• Zgodnie z ustawą z 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada 2018 r. został ustalony dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym Urząd Miasta Siedlce będzie nieczynny.

  • W całej Polsce trwa akcja profilaktyczna, umożliwiająca bezpłatne sprawdzenie, czy jest się zakażonym wirusem HCV? W ponad 170. punktach pobrań w Polsce, w tym w 54. miejscach na Mazowszu i jednym w Siedlcach, można skorzystać z diagnostyki wirusa HCV.

  • Jutro, 10 listopada o godzinie 14.00 na stadionie ARMS przy ul. Jana Pawła II 6, rugbiści Awenty MKS Pogoni Siedlce zagrają po raz 2. z rzędu o brązowy medal mistrzostw Polski seniorów Ekstraligi Rugby. Pogoda ma dopisać. Prosimy o doping!

  • Trzydziestu trzech uczniów z siedleckiej "Kolejówki" wzięło udział w dwutygodniowych (14-28 października) praktykach zawodowych w Olimpic Beach w Grecji.

  • Wystawę pod tytułem ,,Józef Piłsudski” można oglądać od 7 listopada w siedleckim Urzędzie Miasta przy Skwerze Niepodległości 2. Plansze dostępne będą do końca listopada.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Wojciech Kudelski laureatem nagrody im. Jana Pawła II
06-09-2013

Wojciech Kudelski laureatem nagrody im. Jana Pawła II

W sobotę, 7 września w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, prezydent Wojciech Kudelski otrzymał Nagrodę im Jana Pawła II. Prezydenta Siedlec doceniono za realizację wartości, które wynikają z wielokulturowej tradycji.

Więcej
Oswajanie folkloru
04-09-2013

Oswajanie folkloru

Od 5 do 8 września odbywać się 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Tańca i Folkloru. Podczas tegorocznej imprezy do naszego miasta przyjadą zespoły z Bułgarii, Macedonii, Słowacji, Litwy i Ukrainy. Pokazom festiwalowym towarzyszyć będą koncerty Orkiestry Bawarskiej z niemieckiego Dasing, a także recitale kataryniarzy z Polski i Holandii.

Więcej
Nauczyciele mianowani
04-09-2013

Nauczyciele mianowani

Sześćdziesięciu jeden siedleckich pedagogów otrzymało 4 września z rąk prezydenta Wojciecha Kudelskiego awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego.

Więcej
Dofinansowanie dla niepełnosprawnych
03-09-2013

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych

Do 30 września osoby niepełnosprawne mogą składać w siedleckim MOPR wnioski o dofinansowanie niektórych wydatków w ramach projektu „Aktywny Samorząd”

Więcej
74. rocznica wybuchu II wojny światowej
02-09-2013

74. rocznica wybuchu II wojny światowej

W niedzielę, 1 września siedlczanie uczcili 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pod Pomnikiem Wolności i na Cmentarzu Wojennym złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci, a na Skwerze Niepodległości otwarta została plenerowa wystawa „Wojna obronna 1939. Między dwoma wrogami”.

Więcej
Siedleckie święto biegaczy
02-09-2013

Siedleckie święto biegaczy

Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego i Swietłana Stanko z Ukrainy zostali zwycięzcami odbywającego się po raz pierwszy w Siedlcach półmaratonu. Na dystansie 5 km najlepsza była reprezentantka kraju Katarzyna Kowalska i Michał Roguski z Pogoni Siedlce. Oba dystanse odbyły się w ramach IV Biegu Siedleckiego Jacka.

Źródło: dd

Więcej
 "Cudze chwalicie swego nie znacie"
31-08-2013

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Nawiązując do rozmowy telefonicznej, przesyłamy treść ogłoszenia o bezpłatnych wycieczkach po Siedlcach, a także załączamy kilka zdjęć do Państwa wyboru. Prosimy o zamieszczenie tej informacji w aktualnościach na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Treść znajduje się poniżej.

Więcej
Niedziółka za Karasia
30-08-2013

Niedziółka za Karasia

Podczas sesji Rady Miasta, która obradowała 30 sierpnia radni odwołali z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Piotra Karasia z Platformy Obywatelskiej. W jego miejsce wybrali Henryka Niedziółkę z Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego.

Więcej
Dni Siedlec 2013
30-08-2013

Dni Siedlec 2013

Od 1 do 8 września potrwają tegoroczne Dni Siedlec połączone z 20 Dniami z Doradztwem Rolniczym. Z programem obu imprez można zapoznać się na stronie internetowej www.dnisiedlec.pl

Więcej
Budynek po policji własnością miasta
29-08-2013

Budynek po policji własnością miasta

W czwartek, 29 sierpnia wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazał prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu zarządzenie o przekazaniu w formie darowizny nieruchomości po byłej siedzibie KMP w Siedlcach przy ul. Prusa 16/18.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [216] [217] 218 [219] [220] ... [277] [278] [279]   następna strona »