• Świnoujście przed Gliwicami, a Siedlce na 9. miejscu w najnowszym rankingu "Wspólnoty" dot. zdolności kredytowej miast na prawach powiatu za lata 2014–2016. W stosunku do rankingów z lat poprzednich nasze Miasto plasuje się coraz wyżej, a to oznacza większe możliwości samorządu i zaufanie podmiotów finansowych.

  • "Radość Dzielenia" to najnowsza płyta siedleckich muzyków w mundurach, członków Orkiestry Wojskowej. Znalazło się na niej 13 popularnych, polskich kolęd i pastorałek oraz jedna, tytułowa, autorstwa Melanie Thornton.

  • Ferie w mieście nie muszą być nudne, a zagwarantuje to Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Jedyny organizowany przez Agencję turnus zacznie się 15 stycznia.

  • 24 października, podczas 35. sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni uchwalili tzw. uchwałę antysmogową. Wskazane są w niej piece, kotły i kominki oraz rodzaje opału, z których trzeba zrezygnować.

  • Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę Centrum Przesiadkowego przy PKP, a w lutym - na wykonanie rewitalizacji gmachu głównego IV LO  im. Żółkiewskiego. Ważną i korzystną jest informacja, podana podczas konferencji prasowej władz Miasta, która odbyła się 14 grudnia, o uruchomieniu w Siedlcach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Docelowo będzie w nim blisko 500 miejsc pracy.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

16 Dni Przeciwko Przemocy
07-12-2017

16 Dni Przeciwko Przemocy

Biała wstążka to symbol kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”. To dobry czas na zwrócenie uwagi na kwestie wszelkich form przemocy, stosowanych wobec kobiet. 7 i 8 grudnia podczas specjalnych dyżurów można w Siedlcach uzyskać pomoc specjalistów.

Więcej
Smocze łodzie powracają
07-12-2017

Smocze łodzie powracają

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce 5 stycznia świętować będzie 4. urodziny Parku Wodnego Siedlce. Z tej okazji po raz drugi zorganizowane zostaną Zawody Smoczych Łodzi pod hasłem Siedlce na fali”.

Więcej
Urodziny Marszałka w „Ekonomiku”
07-12-2017

Urodziny Marszałka w „Ekonomiku”

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbyła się podniosła uroczystość, która podsumowała obchody roku 2017 jako Roku Józefa Piłsudskiego i jednocześnie zainaugurowała realizację projektu edukacyjnego pod nazwą „100 lat niepodległej Polski”.

Więcej
Zbadaj się i zyskaj spokój
06-12-2017

Zbadaj się i zyskaj spokój

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna 39 % uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Mammobus firmy Lux Med przyjedzie do Siedlec 13 grudnia.

Więcej
Gwiazda wzeszła nad Polską
06-12-2017

Gwiazda wzeszła nad Polską

Barbara Wachowicz, pisarka, regionalistka, laureatka tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” oraz nagrody TOTUS Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyznawanej w imieniu Ojca Świętego Jana Pawła II – zwanej „Noblem Polskim”, spotka się z czytelnikami 10 grudnia w dworku w Dąbrowie.

Więcej
Siedleckie Drzewko Życzeń
05-12-2017

Siedleckie Drzewko Życzeń

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. To dla nas wszystkich magiczny
czas, w którym życzymy sobie tego, co najlepsze. 5 grudnia już po raz kolejny z inicjatywy Agencji Rozwoju Miasta Siedlce na Placu Sikorskiego zagości Siedleckie Drzewko Życzeń. Na drzewku zostaną zawieszone  specjalne bombki z życzeniami od młodych siedlczan. Chcemy, by te życzenia były dobrą wróżbą na nowy 2018 rok.

Więcej
XX Targi Rękodzieła Artystycznego
05-12-2017

XX Targi Rękodzieła Artystycznego

Tegorocznym Targom Rękodzieła Artystycznego, jak zawsze zresztą, towarzyszyła atmosfera świąteczna. O nadchodzących świętach przypominał nie tylko Mikołaj, który rozdawał cukierki, ale również wystrój stoisk handlowych.

Więcej
Uczczono Pamięć Marszałka
04-12-2017

Uczczono Pamięć Marszałka

Na ścianie banku sąsiadującego z Galerią Siedlecką, w asyście wojska i pocztów sztandarowych, odsłonięto 3 grudnia tablicę poświęconą pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, współtwórcy niepodległego państwa polskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia była Wschodnia Izba Gospodarcza.

Więcej
Nagrody Benedyktowicza przyznane
01-12-2017

Nagrody Benedyktowicza przyznane

Zbigniew Biaduń - społecznik z Łukowa, Szczepan Kalinowski - regionalista z Międzyrzeca Podlaskiego, Maciej Turkowski - muzyk i wychowawca młodzieży z Siedlec oraz Iwona i Dariusz Sutkowscy - mecenasi kultury z Sinołęki to tegoroczni laureaci Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

Więcej
Tablica i wystawa Marszałkowi
01-12-2017

Tablica i wystawa Marszałkowi

Na jednym z budynków byłego NBP przy Galerii Siedlce (ul. Piłsudskiego 70), 3 grudnia zostanie odsłonięta tablica-płaskorzeźba w 150 rocznicę urodzin Marszałka. Dodatkowo z tej okazji zaplanowano konferencję naukową i cały szereg atrakcji, których program publikujemy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [228] [229] [230]   następna strona »