• Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza 24 maja na wystawę "Józef Piłsudski i jego Legiony", prezentującą materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

  • 23 maja o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu przy ul. Żytniej zacznie się wernisaż XV Edycji Wystawy Pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

  • Piłka nożna: Z Puszczą o wszystko w 1. lidze? Tenis stołowy: Koniec sezonu * Bowling: Awans za rok? * Pływanie: Dobry występ *

  • W 98. rocznicę urodzin Papieża, siedleckiemu Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Poniatowskiego nadano imię Jana Pawła II. - To chyba jedyny szpital w Polsce, do którego Papież sam zadzwonił - sądzi dr Dorota Gałczyńska-Zych, która ujawniła ciekawą historią ze swej pracy w szpitalu z 1998 roku.

  • II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku Obcym "I Ty możesz zostać Gwiazdą..." Eurosong`2018, to konkurs dla tych, którzy łączą umiejętności wokalne z lingwistycznymi. Eliminacje 22 maja.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Uroczystości 17 września
09-09-2013

Uroczystości 17 września

We wtorek, 17 września obchodzić będziemy 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W Siedlcach, jak co roku, odbędą się miejskie obchody tego wydarzenia, które miało olbrzymi wpływ na losy milionów Polaków. 

Więcej
Gra miejska
09-09-2013

Gra miejska

W niedzielę, 15 września odbędzie gra miejska, której celem jest jak najszybsze pokonanie trasy wiodącej ulicami Siedlec. Gra miejska to połączenie znajomości Siedlec, jego historii oraz umiejętności orientowania się w terenie, czytania mapy oraz sprawności fizycznej.

Więcej
Brydżyści na Dniach Siedlec
08-09-2013

Brydżyści na Dniach Siedlec

Beata i Stanisław Rumińscy z Warszawy wygrali turniej brydża sportowego, który rozgrywany był podczas tegorocznych Dni Siedlec. Drugie miejsce zajęli Kazimierz Trojanowski i Włodzimierz Borowski z Siemiatycz, a na trzecim miejscu uplasowała się siedlecka para Stefan Somla i Sławomir Kurpiewski.

Więcej
Aleksandrie po raz siedemnasty
06-09-2013

Aleksandrie po raz siedemnasty

W piątek, 6 września już po raz siedemnasty odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydent Miasta Siedlce - Aleksandrii. To prestiżowe wyróżnienie wręczono tym razem 9 osób. W trakcie uroczystości mjr Tadeusz Sobieszczak otrzymał tytuł Honorowy Obywatel Miasta Siedlce.

Źródło: dd

Więcej
VI Festiwal Teatrów Ulicznych “pod Niebem”
06-09-2013

VI Festiwal Teatrów Ulicznych “pod Niebem”

7 września 2013 (sobota) Błonia siedleckie, Skwer im. T. Kościuszki, Plac gen. Sikorskiego
Już po raz szósty Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na niepowtarzalne widowisko plenerowe z udziałem kilku zespołów teatralnych.

Więcej
Wojciech Kudelski laureatem nagrody im. Jana Pawła II
06-09-2013

Wojciech Kudelski laureatem nagrody im. Jana Pawła II

W sobotę, 7 września w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, prezydent Wojciech Kudelski otrzymał Nagrodę im Jana Pawła II. Prezydenta Siedlec doceniono za realizację wartości, które wynikają z wielokulturowej tradycji.

Więcej
Oswajanie folkloru
04-09-2013

Oswajanie folkloru

Od 5 do 8 września odbywać się 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Tańca i Folkloru. Podczas tegorocznej imprezy do naszego miasta przyjadą zespoły z Bułgarii, Macedonii, Słowacji, Litwy i Ukrainy. Pokazom festiwalowym towarzyszyć będą koncerty Orkiestry Bawarskiej z niemieckiego Dasing, a także recitale kataryniarzy z Polski i Holandii.

Więcej
Nauczyciele mianowani
04-09-2013

Nauczyciele mianowani

Sześćdziesięciu jeden siedleckich pedagogów otrzymało 4 września z rąk prezydenta Wojciecha Kudelskiego awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego.

Więcej
Dofinansowanie dla niepełnosprawnych
03-09-2013

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych

Do 30 września osoby niepełnosprawne mogą składać w siedleckim MOPR wnioski o dofinansowanie niektórych wydatków w ramach projektu „Aktywny Samorząd”

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [190] [191] 192 [193] [194] ... [252] [253] [254]   następna strona »