• Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych.

  • Aż 152 prace napłynęły w tym roku na Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły” organizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

  • 13 marca 2019 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 15 w Siedlcach odbył się I Miejski Przedszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej "A Sea of words" pod Patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach przy ul. Konarskiego 5/7, która powstała z przekształcenia Publicznego Gimnazjum nr 1, przeprowadza nabór uczniów do klas I, IV i VII na rok szkolny 2019/2020

  • W siedleckich szkołach podstawowych rozpoczęły się spotkania dla uczniów i rodziców klas ósmych oraz trzecich wygasających gimnazjów.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Przyjazna "Szóstka"
16-12-2013

Przyjazna "Szóstka"

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach została laureatem nagrody głównej ogólnopolskiego konkursu "Szkoła przyjazna dla każdego".

Więcej
II Festiwal Teatrów Prywatnych rozstrzygnięty
14-12-2013

II Festiwal Teatrów Prywatnych rozstrzygnięty

14 grudnia podczas uroczystej gali na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, podsumowano trwający od września II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych „Sztuka Plus Komercja”. Najwięcej wyróżnień zdobył spektakl „Grace i Gloria”, który został uznany za najlepszy spektakl Festiwalu zarówno przez publiczność jak i jurorów.

Źródło: ckis

Więcej
Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty
11-12-2013

Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty

11 grudnia w Urzędzie Miasta Siedlce prezydent Wojciech Kudelski wspólnie z komendantem Markiem Fałdowskim wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”

Więcej
Mikołaj dla wszystkich w Podlasiu
06-12-2013

Mikołaj dla wszystkich w Podlasiu

W związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi o silnych porywach wiatru i niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników koncert „Gwiazdka Mikołaja, czyli Mikołaj dla wszystkich” zostaje przeniesiony do Sali Widowiskowej "Podlasie" MOK, ul. Sienkiewicza 63

Więcej
OSTRZEŻENIE O SILNYCH WIATRACH
05-12-2013

OSTRZEŻENIE O SILNYCH WIATRACH

Biuro Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Siedlce ostrzega, że na terenie Miasta Siedlce i Powiatu Siedleckiego dzisiaj i jutro, tj. 5 i 6 grudnia (czwartek i piątek) mogą wystąpić silne wichury. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 100 km/h.

Więcej
Opowieść, nie tylko wigilijna
02-12-2013

Opowieść, nie tylko wigilijna

- To był piękny i niesamowity wieczór w siedleckim teatrze - takie komentarze padały po niedzielnej premierze „Opowieści wigilijnej” w reżyserii Iwony Marii Orzełowskiej. Profesjonalizmem wykonawców zaskoczeni byli widzowie spektaklu, a aktorzy mogli odczuć satysfakcję z entuzjastycznego przyjęcia przedstawienia przez publiczność.

Więcej
Weekend w ARCHE
02-12-2013

Weekend w ARCHE

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia w Parku Handlowym Arche przy ul Brzeskiej odbędą się XVI Targi Rękodzieła Artystycznego połączone z warsztatami twórców ludowych oraz występami zespołów folklorystycznych.

Więcej
Piaskowa już przejezdna
02-12-2013

Piaskowa już przejezdna

Dobiega końca przebudowa ul. Piaskowej. Od niedzieli, 1 grudnia, jest już ona przejezdna na całej swojej długości, od ronda ks. Hoffmana aż do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Aktualnie trwają ostatnie prace związane z malowaniem pasów oraz końcową kosmetyką.

Źródło: dd

Więcej
Jubileuszowa edycja Nagród Benedyktowicza
01-12-2013

Jubileuszowa edycja Nagród Benedyktowicza

Tradycyjnie, 1 grudnia w Muzeum Regionalnym w Siedlcach wręczone zostały Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Była to już 25. jubileuszowa edycja tego prestiżowego na Podlasiu i wschodnim Mazowszu wyróżnienia, którym uhonorowano 81 osób i instytucji. W tym roku nagrody otrzymali: Maria Koc, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, dr Rafał Dmowski, historyk i regionalista z Siedlec oraz amerykańska organizacja Global Volunteers.

Źródło: dd

Więcej
Z sesji Rady Miasta
29-11-2013

Z sesji Rady Miasta

W piątek, 29 listopada siedleccy radni odbyli 36. w tej kadencji sesję. Podczas bogatego programu obrad przyjęto uchwały o obniżce podatków od środków transportowych, o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także pakiet uchwał dotyczących prowadzenia transportu zbiorowego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [217] [218] 219 [220] [221] ... [288] [289] [290]   następna strona »