• Świnoujście przed Gliwicami, a Siedlce na 9. miejscu w najnowszym rankingu "Wspólnoty" dot. zdolności kredytowej miast na prawach powiatu za lata 2014–2016. W stosunku do rankingów z lat poprzednich nasze Miasto plasuje się coraz wyżej, a to oznacza większe możliwości samorządu i zaufanie podmiotów finansowych.

  • "Radość Dzielenia" to najnowsza płyta siedleckich muzyków w mundurach, członków Orkiestry Wojskowej. Znalazło się na niej 13 popularnych, polskich kolęd i pastorałek oraz jedna, tytułowa, autorstwa Melanie Thornton.

  • Ferie w mieście nie muszą być nudne, a zagwarantuje to Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Jedyny organizowany przez Agencję turnus zacznie się 15 stycznia.

  • 24 października, podczas 35. sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni uchwalili tzw. uchwałę antysmogową. Wskazane są w niej piece, kotły i kominki oraz rodzaje opału, z których trzeba zrezygnować.

  • Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę Centrum Przesiadkowego przy PKP, a w lutym - na wykonanie rewitalizacji gmachu głównego IV LO  im. Żółkiewskiego. Ważną i korzystną jest informacja, podana podczas konferencji prasowej władz Miasta, która odbyła się 14 grudnia, o uruchomieniu w Siedlcach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Docelowo będzie w nim blisko 500 miejsc pracy.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

"Akcja zima" na ulicach i chodnikach
30-11-2017

"Akcja zima" na ulicach i chodnikach

Od 30 listopada PUK Serwis, zgodnie z umową z Urzędem Miasta Siedlce zaczyna coroczne utrzymanie dróg i ulic w Mieście w ramach tzw. akcji zimowej. UM przypomina ponadto, że obowiązkiem właścicieli oraz zarządców nieruchomości i posesji jest dbanie o stan nawierzchni przyległych chodników. Ta dbałość to też zapobieganie śliskości chodników. Obowiązek ten jest wymogiem ustawowym, zawartym w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku.

Więcej
13 grudnia - fotorelacja
14-12-2017

13 grudnia - fotorelacja

Władze samorządowe Siedlec, związkowcy i działacze "Solidarności" z siedleckich zakładów pracy, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oddali hołd ofiarom stanu wojennego, składając 13 grudnia kwiaty i wieńce pod tablicą bł. Jerzego Popiełuszki i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Więcej
Młodzi, aktywni turyści z PG 6
13-12-2017

Młodzi, aktywni turyści z PG 6

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 6 zdobyli dla swojej szkoły trzecią lokatę i tytuł „Brązowej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2017”. Gratulacje.

Więcej
Ciekawie i kulturalnie w grudniu
12-12-2017

Ciekawie i kulturalnie w grudniu

Grudzień jest i będzie wypełniony ciekawymi imprezami kulturalnymi Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki. Należą do nich niewątpliwie koncerty: Ireny Santor, pianistki Joanny Różewskiej, czy Gitariada. 12 grudnia w Sali Podlasie otwarto wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Więcej
Turniej Poetycki w MBP
12-12-2017

Turniej Poetycki w MBP

Z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Bolesława Leśmiana, Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza 14 grudnia na V edycję Turnieju Jednego Wiersza.

Więcej
Tytuły dla Caro Dance
11-12-2017

Tytuły dla Caro Dance

7 tytułów mistrzów świata wytańczyli przedstawiciele Formacji Turniejowej Caro Dance na odbywających się od 3 do 10 grudnia w Rawie Mazowieckiej, Mistrzostwach Świata IDO Jazz dance, Modern, Ballet/Point - Ossa 2017.

Więcej
Dzieci dzieciom lokalnie
11-12-2017

Dzieci dzieciom lokalnie

15 grudnia o godz. 17:00 w sali bankietowej restauracji Orchidea odbędzie się Jubileuszowa XV Gala charytatywna "Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo” - Christmas Party 2017.

Więcej
Jak radzić sobie z uzależnieniami
08-12-2017

Jak radzić sobie z uzależnieniami

„Widzę, rozmawiam, reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież” – pod takim hasłem odbyła się 7 grudnia konferencja naukowa, zorganizowana przez Komendę Miejską Policji, IPA Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Więcej
Terytorialsi dzieciom
08-12-2017

Terytorialsi dzieciom

Z myślą o najbardziej potrzebujących dzieciach z "Domu pod Kasztanami - Domu Dziecka" przy ul. Daszyńskiego, żołnierze 53 batalionu lekkiej piechoty z Siedlec zorganizowali akcję: „Świąteczna Paczka Terytorialsa”. 

Więcej
Moje Miasto - moja duma
08-12-2017

Moje Miasto - moja duma

Tej treści wpis to jedna z ocen, pod zamieszczonym na miejskim profilu społecznościowym facebook, najnowszym filmie promocyjnym o Siedlcach. Po miesiącu publikowania dziesięciominutowy obraz zanotował ponad 19,5 tysiąca wyświetleń i 318 udostępnień.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [228] [229] [230]   następna strona »