• Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta zapraszają 25 czerwca na XI Galę wręczenia nagród twórcom i animatorom kultury - „Wawrzyny Siedleckie” oraz wręczenie statuetek „Mecenasa Siedleckiej Kultury" przedsiębiorcom i sponsorom.

  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało dla całego województwa mazowieckiego ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem w dniu 21 czerwca.

  • Słuchacze Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowali swój rok akademicki i udział w projekcie "Ten cenny czas". Studentów tego uniwersytetu w naszym mieście jest ponad ośmiuset.

  • 1 czerwca Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę, która umożliwia rodzicom zarejestrowanie narodzin dziecka online – bez konieczności wizyty w urzędzie.

  • Pedagogika i wychowanie moralne wobec świata pełnego agresji i przemocy  będą wiodącym tematem XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców 29 września.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Sukces siedleckiej lekkiej atletyki
19-06-2018

Sukces siedleckiej lekkiej atletyki

Dużym osiągnięciem reprezentacji Siedlec w Ogólnopolskim Finale "Czwartków Lekkoatletycznych" było zajęcie 1. miejsca w klasyfikacji generalnej uczestniczących w nich miast. Młodzi lekkoatleci z siedleckich szkół zdobyli aż 5 medali!

Więcej
Widzowie niepełnosprawnym piłkarzom
18-06-2018

Widzowie niepełnosprawnym piłkarzom

45.200 zł. zebrano podczas licytacji dla Amp Futbol Varsovia, ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, które kochają piłkę nożną, podczas meczu reprezentacji siedleckich zawodowców i artystów scen polskich!

Więcej
XV Siedleckie Targi Pracy
15-06-2018

XV Siedleckie Targi Pracy

W tym roku Powiatowy Urząd Pracy wyszedł poza swoje mury i Targi Pracy zorganizował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w popularnej Samochodówce przy ul. Popiełuszki.

Więcej
Wnioski ocenione - czas na konsultacje
14-06-2018

Wnioski ocenione - czas na konsultacje

Z 37. złożonych wniosków do budżetu partycypacyjnego w 2018 roku, 23 zakwalifikowano do dalszych konsultacji społecznych i procedowania. Za dwa tygodnie magistrat skonsultuje wnioski z Mieszkańcami w okręgach.

Więcej
Pogoń w II lidze
14-06-2018

Pogoń w II lidze

Po czterech sezonach gry na zapleczu ekstraklasy drużyna piłkarzy Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce w przyszłym sezonie zagra w II lidze. 13 czerwca na własnym stadionie przegrała 1:2, co w efekcie dało awans w barażach Garbarni Kraków.

Więcej
Remont Monte Cassino i Łukowskiej
13-06-2018

Remont Monte Cassino i Łukowskiej

Magistrat planuje, że jeszcze podczas tegorocznych wakacji zacznie remont nawierzchni 2. siedleckich ulic: Monte Cassino i Łukowskiej. 12 czerwca Wojewoda Mazowiecki ogłosił oczekiwaną listę projektów dofinansowanych z budżetu Państwa.

Więcej
Nasza „Wspaniała” wyróżniona
12-06-2018

Nasza „Wspaniała” wyróżniona

Agnieszka Szczepańska, uczennica 2. klasy gimnazjum w SP nr 1 w Siedlcach, znalazła się w gronie wyróżnionych w ogólnopolskim finale Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Więcej
„Samochodówka” wzorem dla Polski
12-06-2018

„Samochodówka” wzorem dla Polski

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, przystąpili do rywalizacji w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” po raz pierwszy i …odnieśli sukces, chociaż wymagania konkursowe nie były łatwe do spełnienia.

Więcej
"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg
12-06-2018

"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza wszystkich zainteresowanych 17 czerwca do wzięcia udziału w „Biegu na czwórkę z Czwórką”, a tuż potem na "Festyn rodzinny - Czwórka z plusem" na terenie szkoły.

Więcej
Super atrakcyjne działki na sprzedaż
11-06-2018

Super atrakcyjne działki na sprzedaż

Rada Miasta na posiedzeniu 11 czerwca zgodziła się na sprzedaż działek miejskich przy ul. Składowej (po tzw. hali wachlarzowej PKP) i przy ul. Warszawskiej (przy wjeździe do Miasta). To dwie niezwykle atrakcyjne lokalizacje.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [257] [258] [259]   następna strona »