• Cztery dni Festiwalu wypełni kilkadziesiąt sesji i tematycznych spotkań popularno-naukowych. Dużo będzie o drzewach, a z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie sporo o promieniotwórczości i energetyce atomowej. Nie zabraknie pokazów i wykładów z biologii, nauk humanistycznych i społecznych.

  • Naucz się udzielania pierwszej pomocy z siedleckimi harcerzami! Dwugodzinne zajęcia odbędą się 21 października.

  • Ponad 150-osobowa kolumna złożona z młodzieży siedleckich i garwolińskich szkół przeszła ulicami Siedlec w marszu promującym oszczędzanie żywności. 17. października obchodzimy bowiem „Światowy Dzień Żywności”.

  • Ruszył miejski program bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego dla dzieci w wieku 12 i 13 lat. Miasto będzie go finansować i realizować przez 2 lata, do 21 grudnia 2018 roku. Szczepienia będą wykonywane wyłącznie za zgodą rodziców.

  • 21 października wystartuje kolejny "IV Siedlecki Bieg prawie Górski". Uczestnicy - osoby powyżej 18 roku życia - biegać będą po lasach Gołobórz k/ Siedlec.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

"Grypa Senior 65+" po raz kolejny
08-09-2017

"Grypa Senior 65+" po raz kolejny

Ruszyła druga edycja programu bezpłatnych szczepień przeciwgrypowych dla Mieszkańców Miasta powyżej 65 roku życia. W ubiegłym roku skorzystało z niego ponad pięciuset Siedlczan.

Więcej
Konkursy Caritasu
16-10-2017

Konkursy Caritasu

Konkurs pieśni patriotycznej i konkurs fotograficzny o tematyce patriotycznej i narodowej, to propozycje Caritasu w nadchodzącym czasie. Konkurs pieśni adresowany jest do młodzieży szkolnej, a drugi jest otwarty dla wszystkich chętnych.

Więcej
 Sport w tygodniu
16-10-2017

Sport w tygodniu

Rugby: Mistrz Polski pokonany - Pogoń liderem! * Piłka nożna: Remis w Łęcznej * Koszykówka: MKK przegrał, SKK pauzował  * Piłka siatkowa: KPS pokonany * Tenis stołowy: Nasza Pogoń uległa Pogoni *

Więcej
Niezwykłe koleje "Kolejówki"
13-10-2017

Niezwykłe koleje "Kolejówki"

W powszechnej świadomości w budynku przy Chopina 10 od zawsze działała jedynie "Kolejówka". Istniało w nim jednak wiele szkół, a sam budynek ma niebanalną i nieznaną historię. W piątek 13 października świętowano 90 lat od chwili powołania poprzedniczki "Kolejówki" i 80-lecie rozpoczęcia budowy gmachu.

Więcej
"Ale czad" w "Czwórce"
13-10-2017

"Ale czad" w "Czwórce"

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 4 był okazją do podsumowania zmiennych kolei historycznego losu szkoły oraz pretekstem do spotkania jej absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz przyjaciół Szkoły.

Więcej
Ten sam świat
12-10-2017

Ten sam świat

Niepełnosprawni z regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i diecezji siedleckiej prezentowali swoje zdolności i talenty podczas XVII Edycji Koncertu Integracyjnego „Ten Sam Świat”, który odbył się 10 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Więcej
Stadler wykona 71 pociągów dla Kolei Mazowieckich
11-10-2017

Stadler wykona 71 pociągów dla Kolei Mazowieckich

Stadler zwyciężył w ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie przetargu na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamówienie zostanie zrealizowane do 2022 r.

Więcej
Uczelnia bez kłopotów z naborem
11-10-2017

Uczelnia bez kłopotów z naborem

W ofercie jest dla nich 19 sekcji artystycznych, kół zainteresowań i zespołów. To liczne i twórcze środowisko liczy aż 840 osób. W kolejce po indeks czeka kolejnych ponad 200. chętnych. Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 11 października czternasty rok akademicki.

Więcej
Remont ul. 3 Maja - AKTUALIZACJA
11-10-2017

Remont ul. 3 Maja - AKTUALIZACJA

Od 12 października otwarty dla ruchu zostanie odcinek ul. 3 Maja, od ul. Floriańskiej do ronda Dmowskiego, a wykonawca przejdzie do robót na kolejnym odcinku ulicy. Spowoduje to zamknięcie 3 Maja, od ronda Dmowskiego do ul. Świętojańskiej. Zachowana jednak zostanie możliwość dojazdu do Dworca PKP.

Więcej
Turniej "Równych szans"
10-10-2017

Turniej "Równych szans"

7 i 8 października br. w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego zorganizowano w Siedlcach XV Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równe szanse". Dobrze zaprezentowała się w nim młoda szachistka - Patrycja Waszczuk.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [219] [220] [221]   następna strona »