• 19 lipca na boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, rozpoczęły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Dziewcząt w piłce nożnej. Rywalizacja potrwa do jutra.

  • Od poniedziałku, 23 lipca rusza przebudowa ul. Monte Cassino. Prace zostaną wykonane na odcinku od ronda Marii Skłodowskiej – Curie do ul. Okrężnej. Termin zakończenia robót to 14 września, a wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

  • Jest już pierwsza stacja ładowania aut elektrycznych, dzisiaj powstaną dwie kolejne. Do końca lipca w Mieście powinny zostać zamontowane dalsze dwie. W Siedlcach rusza zapowiadany w lutym pilotaż projektu wynajmu aut elektrycznych.

  • To największy prawdopodobnie spływ kajakowy na Podlasiu, a może i w Polsce. VI edycja spływu Bugiem 500 kajaków rusza w pierwszy weekend sierpnia.

  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach zainicjowała akcję o edukacyjno-profilaktycznym, ale i restrykcyjnym charakterze: "Przepisowy Rowerzysta". Policjanci chcą wyeliminować nieprawidłowe przemieszczanie się rowerzystów w przestrzeni miejskiej, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Tylko 18 lipca dosłownie w ciągu kilku minut patrole zatrzymały w kilku punktach Miasta nawet do 10 nieprawidłowo jadących rowerzystów.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Matury`2018 w Siedlcach
05-07-2018

Matury`2018 w Siedlcach

Średnie wyniki zdawalności tegorocznej matury szkół w Siedlcach mogłyby być lepsze - szczególnie w technikach. Szansą na poprawę wyników jest sesja w sierpniu. Na wyróżnienie zasługują bardzo dobre wyniki Prusa i Królówki. Stuprocentowa zdawalność w Prusie to już drugi taki wynik w ostatnich 3. latach.

Więcej
Pogoń w magistracie
05-07-2018

Pogoń w magistracie

W Urzędzie Miasta spotkali się przedstawicieli Miejskiego Klubu Piłkarskiego "Pogoń" Siedlce z władzami Siedlec, w tym z prezydentem Wojciechem Kudelskim. Debatowano o sytuacji klubu i planach na najbliższą przyszłość.

Więcej
Co w Mieście i o Mieście, na bieżąco i w telefonie!
05-07-2018

Co w Mieście i o Mieście, na bieżąco i w telefonie!

Chcecie wiedzieć pierwsi o tym, co dzieje się w Mieście i Waszej najbliższej okolicy? Pobierzcie aplikację mobilną ICP Siedlce i bądźcie na bieżąco! Magistrat uruchomił właśnie Internetowe Centrum Promocji.

Więcej
Cały świat w Siedlcach
04-07-2018

Cały świat w Siedlcach

1 lipca 60 studentów z całego świata rozpoczęło w Siedlcach zajęcia i warsztaty w ramach Letniego Kursu Języka i Kultury Polskiej. 3 lipca władze Miasta powitały ich oficjalnie w magistracie. 

Więcej
Alzheimer! Jak żyć?
04-07-2018

Alzheimer! Jak żyć?

Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorobą Alzheimera, w ramach nieodpłatnej działalności statutowej, realizuje trzyletni projekt wsparcia rodzin opiekujących się osobami z demencją, w tym z chorobą Alzheimera, pod nazwą „Alzheimer! Jak żyć”.

Więcej
Wypowiedź Prezydenta Wojciecha Kudelskiego
04-07-2018

Wypowiedź Prezydenta Wojciecha Kudelskiego

Zamieszczamy treść wypowiedzi prezydenta Wojciecha Kudelskiego przed udzieleniem absolutorium podczas sesji Rady Miasta w dniu 25 czerwca br.

Więcej
31 aptek z e-Receptą
03-07-2018

31 aptek z e-Receptą

W Siedlcach od 25 maja trwa pilotaż e-recepty. Przypominamy listę aptek uczestniczących w projekcie. Zgodnie z obowiązującą ustawą, e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku od 1 stycznia 2020 roku.

Więcej
Google Internetowe Rewolucje zaprasza
02-07-2018

Google Internetowe Rewolucje zaprasza

... przedsiębiorców z Siedlec i regionu na bezpłatne szkolenie 10 lipca, w trakcie którego można dowiedzieć się, jak wykorzystać narzędzia internetowe i usprawnić funkcjonowanie swojej firmy w internecie?

Więcej
Już jeździmy tunelem i obwodnicą
29-06-2018

Już jeździmy tunelem i obwodnicą

W piątek, 29 czerwca, po rocznej budowie został zakończony projekt „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach”. To jedna z największych i najdroższych inwestycji Miasta realizowanych w ostatnich latach. Inwestycja w 40% sfinansowana została ze środków własnych Siedlec.

Więcej
Tunel i obwodnica już otwarte!
29-06-2018

Tunel i obwodnica już otwarte!

29 czerwca ok. godz. 11.40 do użytku kierowców i mieszkańców oddany został tunel pod torami kolejowymi i III etap obwodnicy śródmieścia.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [261] [262] [263]   następna strona »