• Album z sonatami Bacha, nagrany na zabytkowych siedleckich organach Wagnera i wydany przez siedleckie Stowarzyszenie Pro Musica Organa, został uznany albumem roku 2017 w kategorii muzyki dawnej. Fryderyk to największy dotychczas sukces na rynku muzycznym autorów z naszego Miasta.

  • Siedleckie Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Uczniowski Klub Sportowy "Jedenastka" zapraszają 27 kwietnia nauczycieli, trenerów i wszystkich zainteresowanych, na konferencję poświęconą rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

  • Ponad 170 dzieci rywalizowało 22 kwietnia w jedenastych już zawodach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. Weronika Ambroziewicz i Kacper Cabaj to najlepsi, młodzi gimnastycy w mieście. Wśród naszych szkół dominują: SP 5, SP 11 i SP 7.

  • W sobotę 22 kwietnia, w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej, Siedlczanie uczcili pamięć płk. Ryszarda Kuklińskiego, awansowanego pośmiertnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę do stopnia generała broni. Tego cichego bohatera zimnej wojny Zbigniew Brzeziński nazwał pierwszym polskim oficerem w NATO.

  • Zapraszamy na miejskie uroczystości obchodów 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które organizuje Podlaski Społeczny Komitet Obchodów Świąt Narodowych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Sport w tygodniu
22-04-2017

Sport w tygodniu

Piłka nożna: Będzie walka o utrzymanie się w lidze * Rugby: Punkty Mateusza Lamenta w meczu reprezentacji Polski * Tenis stołowy: Nareszcie wygrali!

Więcej
Dofinansowanie na wymianę kotłów
21-04-2017

Dofinansowanie na wymianę kotłów

Prezydent Miasta Siedlce informuje o możliwości ubiegania się o dofinansowanie wymiany kotłów węglowych na gazowe, olejowe, pellet lub budowę przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej w ramach projektu „Ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta Siedlce poprzez wymianę urządzeń grzewczych”.

Więcej
Szpital otwarty na miasto
21-04-2017

Szpital otwarty na miasto

Tereny wokół szpitala wojewódzkiego przy ul. Poniatowskiego mają zmienić charakter. Będą uatrakcyjnione i udostępnione pacjentom, gościom i mieszkańcom Miasta. Taki cel ma projekt przygotowany przez władze szpitala. Akceptacja radnych Miasta dla tych zamierzeń była jedynym punktem obrad sesji Rady Miasta 20 kwietnia.

Więcej
Śpiewają na chwałę Pana
21-04-2017

Śpiewają na chwałę Pana

W muzyce gospel dominuje śpiew, a tekst ma charakter religijny. Ten rodzaj chrześcijańskiej muzyki sakralnej upowszechniają organizatorzy i uczestnicy corocznych festiwali "gospel" w Siedlcach. 10 kwietnia odbyła się już 7. edycja "Gospeliady".

Więcej
Odpowiedzialnie, myśląc o wszystkich
19-04-2017

Odpowiedzialnie, myśląc o wszystkich

Na sesję Rady Miasta, która odbędzie się 28 kwietnia, trafi projekt uchwały dotyczący przeniesienia 9 oddziałów klas III i VI ze szkół podstawowych do placówek powstałych w wyniku przekształcenia dotychczasowych gimnazjów. Pierwotnie zakładano konieczność przeniesienia 23 klas.

Więcej
Festwal twórczości młodych
14-04-2017

Festwal twórczości młodych

W większości kategorii do końca kwietnia, swój udział lub twórczość mogą zgłosić chętni do konkursów w ramach XXII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Finał Festiwalu integrującego środowiska dzieci i młodzieży o artystycznych zdolnościach Miasta Siedlce, zaplanowano na 4 czerwca.

Więcej
Będą rynku pracy królowie
14-04-2017

Będą rynku pracy królowie

Więcej staży, praktyk, zajęć specjalistycznych i kursów, wyposażenie pracowni w szkołach zawodowych w nowoczesne urządzenia i maszyny oraz wpływ pracodawców na programy nauczania, zakłada projekt Urzędu Miasta, który został dofinansowany kwotą blisko 2 mln zł.

Więcej
Miłość do Ojczyzny zażądała ofiary
12-04-2017

Miłość do Ojczyzny zażądała ofiary

O mordzie w Katyniu, jego głębokim sensie symbolicznym oraz o poprawności politycznej, która przez długie dziesięciolecia przyczyniała się do zapomnienia i zafałszowania historii o ludobójstwie, mówili 12 kwietnia ks. Bogumił Lempkowski i Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, podczas siedleckich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Więcej
Plan dla ul. Janowskiej do wglądu
11-04-2017

Plan dla ul. Janowskiej do wglądu

Prezydent Siedlec informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego po obu stronach ulicy Janowskiej (tereny na wschód od ul. Św. Faustyny Kowalskiej oraz ul. Wiązowej). Plan udostępniony będzie do 10 maja, a uwagi do niego można wnosić do 30 maja.

Więcej
186 lat po bitwie
10-04-2017

186 lat po bitwie

W samo południe, 10 kwietnia mieszkańcy oraz władze samorządowe Gminy, Miasta Siedlce i Powiatu Siedleckiego uczciły pamięć żołnierzy generała Ignacego Prądzyńskiego i 186. rocznicę bitwy pod Iganiami.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [195] [196] [197]   następna strona »