• Jubileusz 35-lecia świętowano w Miejskim Przedszkolu nr 15 przy Osiedlowej. Dzieci, Goście, Rodzice i Wychowawcy spotkali się z tej okazji 23 marca. Przepis na sukces i to jak oni to robią, że w atmosferze radości, szacunku, miłości i dobroci rośnie tam już trzecie pokolenie siedlczan, zdradziła dyrektor "15-tki" Hanna Krupa.

  • Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Browarnej, z okazji obchodów Roku Adama Chmielowskiego i Josepha Conrada Korzeniowskiego zorganizowało 23 marca seminarium poświęcone obu patronom. Spotkaniu towarzyszyły wystawy dotyczące obu ważnych dla polskiej i światowej kultury postaci.

  • Siedlecki Stadler zakończył realizację zamówienia dla włoskiego, regionalnego przewoźnika TPER (Trasporto Passeggeri Emilia-Romagna). Firma może się też pochwalić ponad dwuletnią, 100-procentową bezawaryjnością pojazdów, dostarczonych szwedzkiemu operatorowi MTR Express.

  • Jest patronem jednej z głównych ulic w centrum Miasta, ale postacią raczej mało znaną mieszkańcom. Premierowy film o biskupie Ignacym Świrskim, można będzie obejrzeć w Sali Podlasie MOK 28 marca. Wstęp na projekcję jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

  • W ramach akcji promocyjnej „Siedlce? Naturalnie!”,  wspierającej segregowanie odpadów, ZUO organizuje warsztaty „Ekologia z klasą” dla przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Najlepsi wezmą udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Przekaż 1% na leczenie Marka Muszyńskiego
15-02-2017

Przekaż 1% na leczenie Marka Muszyńskiego

Pracownicy Urzędu Miasta Siedlce, koleżanki, koledzy i znajomi Marka Muszyńskiego zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazywanie 1 procenta swojego podatku na wsparcie jego leczenia.

Więcej
Budżet partycypacyjny: czas na projekty
20-03-2017

Budżet partycypacyjny: czas na projekty

Od 1 marca mieszkańcy Siedlec mogą składać propozycje projektów do budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego). Mamy ponad 0,5 mln. do dyspozycji. O tym, co powstanie za pieniądze wydzielone z budżetu Miasta, zadecydują w jesiennym głosowaniu również 16-letni mieszkańcy Siedlec. Teraz wszystko zależy już wyłącznie od pomysłowości i aktywności mieszkańców.

Więcej
Sport w tygodniu
19-03-2017

Sport w tygodniu

Boks tajski: Katarzyna Posiadała mistrzynią świata! * Zapasy: Mistrzyni Dominika Szynkowska * Siatkówka męska: KPS przegrał pierwszy półfinał * Koszykówka męska: SKK - słabo z niżej notowanymi * Futbol: Pogoń traci punkty z outsiderem * Rugby: W najbliższą sobotę ruszają rozgrywki.

Więcej
Rodzinnie w kometkę
17-03-2017

Rodzinnie w kometkę

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej "SPR Siedlce" zaprasza rodziców z dziećmi do udziału w 13. Otwartych Rodzinnych Mistrzostwach Siedlec w badmintona. Termin i miejsce zawodów to 25 marca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Mazurskiej 10.

Więcej
"Kawashi" z Siedlec w Irlandii
14-03-2017

"Kawashi" z Siedlec w Irlandii

Dziewięcioosobowa reprezentacja siedleckiego Stowarzyszenia Sportowego Kawashi, od 3 do 5 marca brała udział w Pucharze Świata w Kickboxingu - "Irish Open 2017", rozgrywanym w irlandzkim Dublinie.

Więcej
Młodzi pokonują bariery
13-03-2017

Młodzi pokonują bariery

Grupa młodzieży z niemieckiej szkoły Georg-Mendheim-Oberstufenzentrum w Oranienburgu gości w Siedlcach z tygodniową wizytą w ramach wymiany młodzieży. Młodych Niemców podejmuje młodzież z siedleckiego „Ekonomika”. 13 marca wszyscy spotkali się z prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim.

Więcej
Padł milion w Agencji
10-03-2017

Padł milion w Agencji

Już ponad milion użytkowników skorzystało z pływalni i sauny w Parku Wodnym. Równie imponująco wygląda kalendarz tegorocznych imprez Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Miejski operator sportowo-rekreacyjny nie zapomina o inwestycjach, których też w tym roku nie zabraknie.

Więcej
Patriotycznie w "Rolniku"
10-03-2017

Patriotycznie w "Rolniku"

Ciekawą lekcję patriotyczno–historyczną przygotował dla uczniów dwóch licealnych klas mundurowych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach. Licealiści gościli 9 marca czynnych wojskowych, rezerwistów i kombatantów, a tematem była walka i ofiara życia Żołnierzy Wyklętych.

Więcej
MEN: jesteśmy przygotowani
10-03-2017

MEN: jesteśmy przygotowani

Dużo mniej nauki na zmiany, praca w zespołach nad projektami, programowanie komputerowe i gra w szachy od pierwszych klas, zwiększenie czytelnictwa oraz nauka języków, to korzyści nowej reformy edukacji dla uczniów i rodziców. MEN szacuje, że w najbliższych 2 latach koszty reformy powinny wynieść ok. 900 mln zł. Zapewnia też, że ma w tym roku dla samorządów na ten cel 300 mln zł.

Więcej
Nowy przewodniczący Rady Biznesu
09-03-2017

Nowy przewodniczący Rady Biznesu

Marian Borkowski, właściciel siedleckiej firmy Foldruk Media, zastąpił Krzysztofa Figata na stanowisku przewodniczącego Siedleckiej Rady Biznesu. Rada jest prestiżowym forum współdziałania i dyskusji siedleckich przedsiębiorców i ludzi nauki o problemach gospodarki i jej otoczenia w Mieście.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [190] [191] [192]   następna strona »