komunalnych, teraz chcemy wybudować oszczędne mieszkania socjalne - powiedział prezydent Wojciech Kudelski. - Nasza strategia działania zakłada, że musimy mieć dokąd wykwaterować mieszkańców ze ścisłego centrum miasta, zwłaszcza z kwartału objętego ulicami Pułaskiego, Floriańska, Sienkiewicza, Kilińskiego, który niebawem stanie wielkim placem budowy. Program budownictwa komunalnego i socjalnego ma zapewnić nowe mieszkania. W przypadku mieszkań socjalnych są one ostatnią szansą dla ludzi, którzy z różnych względów zagubili się na swojej drodze życiowej. Jeżeli z tego nie skorzystają pozostanie już im tylko noclegownia. Mieszkania te nie będą miały luksusów, ale podstawowe urządzenia, za które lokatorzy będą musieli zapłacić, chcemy bowiem tam wprowadzić system liczników wrzutowych. Skończą się w ten sposób horrendalne zaległości w opłatach za dostarczone media.

Mieszkania socjalne przy ul. Karowej powstaną w systemie modułowym. Każde z nich obok jednego lub dwóch pokoi posiadać będzie aneks kuchenny i łazienkę. - Gwarantujemy wysoki standard wykończenia obiektów - powiedział Krzysztof Rutecki. - Do tej pory zrealizowaliśmy już podobne obiekty w Bytomiu, Lipnie, Olecku, Józefowie, a oprócz tego nowoczesne przedszkole we Wrocławiu. Mieszkania realizowane w systemie modułowym charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, który wynosi 0,3. Będą więc tanie w utrzymaniu zwłaszcza w okresie zimowym.