• V Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen. Stanisława Brzóski wyruszy jutro z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego. Uczestnicy dotrą do Siedlec i tu powitani zostaną ok. godz. 11.30.

  • Zamknięto dla ruchu przechodniów południowy chodnik na wiadukcie "warszawskim". Od przyszłego poniedziałku dojdzie do utrudnień w ruchu na ul. Starzyńskiego.

  • Malarz Stanisław Baj i pisarz Wiesław Myśliwski to od dawna uznane postacie polskiej sztuki. Portrety i i rysunki Baja zobaczymy w środę, 24 maja, a autora "Kamienia na kamieniu" i "Widnokręgu" usłyszymy i porozmawiamy z nim dzień później, 25 maja.

  • Scenę Centrum Kultury i Sztuki na 3 dni opanują tancerze tańca nowoczesnego, którzy od 26 do 28 maja rywalizować będą o laury Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe 2017. Mistrzostwa są równocześnie eliminacjami Mistrzostw Europy i Świata.

  • Pierwsza wersja musicalu Nasza Klasa w PRL-u powstała w 2008 roku, według scenariusza, w reżyserii oraz choreografii autorstwa Joanny Woszczyńskiej. Rok później, spektakl pokazano w Instytucie Polskim w Paryżu z okazji 25-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Teraz przedstawienie w nowej wersji, zobaczymy 31 maja w Sali Podlasie MOK.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Eko-głosowanie trwa!
12-05-2017

Eko-głosowanie trwa!

Po trwającym już cztery miesiące głosowaniu, pierwszy raz w rankingu 4. sektorów Miasta liderem został inny, niż "zachodni" (4) sektor. Gdyby głosowanie skończyłoby się teraz, to najprawdopodobniej w południowej części Miasta, w nagrodę powstałaby jedna z 3 ciekawych inwestycji.

Więcej
Eurosong`2017
11-05-2017

Eurosong`2017

1. Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku obcym "Eurosong 2017" adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych przewidziano kategorię Open. Maksymalnie 5-minutowy utwór można zaśpiewać w jakimkolwiek języku, nawet w oparciu o własny tekst.

Więcej
Bombowa noc w muzeum
20-05-2017

Bombowa noc w muzeum

Otwarte niedawno nowe wystawy i spektakl teatru lalek będą atrakcjami tegorocznej "Nocy Muzeów". 20 maja o godz. 18.00 Muzeum Regionalne po raz kolejny przyłączy się do tego europejskiego projektu kulturalnego. Wstęp za symboliczną złotówkę.

Więcej
Drzwi w "Domu nad Stawami" otwarte
17-05-2017

Drzwi w "Domu nad Stawami" otwarte

21 maja Dom Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” zaprasza na "Drzwi Otwarte". W godzinach od 12.00 do 16.00 zainteresowani będą mogli zapoznać się z zasadami i warunkami zamieszkania w DPS, zwiedzić jego wnętrza, zobaczyć infrastrukturę, porozmawiać z pracownikami, mieszkańcami i ich rodzinami.

Więcej
Sukces młodzieży siedleckiego PG nr  6
17-05-2017

Sukces młodzieży siedleckiego PG nr 6

Drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach - w składzie: Jakub Boruta , Gabriela Czarnocka i Jakub Kiełczykowski zajęła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Drużyną opiekuje się Grzegorz Matejczuk – nauczyciel geografii, opiekun szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego. Zwycięzcy reprezentować będą województwo mazowieckie podczas finału centralnego.

Więcej
Mamy Mistrza w Siedlcach!
16-05-2017

Mamy Mistrza w Siedlcach!

Piłkarzy siedleckiej Pogoni w dostarczaniu emocji piłkarskich wyręczają od kilkunastu lat z doskonałym efektem, alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej z Opola Nowego. Przed kilkudziesięcioma minutami obronili właśnie tytuł Mistrzów Polski, po wygranej z seminarzystami z Łomży 3:0.

Więcej
Dom nauki i wsparcia
16-05-2017

Dom nauki i wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z autyzmem zaprasza 20 maja na Dzień Otwartych Drzwi. To okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem placówki przy ul. Dzieci Zamojszczyzny i wzięcia udziału w praktycznych zajęciach dla uczestników.

Więcej
Festyn wolontariuszy
16-05-2017

Festyn wolontariuszy

Prezentacje dorobku, efekty projektów i wielkość zaangażowania Siedlczan-wolontariuszy, ponadto pokazy i konkursy dla dorosłych oraz animacje dla dzieci, to niektóre z atrakcji, jakie 19 maja na Pl. Sikorskiego zaprezentują siedleckie organizacje i stowarzyszenia, działające na rzecz "pożytku publicznego".

Więcej
30 lat Caro Dance
15-05-2017

30 lat Caro Dance

Premierą spektaklu "Cztery pory roku, cztery pory życia", zespół Caro Dance uświetnił Jubileusz swego 30-lecia. To "autorskie" w całości przedstawienie Iwony Marii Orzełowskiej, która 14 maja - w dniu premiery - m.in. za zasługi w upowszechnianiu kultury, otrzymała medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę od Miasta Siedlce.

Więcej
Dużo wniosków: 22
12-05-2017

Dużo wniosków: 22

W sumie 22 pomysły na wykorzystanie funduszy z budżetu partycypacyjnego zgłosili Mieszkańcy Siedlec. Dwa wnioski, nadane pocztą, wpłynęły do magistratu po długim weekendzie majowym. Trwa ich formalna i merytoryczna ocena. Wszystkie już niedługo zakomunikowane i obsługiwane będą w przygotowywanej w Urzędzie Miasta aplikacji elektronicznej, części platformy do komunikacji z Mieszkańcami.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [198] [199] [200]   następna strona »