• Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza 24 maja na wystawę "Józef Piłsudski i jego Legiony", prezentującą materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

  • 23 maja o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu przy ul. Żytniej zacznie się wernisaż XV Edycji Wystawy Pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

  • Piłka nożna: Z Puszczą o wszystko w 1. lidze? Tenis stołowy: Koniec sezonu * Bowling: Awans za rok? * Pływanie: Dobry występ *

  • W 98. rocznicę urodzin Papieża, siedleckiemu Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Poniatowskiego nadano imię Jana Pawła II. - To chyba jedyny szpital w Polsce, do którego Papież sam zadzwonił - sądzi dr Dorota Gałczyńska-Zych, która ujawniła ciekawą historią ze swej pracy w szpitalu z 1998 roku.

  • II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku Obcym "I Ty możesz zostać Gwiazdą..." Eurosong`2018, to konkurs dla tych, którzy łączą umiejętności wokalne z lingwistycznymi. Eliminacje 22 maja.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Komunikat w sprawie wnoszenia opłat za odbiór śmieci
26-06-2013

Komunikat w sprawie wnoszenia opłat za odbiór śmieci

Urząd Miasta Siedlce informuje, że przekazane w deklaracji "D-1 Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" numery indywidualnych rachunków bankowych z dniem 1 lipca br. ulegają zmianie.

Więcej
Mecenasi sportu i kultury
25-06-2013

Mecenasi sportu i kultury

Jedenaście firm, które sponsorują siedlecki sport i kulturę zostało 24 czerwca wyróżnionych tytułami Mecenas Siedleckiego Sportu i Kultury oraz specjalnymi statuetkami. Mimo kryzysu i trudniej sytuacji chętnych do wspierania talentów sportowych i artystycznych nie brakuje.

Źródło: dd

Więcej
Wizyta Prezydenta RP w Siedlcach
25-06-2013

Wizyta Prezydenta RP w Siedlcach

W czwartek, 20 czerwca oficjalną wizytę w Siedlcach złożył Prezydent RP Bronisław Komorowski. - Chcę wyróżnić Siedlce za odwagę w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych. Przykład Siedlec pokazuje, że zgoda naprawdę buduje – mówił Prezydent RP, podczas spotkania z mieszkańcami. Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszyła małżonka Anna, która została wyróżniona przez Prezydenta Siedlec statuetką Aleksandrii.  

Więcej
VI DNI SPORTÓW EKSTREMALNYCH
25-06-2013

VI DNI SPORTÓW EKSTREMALNYCH

W najbliższy weekend, 29 i 30 czerwca, już po raz szósty odbędą się w Siedlcach Dni Sportów Ekstremalnych. Tym razem będzie to dwudniowa impreza przeprowadzona na obiektach rekreacyjnych i sportowych przy ul. Prusa oraz nad siedleckim Zalewem.

Więcej
CENTRUM przedsiębiorcą roku
25-06-2013

CENTRUM przedsiębiorcą roku

CENTRUM Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o. zostało laureatem konkursu „Przedsiębiorca roku 2012” organizowanego przez Siedlecką Radę Biznesu. Wręczenie nagrody odbyło się 25 czerwca.

Źródło: dd

Więcej
"Biała sobota" we wrześniu
24-06-2013

"Biała sobota" we wrześniu

Podczas odbywającej się po raz pierwszy w Siedlcach „Białej soboty” 253 siedlczanki bezpłatnie wykonały badania cytologiczne, a 97 pań skorzystało z mammografii. Kolejna siedlecka „Biała sobota” odbędzie się w połowie września.

Więcej
RABARBAR z Grand Prix
24-06-2013

RABARBAR z Grand Prix

Teatr RABARBAR za spektakl "Ciaptak czyli rzecz o tolerancji" otrzymał nagrodę Grand Prix XIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Radomiu. W festiwalu, który odbył się w niedzielę, 23 czerwca biorą udział najlepsze teatry z województwa mazowieckiego.

Więcej
Taneczne Mistrzowostwa Polski w Siedlcach
24-06-2013

Taneczne Mistrzowostwa Polski w Siedlcach

Od 21 do 23 czerwca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbywały się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Show Dance, mini Production i ProductionPrzez trzy dni w Siedlcach wystąpiła rekordowa liczba 1300 tancerzy z całej Polski.

Więcej
„Czas na Biznes VI”
24-06-2013

„Czas na Biznes VI”

Siedlecka Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie rozpoczyna nabór Kandydatów/Kandydatek do projektu „Czas na Biznes VI” w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: wup

Więcej
Targi Pracy po raz dziesiąty
24-06-2013

Targi Pracy po raz dziesiąty

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Siedleckich Targów Pracy była rekordowa pod względem liczby wystawców i ofert zatrudnienia. Na osoby bezrobotne czekało 57 stoisk różnych firm i ponad 1000 ofert pracy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [195] [196] 197 [198] [199] ... [252] [253] [254]   następna strona »