• Na rynku od dawna istnieje dobra woda do picia: Kranówka Siedlecka. Od dzisiaj, Zakład Utylizacji Odpadów wespół z inną spółką miejską - Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, promuje jej picie. Siedlecka kranówka jest najlepsza!

  • Stowarzyszenie na rzecz osób dotkniętych chorobą alkoholową, narkomanią i hazardem "Szansa" w Siedlcach oraz Parafia p.w. Męczenników Podlaskich, zapraszają na III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy "Razem łatwiej". Impreza rozpocznie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 13.00 na placu parafialnym przy ul. Daszyńskiego.

  • II Dożynki Powiatu Siedleckiego organizowane są w tym roku 27 sierpnia w Mokobodach, wspólnie z władzami tej Gminy.

  • Rugby: Pewna wygrana na początek * Piłka nożna: Pogoń u siebie tylko na remis *

  • Po kilku latach zaniechania Senat RP powrócił do organizacji programu wakacyjnych wizyt młodych Polaków ze Wschodu - "Lato z Polską". W jej wyniku w Siedlcach przebywały w tym roku 4 grupy, a ostatnia - z Wołkowyska - 18 sierpnia gościła u Prezydenta Miasta.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Najwyższa jakość? W Urzędzie Miasta!
03-08-2017

Najwyższa jakość? W Urzędzie Miasta!

20 lipca 2017 r. Urząd Miasta Siedlce, jako jeden z pierwszych samorządów lokalnych w kraju otrzymał najnowszy certyfikat jakości w zarządzaniu procesami: ISO 9001:2015, przyznany przez Polskie Centrum Akredytacji. Polityka podnoszenia jakości pracy Magistratu datuje się od 2006 roku.

Więcej
Pielgrzymi wyruszyli po raz 37.
02-08-2017

Pielgrzymi wyruszyli po raz 37.

„Idźcie i głoście z Maryją”, pod tym hasłem 2 sierpnia po mszy świętej, sprawowanej przez bp Kazimierza Gurdę w kościele katedralnym, na szlak pątniczy wyruszyli pielgrzymi z Siedlec w ramach Podlaskiej Pielgrzymki Pieszej.

Więcej
Jesteśmy przedsiębiorczy
02-08-2017

Jesteśmy przedsiębiorczy

Siedlczanie są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych ludzi w Polsce. Średnio, co dziesiąty z nas prowadzi jakiś biznes, dzięki czemu Miasto rozwija się i plasuje się wysoko pośród wszystkich 2478. gmin w kraju.

Więcej
Po naukę języka do Siedlec
02-08-2017

Po naukę języka do Siedlec

65-osobowa grupa młodzieży polskiego pochodzenia przebywa od 31 lipca w Siedlcach. Przyjechali ze wschodniej Ukrainy uczyć się podstaw polszczyzny na zaproszenie polskiego MSZ-u. To kolejna grupa młodzieży ze Wschodu spędzająca wakacje w naszym Mieście.

Więcej
Leniwce zapraszają
01-08-2017

Leniwce zapraszają

Już po raz 8. Stowarzyszenie Leniwce.pl, wspólnie z samorządem Siedlec organizują 13 sierpnia br. Triathlon Siedlecki.Tym razem na 3. dystansach: dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Więcej
W hołdzie Powstańcom Warszawskim – syreny w godzinę „W”
31-07-2017

W hołdzie Powstańcom Warszawskim – syreny w godzinę „W”

We wtorek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, mija 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W godz. „W” na terenie województwa mazowieckiego i miasta Siedlce włączone zostaną syreny alarmowe. To znak hołdu i pamięci o Powstańcach Warszawskich i mieszkańcach Stolicy, którzy polegli podczas trwających 63 dni walk z niemieckim okupantem.

Więcej
Lato z Polską
28-07-2017

Lato z Polską

Polonijna młodzież z ukraińskiego Berdyczowa kończy dwutygodniowy pobyt w Siedlcach. Dzieci przyjechały na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i miały okazję poznać Ojczyznę swoich przodków w ramach akcji „Lato z Polską”.

Więcej
Święto Mazowieckiej Policji
28-07-2017

Święto Mazowieckiej Policji

Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Siedlcach. Wydarzenie upamiętnia 98. rocznicę powstania polskiej Policji. W uroczystościach wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu inspektor Tomasz Michułka.

Więcej
Kręci mnie bezpieczeństwo
28-07-2017

Kręci mnie bezpieczeństwo

Pod takim hasłem 27 lipca nad Zalewem Siedleckim odbyło się spotkanie, którego celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na kwestie związane z bezpiecznym zachowaniem w czasie wypoczynku nad wodą. W ramach jego odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, przygotowane przez Straż Pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Więcej
Pożyczka dla SP ZOZ
26-07-2017

Pożyczka dla SP ZOZ

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Siedlce, która odbyła się 26 lipca radni jednogłośnie wyrazili zgodę na udzielenie SP ZOZ pożyczki do wysokości 2 mln zł. Kwota ta pochodzić będzie z budżetu miasta i zostanie zwrócona w tym roku.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [210] [211] [212]   następna strona »