• Album z sonatami Bacha, nagrany na zabytkowych siedleckich organach Wagnera i wydany przez siedleckie Stowarzyszenie Pro Musica Organa, został uznany albumem roku 2017 w kategorii muzyki dawnej. Fryderyk to największy dotychczas sukces na rynku muzycznym autorów z naszego Miasta.

  • Siedleckie Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Uczniowski Klub Sportowy "Jedenastka" zapraszają 27 kwietnia nauczycieli, trenerów i wszystkich zainteresowanych, na konferencję poświęconą rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

  • Ponad 170 dzieci rywalizowało 22 kwietnia w jedenastych już zawodach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. Weronika Ambroziewicz i Kacper Cabaj to najlepsi, młodzi gimnastycy w mieście. Wśród naszych szkół dominują: SP 5, SP 11 i SP 7.

  • W sobotę 22 kwietnia, w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej, Siedlczanie uczcili pamięć płk. Ryszarda Kuklińskiego, awansowanego pośmiertnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę do stopnia generała broni. Tego cichego bohatera zimnej wojny Zbigniew Brzeziński nazwał pierwszym polskim oficerem w NATO.

  • Zapraszamy na miejskie uroczystości obchodów 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które organizuje Podlaski Społeczny Komitet Obchodów Świąt Narodowych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
10-04-2017

Obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Siedem lat temu doszło do katastrofy samolotu Tu-154M, którym na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Zginęło wówczas 96 osób.

Więcej
Bezpłatna konferencja dla nauczycieli
10-04-2017

Bezpłatna konferencja dla nauczycieli

Dlaczego należy segregować odpady? Jak robić to prawidłowo? Jak w ciekawy, zabawny i przystępny sposób rozmawiać z uczniami o problemie śmieci? Na czym polega recykling?
To tylko niektóre z zagadnień, które omówią prelegenci podczas konferencji organizowanej 21 kwietnia, przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

Więcej
Żyrafka zaprasza najmłodszych
10-04-2017

Żyrafka zaprasza najmłodszych

Organizatorzy drugiej edycji Siedleckiego Konkursu Matematycznego dla Przedszkoli o wdzięcznej nazwie - "Żyrafka", zapraszają najmłodszych matematyków do udziału. Termin zgłoszeń chętnych upływa 20 kwietnia.

Więcej
Miejska Droga Krzyżowa
10-04-2017

Miejska Droga Krzyżowa

Wieczorem, w niedzielę palmową 9 kwietnia, ulicami Siedlec przeszła Miejska Droga Krzyżowa. Na trasie od kościoła Św. Józefa przy ul. Sokołowskiej do katedry, modliło się kilka tysięcy wiernych, w  tym siedleccy samorządowcy i władze Miasta.

Więcej
Mamy kolejnych 8. Wspaniałych
07-04-2017

Mamy kolejnych 8. Wspaniałych

Już po raz 23. odbył się Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", organizowany z myślą o uczniach siedleckich szkół, którzy niosą bezinteresowna pomoc innym.

Więcej
"Elektryk" z innowacyjną klasą
07-04-2017

"Elektryk" z innowacyjną klasą

Nowy kierunek - „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” zostanie uruchomiony od 1 września w siedleckiej szkole, we współpracy z PGE Energia Odnawialna. Rekrutacja na 30 miejsc ruszy w czerwcu.

Więcej
Siedlczanin "Człowiekiem Roku"
07-04-2017

Siedlczanin "Człowiekiem Roku"

Minister Energii, poseł Ziemi Siedleckiej Krzysztof Tchórzewski został Człowiekiem Roku XXV Konferencji Energetycznej EuroPower. Siedlczanin odebrał nagrodę 5 kwietnia w Warszawie podczas"Wielkiej gali liderów świata energii i produkcji".

Więcej
Tutor: opiekun i mentor
07-04-2017

Tutor: opiekun i mentor

O dobrych praktykach w pracy tutora i o tutoringu 29 marca w Warszawie dyskutowali uczestnicy konferencji naukowo- metodycznej: "Tutoring jako modelowa propozycja systemowego oddziaływania w procesie resocjalizacji młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym". Wzięli w niej udział nauczyciele z siedleckiego CKU.

Więcej
Dla Ciebie. Dla Regionu. Dla Polski.
06-04-2017

Dla Ciebie. Dla Regionu. Dla Polski.

Wojska Obrony Terytorialnej mają stanowić realny, piąty rodzaj polskich sił zbrojnych. Rozmieszczone w gminach i powiatach, będą uzupełnieniem i jednocześnie komplementarną częścią potencjału obronnego kraju. Właśnie rusza nabór do tej formacji w Siedlcach.

Więcej
Siedlecka wystawa w Wilnie
06-04-2017

Siedlecka wystawa w Wilnie

Wystawa „Śladami Sienkiewicza”, przygotowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach wspólnie z Instytutem Badań Literackich PAN, zostanie 8 kwietnia otwarta w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [195] [196] [197]   następna strona »