• Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza 24 maja na wystawę "Józef Piłsudski i jego Legiony", prezentującą materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

  • 23 maja o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu przy ul. Żytniej zacznie się wernisaż XV Edycji Wystawy Pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

  • Piłka nożna: Z Puszczą o wszystko w 1. lidze? Tenis stołowy: Koniec sezonu * Bowling: Awans za rok? * Pływanie: Dobry występ *

  • W 98. rocznicę urodzin Papieża, siedleckiemu Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Poniatowskiego nadano imię Jana Pawła II. - To chyba jedyny szpital w Polsce, do którego Papież sam zadzwonił - sądzi dr Dorota Gałczyńska-Zych, która ujawniła ciekawą historią ze swej pracy w szpitalu z 1998 roku.

  • II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku Obcym "I Ty możesz zostać Gwiazdą..." Eurosong`2018, to konkurs dla tych, którzy łączą umiejętności wokalne z lingwistycznymi. Eliminacje 22 maja.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Chemicy w Siedlcach
16-09-2013

Chemicy w Siedlcach

W poniedziałek, 16 września na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym uroczyście zainaugurowano 56 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Bierze w nim udział ponad siedmiuset polskich chemików oraz zaproszeni goście – naukowcy z całego świata.

Więcej
Wychowanie przez przykład życia
16-09-2013

Wychowanie przez przykład życia

Z udziałem ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego w sobotę, 21 września w Siedlcach odbędzie się XXII Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod hasłem „Wychowanie przez przykład życia.”

Więcej
Rowerem na orientację po Siedlcach
16-09-2013

Rowerem na orientację po Siedlcach

Anna Świtalska i Szymon Ławecki zwyciężyli w „Grze miejskiej”, która odbyła się 15 września. W trakcie zawodów trzeba było odnaleźć 15 punktów orientacyjnych, pokonując trasę rowerem oraz pieszo.

Źródło: dd

Więcej
XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny
16-09-2013

XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny

Załoga nr 17 kierowca Krzysztof Rychlik i pilot Marta Rychlik wygrała XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny. Tym razem dla 36 załóg uczestniczących w rajdzie zaświeciło słońce…

Więcej
Nie zaniedbujcie badań
14-09-2013

Nie zaniedbujcie badań

14 września, już po raz drugi z udziałem sław polskiej onkologii odbyła się konferencja „Profilaktyka zdrowotna w Siedlcach ratuje życie". Tym razem wzięli w niej udział przedstawiciele siedleckich instytucji i szkół, którzy mają zachęcać w swoich środowiskach do przeprowadzania badań profilaktycznych.

Więcej
Sztandar dla harcerzy
14-09-2013

Sztandar dla harcerzy

W sobotę, 14 września odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru i nadania imienia Henryka Sienkiewicza Hufcowi ZHP „Podlasie”.

Więcej
Polska - Turcja 5:1 w meczu parlamentarzystów
14-09-2013

Polska - Turcja 5:1 w meczu parlamentarzystów

Polscy parlamentarzyści pokonali, 14 września w Siedlcach swoich kolegów z Turcji aż 5:1. Bramki dla Polaków zdobyli: Cezary Kucharski trzy oraz Andrzej Halicki i Paweł Papke, a dla gości Adem Tatli.

Więcej
Dzień krwiodawstwa
14-09-2013

Dzień krwiodawstwa

W niedzielę, 15 września, po raz dziesiąty w Siedlcach odbędą się Siedleckie Dni Krwiodawstwa oraz festiwal dziecięcy Dzień Radości. Na festynie tradycyjnie już wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Więcej
Pół wieku w służbie pacjentom dr. Andrzeja Koziaka
13-09-2013

Pół wieku w służbie pacjentom dr. Andrzeja Koziaka

Jubileusz 50-lecia pracy zawodowej obchodzi jeden z najsłynniejszych siedleckich lekarzy dr n. med. Andrzej Koziak. Zorganizowany, 13 września przez jego uczniów i wychowanków, benefis zgromadził wielu gości z kraju oraz władze samorządowe.

Więcej
Rekordowe Dni Siedlec
10-09-2013

Rekordowe Dni Siedlec

Ponad 500 wystawców,250 artystów, 20 organizatorów i rekordowa liczba ponad 100 tysięcy odwiedzających tegoroczne Dni z Doradztwem Rolniczym i Dni Siedlec, powoduje że miniony weekend w Siedlcach był pod każdym względem wyjątkowy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [189] [190] 191 [192] [193] ... [252] [253] [254]   następna strona »