• PWiK kilkanaście dni temu rozpoczął przebudowę sieci wodociągowej w ul. Ceglanej. W drugiej połowie roku Firma rozpocznie wymianę sieci wodociągowej w dalszej części Ceglanej, aż do ul. Kraszewskiego. W tym samym czasie zostanie wykonana tam też kanalizacja deszczowa.

  • Miasto Siedlce, zgodnie z ustawą, zapewnia dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, kilkunastu grupom uprawnionych, m.in.: młodzieży, osobom starszym, kombatantom i weteranom oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny.

  • Prezentujemy krótki fotoreportaż obrazujący postęp prac przy aktualnie trwających najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych: centrum przesiadkowym, budowie ronda i tunelu pod torami PKP oraz przy 3. etapie miejskiej obwodnicy.

  • Informujemy o powstających w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach przy ul. Szkolnej, klasach sportowych.

  • Z 30 kwietnia do 29 maja magistrat wydłużył termin składania wniosków przez Mieszkańców na wykorzystanie 500 tys zł. w ramach tzw. budżetu obywatelskiego Siedlec. Na realizację ubiegłorocznych projektów Miasto wyda w tym roku 546 tys zł.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Kiermasz kwiatów na Placu Sikorskiego
03-04-2018

Kiermasz kwiatów na Placu Sikorskiego

W sobotę, 14 kwietnia na Placu gen. Sikorskiego będzie można nabyć sadzonki kwiatów, drzew i krzewów oraz wiele innych akcesoriów niezbędnych do pracy w ogrodzie. Wszystko to w ramach "XII Wiosny na polu i w ogrodzie" zorganizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

Więcej
Rolkowisko i rajd na otwarcie sezonu!
03-04-2018

Rolkowisko i rajd na otwarcie sezonu!

W piątek, 6 kwietnia oficjalnie otwieramy sezon na rolki z Disco Rolkowisko, a dwa dni później, w niedzielę Rodzinny Rajd Rowerowy! To propozycje ARMS w nadchodzącym tygodniu.

Więcej
Miasto Przyjazne Nauce
29-03-2018

Miasto Przyjazne Nauce

Blisko 400 stypendiów przyznał Prezydent Wojciech Kudelski siedleckim uczniom za ich wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Więcej
MPK w Wielkanoc
29-03-2018

MPK w Wielkanoc

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Spółka z o.o. informuje o zmianach w kursowaniu autobusów w trakcie kilku najbliższych dni: od 29 marca do 3 kwietnia.

Więcej
Katyń pro memoria
29-03-2018

Katyń pro memoria

W czwartek, 5 kwietnia w Galerii Teatralnej CKiS przy ul. Świrskiego, odbędzie się otwarcie wystawy grafiki Ireneusza Parzyszka - Katyń pro memoria. Prace poświęcone są pamięci polskich oficerów - więźniów: Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa, zamordowanych w Katyniu, w 1940 roku.

Więcej
Nowy podział miasta na okręgi wyborcze
28-03-2018

Nowy podział miasta na okręgi wyborcze

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 marca br. podczas sesji Rady Miasta Siedlce podjęta została Uchwała Nr XLVII/546/2018 w sprawie podziału miasta Siedlce na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w okręgu.

Więcej
Siedlce Miastem Tańca
28-03-2018

Siedlce Miastem Tańca

Tancerze z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Formacji Tanecznej Caro Dance z Siedlec podczas Mistrzostw Polski w Wałbrzychu w miniony weekend, aż 35 razy stawali na podium. Oba zespoły zdobyły łącznie 8 złotych, 13 srebrnych i 14 brązowych medali.

Więcej
Premie dla właścicieli budynków
27-03-2018

Premie dla właścicieli budynków

17 kwietnia, podczas spotkania informacyjnego, pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego udzielą niezbędnych informacji nt. premii kompensacyjnej dla właścicieli budynku z przydziałem kwaterunkowym.

Więcej
Krajoznawczo najlepsi
27-03-2018

Krajoznawczo najlepsi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 kontynuują sukcesy w konkursach krajoznawczo- turystycznych. Po niespełna pół roku od ostatniej wygranej na Mazowszu, wygrali kolejny konkurs.

Więcej
Miejska Droga Krzyżowa
26-03-2018

Miejska Droga Krzyżowa

W niedzielę, 25 marca ulicami Siedlec przeszła Miejska Droga Krzyżowa. Wierni nieśli krzyż i rozważali poszczególne stacje Męki Pańskiej, przemierzając trasę z Katedry do kościoła pw. Św. Józefa. W tym wyjątkowym nabożeństwie wielkopostnym wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców miasta.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [246] [247] [248]   następna strona »