• Decyzją Wojewody Mazowieckiego, w sobotę 15 grudnia br., czynne będą punkty paszportowe w Delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu oraz w Siedlcach.

  • Szymon Świerzewski, uczeń klasy akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, okazał się najlepszy podczas Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. To nie pierwszy Jego triumf - młody muzyk kroczy od sukcesu do sukcesu.

  • Od 3 września uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach uczestniczyli w projekcie pt. Matematyka zatrzymana w kadrze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, czym są symetrie, ciąg Fibonacciego i fraktale na fotografiach.

  • „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej nt. zagrożeń pożarami i zatruć, których przyczyną jest czad (tlenek węgla). Szczególnie w okresie grzewczym wzrasta ryzyko pożarów i zatruć czadem.

  • 6 stycznia 2019 roku (niedziela) ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Ta religijna impreza odbywa się od 11. lat w wielu miastach Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Oswajanie folkloru
04-09-2013

Oswajanie folkloru

Od 5 do 8 września odbywać się 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Tańca i Folkloru. Podczas tegorocznej imprezy do naszego miasta przyjadą zespoły z Bułgarii, Macedonii, Słowacji, Litwy i Ukrainy. Pokazom festiwalowym towarzyszyć będą koncerty Orkiestry Bawarskiej z niemieckiego Dasing, a także recitale kataryniarzy z Polski i Holandii.

Więcej
Nauczyciele mianowani
04-09-2013

Nauczyciele mianowani

Sześćdziesięciu jeden siedleckich pedagogów otrzymało 4 września z rąk prezydenta Wojciecha Kudelskiego awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego.

Więcej
Dofinansowanie dla niepełnosprawnych
03-09-2013

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych

Do 30 września osoby niepełnosprawne mogą składać w siedleckim MOPR wnioski o dofinansowanie niektórych wydatków w ramach projektu „Aktywny Samorząd”

Więcej
74. rocznica wybuchu II wojny światowej
02-09-2013

74. rocznica wybuchu II wojny światowej

W niedzielę, 1 września siedlczanie uczcili 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pod Pomnikiem Wolności i na Cmentarzu Wojennym złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci, a na Skwerze Niepodległości otwarta została plenerowa wystawa „Wojna obronna 1939. Między dwoma wrogami”.

Więcej
Siedleckie święto biegaczy
02-09-2013

Siedleckie święto biegaczy

Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego i Swietłana Stanko z Ukrainy zostali zwycięzcami odbywającego się po raz pierwszy w Siedlcach półmaratonu. Na dystansie 5 km najlepsza była reprezentantka kraju Katarzyna Kowalska i Michał Roguski z Pogoni Siedlce. Oba dystanse odbyły się w ramach IV Biegu Siedleckiego Jacka.

Źródło: dd

Więcej
 "Cudze chwalicie swego nie znacie"
31-08-2013

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Nawiązując do rozmowy telefonicznej, przesyłamy treść ogłoszenia o bezpłatnych wycieczkach po Siedlcach, a także załączamy kilka zdjęć do Państwa wyboru. Prosimy o zamieszczenie tej informacji w aktualnościach na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Treść znajduje się poniżej.

Więcej
Niedziółka za Karasia
30-08-2013

Niedziółka za Karasia

Podczas sesji Rady Miasta, która obradowała 30 sierpnia radni odwołali z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Piotra Karasia z Platformy Obywatelskiej. W jego miejsce wybrali Henryka Niedziółkę z Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego.

Więcej
Dni Siedlec 2013
30-08-2013

Dni Siedlec 2013

Od 1 do 8 września potrwają tegoroczne Dni Siedlec połączone z 20 Dniami z Doradztwem Rolniczym. Z programem obu imprez można zapoznać się na stronie internetowej www.dnisiedlec.pl

Więcej
Budynek po policji własnością miasta
29-08-2013

Budynek po policji własnością miasta

W czwartek, 29 sierpnia wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazał prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu zarządzenie o przekazaniu w formie darowizny nieruchomości po byłej siedzibie KMP w Siedlcach przy ul. Prusa 16/18.

Więcej
IV Bieg Siedleckiego Jacka
23-08-2013

IV Bieg Siedleckiego Jacka

Już tylko tydzień pozostał do IV Biegu Siedleckiego Jacka, który odbędzie się 1 września. W zawodach wystartuje około 600 zawodników z kraju i zagranicy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [221] [222] 223 [224] [225] ... [282] [283] [284]   następna strona »