• Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza 24 maja na wystawę "Józef Piłsudski i jego Legiony", prezentującą materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

  • 23 maja o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu przy ul. Żytniej zacznie się wernisaż XV Edycji Wystawy Pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

  • Piłka nożna: Z Puszczą o wszystko w 1. lidze? Tenis stołowy: Koniec sezonu * Bowling: Awans za rok? * Pływanie: Dobry występ *

  • W 98. rocznicę urodzin Papieża, siedleckiemu Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Poniatowskiego nadano imię Jana Pawła II. - To chyba jedyny szpital w Polsce, do którego Papież sam zadzwonił - sądzi dr Dorota Gałczyńska-Zych, która ujawniła ciekawą historią ze swej pracy w szpitalu z 1998 roku.

  • II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku Obcym "I Ty możesz zostać Gwiazdą..." Eurosong`2018, to konkurs dla tych, którzy łączą umiejętności wokalne z lingwistycznymi. Eliminacje 22 maja.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Ministerstwo nagrodziło Siedlce
11-05-2018

Ministerstwo nagrodziło Siedlce

Siedlecki Klaster Energii, którego Liderem jest Miasto Siedlce, uzyskał Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej. 9 maja w Ministerstwie Energii nagrodzono laureatów w ramach I konkursu dla klastrów energii.

Więcej
Jarmark trwa!
11-05-2018

Jarmark trwa!

XI Siedlecki Jarmark Św. Stanisława rozpoczęty! Już od godz. 10.00 stragany i stoiska ponad 200. wystawców tłumnie odwiedzają siedlczanie, a zakupom i występom artystycznym sprzyja słoneczna pogoda. Zapraszamy!

Więcej
Zrównoważony rozwój Siedlec
11-05-2018

Zrównoważony rozwój Siedlec

Prezydent Wojciech Kudelski odebrał 10 maja dyplom dla siedleckiego samorządu lokalnego za 7. miejsce wśród gmin miejskich na Mazowszu w rankingu "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”.

Więcej
Inwestycje na ukończeniu!
10-05-2018

Inwestycje na ukończeniu!

Już niedługo będą gotowe, ale już dzisiaj coraz lepiej widać, jak drogowe i infrastrukturalne inwestycje samorządu będą wyglądać finalnie!

Więcej
Imprezowy czerwiec z ARMS!
10-05-2018

Imprezowy czerwiec z ARMS!

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przedstawiła 9 maja kalendarz swoich imprez i inicjatyw w czerwcu i nadchodzące wakacje. Znajdziemy kontynuację już znanych, ale i kilka nowych pomysłów na aktywność z ARMS.

Więcej
Sprawdź ważność paszportu!
10-05-2018

Sprawdź ważność paszportu!

Zaczyna się okres dłuższych bądź krótszych wyjazdów weekendowych i wakacyjnych.  W ubiegłym roku Straż Graniczna tylko na Lotnisku Chopina na Okęciu, z powodu nieważności, zniszczenia lub braku paszportu, nie zezwoliła na wyjazd z Polski 380. obywatelom.

Więcej
Krav-maga dla pań
10-05-2018

Krav-maga dla pań

Komenda Miejska Policji wspólnie z Siedleckim Centrum Krav Maga & Kapap ogłasza nabór na bezpłatny, specjalistyczny kurs sztuki samoobrony dla kobiet. Zajęcia prowadzi posiadacz IV dan, licencjonowany instruktor samoobrony i sztuk walki.

Więcej
Siedlce miastem kolejnego pilotażu
09-05-2018

Siedlce miastem kolejnego pilotażu

Od września przyszłego roku szkolnego uczniowie "Trójki", "Elektryka" oraz studenci siedleckiego uniwersytetu, wezmą udział w pilotażu projektu Ministerstwa Cyfryzacji: „mDokumenty” - mLegitymacja Szkolna. Uczniowie i studenci swoje legitymacje będą mieli w smartfonach i iphonach. 

Więcej
Święto bibliotekarzy
09-05-2018

Święto bibliotekarzy

Święto Bibliotekarzy i Bibliotek, cyklicznie obchodzone 8 maja było okazją do złożenia życzeń wszystkim osobom pracującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego i wiceprezydent Annę Sochacką. Najlepsze życzenia i połamania półek pod nawałem książek!

Więcej
Kapsuła i dąb na 100-lecie
09-05-2018

Kapsuła i dąb na 100-lecie

30 kwietnia społeczność szkolna siedleckiej SP nr 5, upamiętniła obchodzone w tym roku 100-lecie odzyskania Niepodległości i 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakopując na terenie szkoły kapsułę czasu oraz sadząc dąb.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [252] [253] [254]   następna strona »