• W sobotę, 24 czerwca o godz. 10.00 TVP 3 zaprosiła widzów do Siedlce. Ze zlokalizowanego na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego - Szkolnej - Wojska Polskiego studia plenerowego emitowano rozmowy na żywo oraz wcześniej przygotowane felietony. W niedzielę, 25 czerwca także o godz. 10.00 oraz o 17.30 będzie można obejrzeć kolejne programy na żywo z Siedlec.

  • Orkiestra Wojskowa w Siedlcach weźmie udział w IV Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017. Siedleckich muzyków, pod dyrekcją kpt. Dariusza Kaczmarskiego, będzie można wysłuchać na koncercie galowym, który odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca w Hali Torwar w Warszawie.

  • W kwietniu br. firma Budimex rozpoczęła budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii przy ul. Poniatowskiego. Aktualnie trwają roboty nad fundamentami bryły budynku. 22 czerwca wmurowano kamień węgielny, a w II połowie 2018 roku przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

  • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
    zakończenie roku szkolnego jest doskonałą okazją do złożenia podziękowań całej Społeczności Szkolnej za wytrwałość i pasję w realizowaniu codziennych zadań edukacyjno – wychowawczych. -
    czytamy w liście Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego.

  • Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został nagrodzony 21 czerwca statuetką i tytułem Syzyfa Roku w w kategorii Prezydent Miasta przez Kongregację Przemysłowo-Handlową. Nagrodę od reprezentacji małych i średnich firm i przedsiębiorców w Polsce, przyznano za działania na rzecz rozwoju miasta i lokalnej przedsiębiorczości.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Ważne dla "500+"
12-06-2017

Ważne dla "500+"

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje, że od 20 czerwca br. Dział Świadczeń Wychowawczych, realizujący świadczenia w ramach "Programu Rodzina 500+", będzie się mieścił, przy ul. Langego 6 (w budynku w którym realizowane są świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny). Świadczenia wypłacane będą nadal w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, przy ul. Sienkiewicza 32.

Więcej
Śladami Jana Pawła II
12-06-2017

Śladami Jana Pawła II

Już po raz drugi 10 czerwca odbył się Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. W tym roku wzięło w nim udział prawie 500 motocyklistów. Do kolumny, która wyjechała spod krzyża papieskiego na siedleckich Błoniach po drodze dołączali kolejni miłośnicy jednośladów. W Drohiczynie jako ostatnia dotarła grupa kilkudziesięciu motocyklistów z Bielska Podlaskiego.

Więcej
Mrowie aut na "Mrowisku"
12-06-2017

Mrowie aut na "Mrowisku"

Ponad 160 egzemplarzy aut, motocykli, motorynek oraz kilka ciężarówek, a nawet jeden czołg cieszyło oczy zwiedzających podczas niedzielnego Zlotu Pojazdów Zabytkowych "Mrowisko" przy siedleckim amfiteatrze, 11 czerwca.

Więcej
Ekonomik najwyższej jakości
12-06-2017

Ekonomik najwyższej jakości

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika po raz drugi uzyskał zaszczytny tytuł "Szkoły zawodowej najwyższej jakości".

Więcej
Historyczna umowa drogowa
09-06-2017

Historyczna umowa drogowa

Po umowie z 5 czerwca dot. budowy tunelu pod torami w ul. Kilińskiego, 9 czerwca Prezydent Miasta podpisał kolejną, ważną umowę z firmą Strabag Sp. z o.o., dot. budowy drogi biegnącej karierem kolejowym od ul. Kaczorowskiego do Składowej. Niejako "przy okazji", modernizacji ulegną sąsiadujące z inwestycją ulice: Zbrojna i odcinek Partyzantów.

Więcej
Nagrody kulturalne rozdane
09-06-2017

Nagrody kulturalne rozdane

Animatorzy kultury: Beata Gulati, Edyta Wójcik, Anna Harke i Jarosław Skrobecki oraz organistka Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, to tegoroczni laueraci "Wawrzynów Siedleckich" - nagród Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Więcej
Najlepsi szkolni ligowcy
09-06-2017

Najlepsi szkolni ligowcy

Już po raz piętnasty odbyła się Międzyszkolna Liga Przedmiotowa, organizowana przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach z myślą o uczniach szkół podstawowych.

Więcej
Utrudnienia w ruchu
09-06-2017

Utrudnienia w ruchu

Od 5 czerwca do ok. końca lipca zamknięty został wjazd na ul. Łukasińskiego od strony ul. Partyzantów.

Więcej
Strofy o Niepodległej
09-06-2017

Strofy o Niepodległej

Siedlecka Grupa Literacka "Witraż", przy wsparciu finansowym Miasta Siedlce, zorganizowała Plener Literacki "Józef Piłsudski - Niepodległa...", który odbył się 8 czerwca na Skwerze Niepodległości.

Więcej
Remont grobli Zalewu
08-06-2017

Remont grobli Zalewu

Od 2 czerwca trwają prace związane z remontem grobli Zalewu Muchawka. Jest to kontynuacja zeszłorocznych robót. W połowie lipca na grobli będzie gotowa już ścieżka spacerowa i droga rowerowa.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [203] [204] [205]   następna strona »