• Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Młodzież na start!
07-09-2018

Młodzież na start!

Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XXV Ogólnopolskich Zawodach Sportowych "Czwartki Lekkoatletyczne". Zgłoszenia przyjmowane będą do godziny rozpoczęcia zawodów.

Więcej
Święto Wojsk Lądowych w Siedlcach
06-09-2018

Święto Wojsk Lądowych w Siedlcach

W niedzielę, 9 września na Placu gen. Sikorskiego odbędzie się ogólnopolska inauguracja obchodów Święta Wojsk Lądowych. W uroczystościach spodziewany jest udział ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz generalicji Wojska Polskiego, z dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych na czele - gen. broni Jarosławem Miką.

Więcej
Dla Miasta, dzieci i zdrowia: nowe filtry
06-09-2018

Dla Miasta, dzieci i zdrowia: nowe filtry

Siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne konsekwentnie i szybko realizuje swój "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". 6 września do przedszkola przy Okrzei i kilku innych, a 7 września do wszystkich pozostałych, trafiły po 2. sztuki wewnętrznych filtrów powietrza.

Więcej
100 lat "Żółkiewskiego"
06-09-2018

100 lat "Żółkiewskiego"

IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego od 14 do 17 września uroczyście obchodzić będzie jubileusz 100. rocznicy upaństwowienia i nadania szkole imienia. W przygotowanym programie m.in. konferencja historyczna, sztafeta biegowa, koncerty.

Więcej
Nightskating 7 września
05-09-2018

Nightskating 7 września

Agencja Rozwoju Miasta zapraszamy do udziału w kolejnym przejeździe przez Miasto na rolkach - Nightskating Siedlce. Ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną ulicami miasta w rytmie dynamicznej przejeżdżało w każdej poprzedniej edycji po kilkaset osób.

Więcej
"Czyste powietrze" już działa
05-09-2018

"Czyste powietrze" już działa

Rządowy program dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych przewiduje, że w ciągu najbliższych 11 lat na wymianę bądź zakup i montaż źródeł ciepła oraz termomodernizacje, przeznaczonych zostanie 103 mld zł. Wszystko w trosce o zdrowie, klimat i środowisko.

Więcej
Stacje ładowania uruchomione
04-09-2018

Stacje ładowania uruchomione

PGE Nowa Energia uruchomiła 4 września w Siedlcach pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej
Monte Cassino już z rondem
04-09-2018

Monte Cassino już z rondem

Wykonawca - Strabag Polska, położył 3 września pierwszą, tzw. wiążącą warstwę asfaltu nowej nawierzchni w ulicy Monte Cassino. Zaawansowana jest budowa chodników i ronda na skrzyżowaniu z ul. Okrężną.

Więcej
Stworzyli Niepodległą
04-09-2018

Stworzyli Niepodległą

Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Daszyński, Korfanty są wg autorów wystawy ze szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Ojcami polskiej Niepodległości w 1918 roku. Plenerową wystawę o mężach stanu można oglądać do 17 września przez magistratem.

Więcej
Pierwsze dzwonki w szkołach
03-09-2018

Pierwsze dzwonki w szkołach

W dwóch uroczystych inauguracjach roku szkolnego 2018/2019 wzięli udział 3 września siedleccy samorządowcy i władze Miasta. Prezydentów Wojciecha Kudelskiego i Piotra Niewiadomskiego gościli uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego im. hetmana Żółkiewskiego i Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [271] [272] [273]   następna strona »