• Decyzją Wojewody Mazowieckiego, w sobotę 15 grudnia br., czynne będą punkty paszportowe w Delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu oraz w Siedlcach.

  • Szymon Świerzewski, uczeń klasy akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, okazał się najlepszy podczas Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. To nie pierwszy Jego triumf - młody muzyk kroczy od sukcesu do sukcesu.

  • Od 3 września uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach uczestniczyli w projekcie pt. Matematyka zatrzymana w kadrze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, czym są symetrie, ciąg Fibonacciego i fraktale na fotografiach.

  • „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej nt. zagrożeń pożarami i zatruć, których przyczyną jest czad (tlenek węgla). Szczególnie w okresie grzewczym wzrasta ryzyko pożarów i zatruć czadem.

  • 6 stycznia 2019 roku (niedziela) ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Ta religijna impreza odbywa się od 11. lat w wielu miastach Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Aby było bezpieczniej
07-12-2018

Aby było bezpieczniej

Wojewoda Mazowiecki ogłosił dwa konkursy naboru wniosków na dofinansowanie działań z zakresu ratownictwa wodnego i ograniczania przestępczości. Oba są adresowane do m.in. organizacji pozarządowych.

Więcej
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
06-12-2018

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

14 października ruszyła pod tym hasłem kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.  W Siedlcach werbować będą od 10 do 16 grudnia.

Więcej
Maluchy z "Maluszka" wygrały
06-12-2018

Maluchy z "Maluszka" wygrały

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia maluszka" wygrały 28. siedlecką spartakiadę przedszkoli. 

Więcej
"Najlepszy głos" Gościem prezydenta
05-12-2018

"Najlepszy głos" Gościem prezydenta

Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji The voice of Poland opowiadał w siedleckim Urzędzie Miasta 3 dni po swoim sukcesie, o kulisach udziału w programie i swojej przyszłości. Jak zawsze skromny i kulturalny.

Więcej
Nabór do programów stypendialnych
05-12-2018

Nabór do programów stypendialnych

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi dodatkowy nabór do 2. programów stypendialnych: „Skrzydła” oraz „Dwa Talenty”. Oba kierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Wnioski można składać do 15 grudnia.

Więcej
Ekonomik laureatem w edukacji
05-12-2018

Ekonomik laureatem w edukacji

29 listopada siedlecki "Ekonomik" w warszawskim Teatrze Capitol odebrał dwie główne nagrody w finale XIX Konkursu Puchar Recyklingu.

Więcej
Młodzi, zdolni, docenieni
04-12-2018

Młodzi, zdolni, docenieni

Już po raz. 20 przyznane zostały stypendia Prezesa Rady Ministrów. W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się czternastu uczniów z siedleckich szkół. Dwoje młodych ludzi nagrodzono za średnią ocen 6.0!

Więcej
Targi Arche z Nikiforem
04-12-2018

Targi Arche z Nikiforem

Już po raz 21. na terenie Parku Handlowego Arche w Siedlcach odbyły się Targi Rękodzieła Artystycznego. Pierwszego dnia wręczono nagrody laureatom konkursu "Szukamy Nikifora" dla twórców nieprofesjonalnych.

Więcej
Nagrody Benedyktowicza`2018
03-12-2018

Nagrody Benedyktowicza`2018

Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki i Mieczysław Gaja oraz Małgorzata i Waldemar Gujscy to tegoroczni laureaci Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

Więcej
Caritas zachęca do pomocy
03-12-2018

Caritas zachęca do pomocy

Rusza XV edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. 7 i 8 grudnia (piątek, sobota) wolontariusze będą dyżurować w sklepach sieciowych i prywatnych na terenie diecezji. Zebrane produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do osób i rodzin potrzebujących wsparcia.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [282] [283] [284]   następna strona »