• Prezydent gościł w dniu dzisiejszym dzieci i ich opiekunów z dwóch ukraińskich placówek, które na co dzień współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach.  

  • Dn. 21.10.2019 r. (poniedziałek) po godz. 8:00 zostanie zamknięta ul. Okrężna i fragment ul. Kraszewskiego od skrzyżowania z ul. Mazurską do skrzyżowania z ul. Monte Cassino.

  • 68 nauczycieli odebrało z rąk Prezydenta Miasta Siedlce nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 16 października w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Obchody uświetnił spektakl "Nerka" w wykonaniu aktorów Teatru ES.

  • 15 października br. dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach Leszek Rozbicki podpisał umowę z firmą CARSED VOLKSWAGEN – Siedlce dotyczącą prowadzenia praktycznej nauki zawodu dla uczniów z siedleckiego Rolnika.

  • "Mecenas siedleckiego sportu" i "Mecenas siedleckiej kultury" to prestiżowe wyróżnienia przyznawane osobom lub podmiotom gospodarczym za wyjątkową pomoc udzielaną przedsięwzięciom sportowym i rekreacyjnym lub za wyróżniającą się pomoc udzielaną przedsięwzięciom kulturalnym i artystycznym. W tym roku odebrało je jedenaście firm. Od 2011 roku przyznawane są także tytuły „Złotego Mecenasa”.

Galeria - Duże zmiany w II LO w Siedlcach

Dużym zmianom ulega infrastruktura II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach. W ostatnim czasie wykonano szereg prac, m.in. wyremontowana została kuchnia szkolna umożliwiając zwiększenie liczby wydawanych posiłków ze 120 do 180. Nowe oblicze zyskała biblioteka szkolna wraz z czytelnią multimedialną.

Największym jednakże przedsięwzięciem, które czeka popularną "Królówkę" jest budowa nowej hali sportowej. Staraniem dyrektor Liceum Jolanty Bieniek i przewodniczącego Rady Rodziców Bogumiła Kacprzaka oraz decyzją Rady Miasta inwestycja została zapisana w tegorocznym budżecie. W lutym rozstrzygnięty został przetarg, który wyłonił wykonawców. Wykonają oni dokumentację techniczną a następnie wybudują nową halę sportową wraz z łącznikiem.

Zwycięzcami przetargu zostało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych WSCHÓD i Biuro Projektowe ARCONEL z Lublina. Wartość zadania opiewa 1,745 mln złotych. Hala ma zostać oddana do użytku wraz z nowym rokiem szkolnym 2011/2012.