• 9 października 150 lat temu, w 1866 roku do Siedlec przyjechał pierwszy pociąg. W rocznicowym festynie - fetującym długoletnią historię kolei tak bardzo związanej z Miastem - będziemy mogli wziąć udział też... 9 października.

  • 27 września przypadał Światowy Dzień Turystyki. Dzień wcześniej obradował X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Była to okazja do wręczenia kolejnych nagród za promocję turystyki w naszym mieście. Dyplom uznania otrzymał wiceprezydent Miasta Jarosław Głowacki, a "certyfikat jakości" Punkt Informacji Turystycznej.

  • Do startu w V Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT 2016” namawia wszystkich siedlecki Miejski Ośrodek Kultury. Na zgłoszenie pozostało niewiele czasu - przyjmowane są w formie elektronicznej tylko do 7 października.

  • Centrum Medyczno-Diagnostyczne zaprasza wszystkie kobiety, i nie tylko, do udziału w akcji informacyjno-profilaktycznej "Profilaktyka i Sztuka", połączonej z koncertem muzycznym.

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach otrzymała nominację w ogólnopolskim plebiscycie „Biblioteka z duszą” organizowanym przez kulturaonline.pl. Wszystkich czytających i sympatyków siedleckiej Książnicy, i nie tylko, prosimy o głosowanie internetowe do 2 października na naszą placówkę.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Galeria - Siedlecka Rada Biznesu 30 X 2013