Galeria - Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę stadionu

24 czerwca na Błoniach Siedleckich odbyło się uroczystego wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę stadionu, który jest pierwszym obiektem powstającego Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki.

 

Uroczystości poprzedziła Msza Św. w Kaplicy p.w. Św. Maksymiliana Kolbe odprawiona w intencji budowniczych. Po niej na terenie budowy stadionu odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. Podpisy pod tym dokumentem złożyli: ks. bp ordynariusz Zbigniew Kiernikowski, posłowie Krzysztof Tchórzewski i Jacek Kozaczyński, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz jego zastępcy Marta Sosnowska i Jarosław Głowacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Bobryk, wiceprezes Polimex-Mostostal (głównego wykonawcy inwestycji) Aleksander Jonek oraz prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mirosław Pawłowski. Następnie tuba z aktem erekcyjnym została wmurowana w fundament zachodniej trybuny przyszłego stadionu.

 

Poświęcenia placu budowy dokonał ks. bp Zbigniew Kiernikowski.
W uroczystości udział wzięło wielu znakomitych gości, wśród nich prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, który w trakcie uroczystości złożył władzom Siedlec gratulacje za troskę o budowę nowoczesnej bazy sportowej.

Trwająca budowa to pierwszy etap budowy Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki na siedleckich Błoniach. Za kwotę 28.635 tys. zł powstanie nowoczesny stadion piłkarski z nawierzchnią trawiastą, systemami nawodnienia, oświetlenia i podgrzewania murawy. W pierwszym etapie zostanie wybudowana kryta trybuna na 3 tysiące widzów, pod którą znajdą się pomieszczenia socjalne, sportowe, techniczne, biurowe oraz sala konferencyjna. Stadion będzie ogrodzony i wyposażony w nowoczesny system sprzedaży biletów i organizacji wejść. W ramach tej części inwestycji przygotowane zostaną rozwiązania techniczne umożliwiające dobudowanie w kolejnym etapie pozostałych trybun, których pojemność wyniesie 7 tys. osób. Obok stadionu wybudowane zostaną dwa pełnowymiarowe boiska treningowe. Jedno będzie miało nawierzchnię naturalną, drugie sztuczną. Boiska treningowe będą także wyposażone w systemy nawodnienia i odwodnienia, będą miały oświetlenie i trybuny na 300 i 400 miejsc. W pierwszym etapie powstanie również parking mogący pomieścić 289 samochodów osobowych i autobusy. Ta część inwestycji zakończona zostanie wiosną przyszłego roku.

Kolejną inwestycją w ramach kompleksu sportowego na Błoniach Siedleckich jest budowa aquaparku. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej na budowę krytej pływalni z licznymi atrakcjami. W kolejnych etapach w ramach Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki wybudowana zostanie hala widowiskowo - sportowa oraz hotel.