• Cztery dni Festiwalu wypełni kilkadziesiąt sesji i tematycznych spotkań popularno-naukowych. Dużo będzie o drzewach, a z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie sporo o promieniotwórczości i energetyce atomowej. Nie zabraknie pokazów i wykładów z biologii, nauk humanistycznych i społecznych.

  • Naucz się udzielania pierwszej pomocy z siedleckimi harcerzami! Dwugodzinne zajęcia odbędą się 21 października.

  • Ponad 150-osobowa kolumna złożona z młodzieży siedleckich i garwolińskich szkół przeszła ulicami Siedlec w marszu promującym oszczędzanie żywności. 17. października obchodzimy bowiem „Światowy Dzień Żywności”.

  • Ruszył miejski program bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego dla dzieci w wieku 12 i 13 lat. Miasto będzie go finansować i realizować przez 2 lata, do 21 grudnia 2018 roku. Szczepienia będą wykonywane wyłącznie za zgodą rodziców.

  • 21 października wystartuje kolejny "IV Siedlecki Bieg prawie Górski". Uczestnicy - osoby powyżej 18 roku życia - biegać będą po lasach Gołobórz k/ Siedlec.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Nowe plany na przystankach MPK
09-10-2017

Nowe plany na przystankach MPK

Siedleckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczęło umieszczanie na wiatach przystankowych aktualnego Schematu Linii Komunikacyjnych.

Więcej
Dzień Papieski - pamiętamy!
09-10-2017

Dzień Papieski - pamiętamy!

Pomimo deszczu w niedzielę 8 października pod pomnikiem Jana Pawła II złożono kwiaty i zapalono znicze, aby w ten sposób uczcić pamięć papieża Polaka. Było to jedno z wydarzeń, które odbyło się w ramach XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

Więcej
Dyżury mediatorów w sądach
06-10-2017

Dyżury mediatorów w sądach

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, od 12 do 17 października w budynkach Sądu Okręgowego oraz Sądu Rejonowego w Siedlcach, odbywały się będą specjalne dyżury pełnione przez mediatorów.

Więcej
Skazani pomogą Miastu
06-10-2017

Skazani pomogą Miastu

W wyniku zawartego 6 października porozumienia pomiędzy Zakładem Karnym w Siedlcach a Prezydentem Miasta skazani będą pomagali instytucjom miejskim w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i lokalnych zagrożeń.

Więcej
Muzeum Jana Pawła II zaprasza
06-10-2017

Muzeum Jana Pawła II zaprasza

Dzień Papieski 8 października br., to dobra okazja by zobaczyć pamiątki po Papieżu, zebrane w siedleckim muzeum Jego imienia. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Wiśniowej ie tylko tego dnia.

Więcej
XXI wiek w Sądzie Rejonowym
06-10-2017

XXI wiek w Sądzie Rejonowym

5 października oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę siedleckiego Sądu Rejonowego przy ul. Kazimierzowskiej. Podziękowania za przekazany kilka lat temu teren i wsparcie w trakcie budowy gmachu na miarę XXI wieku, usłyszały władze Siedlec i szef Rady Miasta. 

Więcej
8 października: Dzień Papieski
05-10-2017

8 października: Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod tym hasłem obchodzić będziemy 8 października XVII Dzień Papieski. Widocznym znakiem święta będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W Siedlcach odprawiona zostanie o godz. 16.00 w katedrze Msza Św. Dziękczynna, a bezpośrednio po niej złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Więcej
 Inauguracja roku akademickiego w UPH
04-10-2017

Inauguracja roku akademickiego w UPH

Już po raz 49. odbyła się inauguracja roku akademickiego w siedleckiej uczelni. W tym roku akademickim naukę w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym rozpoczęło prawie 7 tysięcy studentów. Wśród studentów są również obcokrajowcy.

Więcej
VI Rajd Rowerowy
03-10-2017

VI Rajd Rowerowy

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Urząd Miasta Siedlce wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach zorganizowali VI Rajd Rowerowy turystyczno – integracyjny. Patronat nad rajdem objął Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski.

Więcej
Rozbiegany Franek
02-10-2017

Rozbiegany Franek

... to bieg dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży, organizowany przez Muzeum Diecezjalne i Stowarzyszenie Leniwce.pl. Odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 11.00 na Placu Sikorskiego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [219] [220] [221]   następna strona »