• Jubileusz 35-lecia świętowano w Miejskim Przedszkolu nr 15 przy Osiedlowej. Dzieci, Goście, Rodzice i Wychowawcy spotkali się z tej okazji 23 marca. Przepis na sukces i to jak oni to robią, że w atmosferze radości, szacunku, miłości i dobroci rośnie tam już trzecie pokolenie siedlczan, zdradziła dyrektor "15-tki" Hanna Krupa.

  • Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Browarnej, z okazji obchodów Roku Adama Chmielowskiego i Josepha Conrada Korzeniowskiego zorganizowało 23 marca seminarium poświęcone obu patronom. Spotkaniu towarzyszyły wystawy dotyczące obu ważnych dla polskiej i światowej kultury postaci.

  • Siedlecki Stadler zakończył realizację zamówienia dla włoskiego, regionalnego przewoźnika TPER (Trasporto Passeggeri Emilia-Romagna). Firma może się też pochwalić ponad dwuletnią, 100-procentową bezawaryjnością pojazdów, dostarczonych szwedzkiemu operatorowi MTR Express.

  • Jest patronem jednej z głównych ulic w centrum Miasta, ale postacią raczej mało znaną mieszkańcom. Premierowy film o biskupie Ignacym Świrskim, można będzie obejrzeć w Sali Podlasie MOK 28 marca. Wstęp na projekcję jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

  • W ramach akcji promocyjnej „Siedlce? Naturalnie!”,  wspierającej segregowanie odpadów, ZUO organizuje warsztaty „Ekologia z klasą” dla przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Najlepsi wezmą udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Przed wyjazdem sprawdź paszport!
09-03-2017

Przed wyjazdem sprawdź paszport!

Nieważny lub zniszczony paszport oraz jego brak dla dziecka, to najczęstsze przyczyny uniemożliwiające podróż za granicę. Każdego roku ponad 400 osobom odmawia się wyjazdu z kraju na Lotnisku Chopina w Warszawie. Tylko na Mazowszu kilkadziesiąt osób dziennie wnioskuje o przyspieszenie decyzji paszportowej ze względu na wykupioną wcześniej wycieczkę.

Więcej
Bezpłatne e-kursy językowe
08-03-2017

Bezpłatne e-kursy językowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych.

Więcej
Mostostal na prostej rozwojowej
07-03-2017

Mostostal na prostej rozwojowej

Kontrolę nad Polimexem-Mostostalem przejęły polskie, energetyczne spółki giełdowe, co zapewnia mu kapitał i stabilny rozwój. Dzięki temu też siedlecki zakład ma spokojne, biznesowe warunki do zdobywania nowych rynków. Nie byłoby to możliwe bez pomocy Ministerstwa Energii i osobiście Krzysztofa Tchórzewskiego.

Więcej
Wawrzyny dla najlepszych
07-03-2017

Wawrzyny dla najlepszych

Tylko do 31 marca przyjmowane będą wnioski o przyznanie "Wawrzynów Siedleckich", nagród Prezydenta Miasta przyznawanych za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kultury. To już 7. edycja nagrody.

Więcej
Działaj lokalnie!
03-03-2017

Działaj lokalnie!

Do 20 marca 2017 można składać wnioski w konkursie dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie wesprze ok. 150 projektów, kwotą ponad 675 tys. zł.

Więcej
Rzecznik konsumentów w liczbach
03-03-2017

Rzecznik konsumentów w liczbach

Ponad 2 sprawy dziennie rozpatrywał w 2016 roku Miejski Rzecznik Konsumentów w Siedlcach. Przyjęto ich aż 749. Problemem konsumentów byli nieuczciwi sprzedawcy oraz usługodawcy, szczególnie w ramach umów o dzieło i zleceń. Są też przedsiębiorcy nieznający praw konsumenta oraz zapisów w zakresie rękojmi za wady sprzedawanych rzeczy.

Więcej
MPK ułatwiło dojazd
02-03-2017

MPK ułatwiło dojazd

Od 1 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło na wniosek mieszkańców, dojazd do przeniesionej na ul. Kazimierzowską nowej siedziby siedleckiego Sądu Rejonowego.

Więcej
Tym, którzy nie poszli na kompromis ze złem
01-03-2017

Tym, którzy nie poszli na kompromis ze złem

„Nie poszli na kompromis ze złem” - „hańba wierzącym w sierp i młot” - „poszli służyć w niebiańskiej partyzantce” - „złożyli w ofierze młode życie” - to tylko niektóre ze słów i cytatów wypowiedzianych w hołdzie "Wyklętym" pod pomnikiem V i VI Brygady AK w Siedlcach w dniu 1 marca.

Więcej
Sieć szkół uchwalona
28-02-2017

Sieć szkół uchwalona

Reperkusje medialnych doniesień z kraju dotarły też do Siedlec, za taką uznać można bowiem wymianę opinii nt. usuwania drzew podczas 30. Sesji Rady Miasta w dniu 28 lutego. Mniej emocji i uwag wywołała przygotowana przez magistrat, a uchwalona przez Radę, uchwała o nowej sieci szkół w mieście "po reformie".

Więcej
„Siedlce – miasto na 5"!
27-02-2017

„Siedlce – miasto na 5"!

Telewizja Wschód jest producentem programu o siedleckich szkołach, udostępnianego w ramówce programowej, jak też w internecie. Nietypowe lekcje, pasjonujące spotkania, przesympatyczni ludzie i mnóstwo pozytywnej energii - to zawartość najnowszego odcinka, w którym zaprezentowano Szkołę Podstawową nr 12!

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [190] [191] [192]   następna strona »