• 19 lipca na boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, rozpoczęły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Dziewcząt w piłce nożnej. Rywalizacja potrwa do jutra.

  • Od poniedziałku, 23 lipca rusza przebudowa ul. Monte Cassino. Prace zostaną wykonane na odcinku od ronda Marii Skłodowskiej – Curie do ul. Okrężnej. Termin zakończenia robót to 14 września, a wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

  • Jest już pierwsza stacja ładowania aut elektrycznych, dzisiaj powstaną dwie kolejne. Do końca lipca w Mieście powinny zostać zamontowane dalsze dwie. W Siedlcach rusza zapowiadany w lutym pilotaż projektu wynajmu aut elektrycznych.

  • To największy prawdopodobnie spływ kajakowy na Podlasiu, a może i w Polsce. VI edycja spływu Bugiem 500 kajaków rusza w pierwszy weekend sierpnia.

  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach zainicjowała akcję o edukacyjno-profilaktycznym, ale i restrykcyjnym charakterze: "Przepisowy Rowerzysta". Policjanci chcą wyeliminować nieprawidłowe przemieszczanie się rowerzystów w przestrzeni miejskiej, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Tylko 18 lipca dosłownie w ciągu kilku minut patrole zatrzymały w kilku punktach Miasta nawet do 10 nieprawidłowo jadących rowerzystów.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Kaplica Sykstyńska w Siedlcach!
28-06-2018

Kaplica Sykstyńska w Siedlcach!

Rok temu w kwietniu w Rzymie, w tym roku w kwietniu na Zamku Królewskim, a 28 czerwca o 18.00 w Siedlcach, ma swoją premierową prezentację publiczną album „La Capella Sistina”. Z 1999. wydrukowanych egzemplarzy, sprzedawanych na całym świecie, Polska otrzymała 50. Każdy z nich kosztuje 12,600 euro, a mimo to sprzedała się już ponad połowa nakładu.

Więcej
Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi
28-06-2018

Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi

W konkursie filmowym "Ku niepodległości", ogłoszonym przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę dla uczniów szkół województwa mazowieckiego, najbardziej kreatywni i i profesjonalni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej z Siedlec.

Więcej
Drugi raz zagrają pod muralem
28-06-2018

Drugi raz zagrają pod muralem

W trzy pierwsze piątki lipca (6,13 i 20.07) posłuchamy muzyki w dobrym wykonaniu i do znakomitych tekstów Herberta i Krajewskiego. II Letni Festiwal pod Muralem zaprasza na plac przy CKiS zawsze o 21.00.

Więcej
Nasz samorząd u sąsiadów
27-06-2018

Nasz samorząd u sąsiadów

W Dasing i w Berdyczowie - miastach partnerskich Siedlec, gościły delegacje naszego samorządu lokalnego w miniony weekend, 23 i 24 czerwca. Kilkanaście dni wcześniej władze Siedlec podejmowano w Sabinovie na Słowacji.

Więcej
Wręczono Wawrzyny i nagrody Mecenasa
26-06-2018

Wręczono Wawrzyny i nagrody Mecenasa

Wieczór 25 czerwca był równie emocjonujący, jak godziny w ciągu dnia, wypełnione obradami sesji absolutoryjnej Rady Miasta, bowiem wręczono nagrody artystyczne Prezydenta Miasta - Wawrzyny Siedleckie oraz statuetki Mecenasów Siedleckiej Kultury.

Więcej
Radni poparli absolutorium
25-06-2018

Radni poparli absolutorium

To ostatnie absolutorium z wykonania budżetu, jakie otrzymał Wojciech Kudelski w ciągu 12 lat swojej prezydentury. "Za" głosowało 15 radnych. Od 1 lipca prezydent Siedlec będzie dostawał mniejsze o 1200 zł. wynagrodzenie zasadnicze.   

Więcej
Woda w zalewie spełnia wymagania
22-06-2018

Woda w zalewie spełnia wymagania

Sanepid uznał wodę w Zalewie "Muchawka" za bezpieczną do kąpieli. Terenu nad Zalewem, od kilku dni strzeże kamera monitoringu miejskiego. Od 21 czerwca można dostać mandat za spożywanie alkoholu nad zalewem poza wydzieloną tam specjalną strefą.

Więcej
Egzamin gimnazjalny`2018 na plus
22-06-2018

Egzamin gimnazjalny`2018 na plus

Siedleccy gimnazjaliści uzyskali bardzo dobre wyniki w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Przewyższają one oceny uczniów innych, pozawarszawskich miast Mazowsza na prawach powiatu.

Więcej
List władz Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego
22-06-2018

List władz Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie,

dobiegł końca kolejny rok szkolny. Rok wytężonej, efektywnej pracy i wielu cennych inicjatyw na rzecz edukacji w naszym mieście.

Więcej
Oddają krew w "Samochodówce"
22-06-2018

Oddają krew w "Samochodówce"

ZSP nr 3 w Siedlcach zdobyła certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [261] [262] [263]   następna strona »