• Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Monte Cassino otwarta
13-09-2018

Monte Cassino otwarta

Po południu 13 września, ok. godz. 17.00, otwarta dla ruchu została ul. Monte Cassino. Przebudowa ulicy zakończyła się zgodnie z planem. Drogowcy jeszcze w czwartek malowali oznakowanie poziome na nawierzchni ulicy.

Więcej
Prawo do przedsiębiorczości
13-09-2018

Prawo do przedsiębiorczości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne 17 września na temat zmian i ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.

Więcej
Bezpłatne badania lekarskie
13-09-2018

Bezpłatne badania lekarskie

Tegoroczna edycja VI Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, pod hasłem "Po stronie przeżycia", przypada od 17 do 21 września.

Więcej
Pokaz e-aut w sobotę
12-09-2018

Pokaz e-aut w sobotę

Przy funkcjonującej przy NovymKinie Siedlce stacji ładowania aut elektrycznych (ul. Wiszniewskiego), w sobotę 15 września zobaczymy oficjalną prezentację samochodów elektrycznych, z których już niedługo skorzystamy w ramach siedleckiego programu carsharingu.

Więcej
Siódma "Sztuka plus komercja"
12-09-2018

Siódma "Sztuka plus komercja"

19 września na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się VII Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja". W tym roku publiczność zobaczy spektakle w gwiazdorskich obsadach.

Więcej
Matury lepiej niż rok temu
11-09-2018

Matury lepiej niż rok temu

Świadectwo dojrzałości uzyskało 86 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wynik - uwzględniający zdających w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej i poprawkowej w sierpniu - jest o 1,5 % lepszy niż przed rokiem.

Więcej
Przyszli kolejarze ślubowali
10-09-2018

Przyszli kolejarze ślubowali

Początek roku szkolnego był dla uczniów siedleckiej „Kolejówki” okazją do złożenia uroczystego ślubowania i posadzenia Dębów Pamięci na cześć Ojców Niepodległej. Młodzież dwóch klas pierwszych rozpoczęła pierwszy rok nauki w oddziałach objętych patronatem PKP Intercity i PKP PLK S. A.

Więcej
W Siedlcach będzie "Żelazna Dywizja"
09-09-2018

W Siedlcach będzie "Żelazna Dywizja"

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, goszczący 9 września w Siedlcach z okazji ogólnopolskiej inauguracji Święta Wojsk Lądowych zakomunikował, że w naszym mieście stacjonować będzie 18. "Żelazna" Dywizja Zmechanizowana. Jej komendantem mianowano generała brygady Jarosława Gromadzińskiego. Dywizja jest czwartym takim związkiem taktycznym w Polsce.

Więcej
Informacja o wyborach samorządowych
09-09-2018

Informacja o wyborach samorządowych

W niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Na 5-letnią kadencję zostanie wybrany Prezydent Miasta Siedlce i 23 radnych Rady Miasta Siedlce oraz radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W dniu wyborów, lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7.00 do godz. 21.00.

Więcej
Siedlce budują najwięcej
07-09-2018

Siedlce budują najwięcej

Najwięcej lokali komunalnych powstało w Siedlcach - do takiego wniosku dochodzi portal mieszkaniowy rynekpierwotny.pl, porównując średnioroczną liczbę oddawanych mieszkań komunalnych w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców (wyniki z lat 2007 - 2017).

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [271] [272] [273]   następna strona »