• PWiK kilkanaście dni temu rozpoczął przebudowę sieci wodociągowej w ul. Ceglanej. W drugiej połowie roku Firma rozpocznie wymianę sieci wodociągowej w dalszej części Ceglanej, aż do ul. Kraszewskiego. W tym samym czasie zostanie wykonana tam też kanalizacja deszczowa.

  • Miasto Siedlce, zgodnie z ustawą, zapewnia dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, kilkunastu grupom uprawnionych, m.in.: młodzieży, osobom starszym, kombatantom i weteranom oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny.

  • Prezentujemy krótki fotoreportaż obrazujący postęp prac przy aktualnie trwających najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych: centrum przesiadkowym, budowie ronda i tunelu pod torami PKP oraz przy 3. etapie miejskiej obwodnicy.

  • Informujemy o powstających w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach przy ul. Szkolnej, klasach sportowych.

  • Z 30 kwietnia do 29 maja magistrat wydłużył termin składania wniosków przez Mieszkańców na wykorzystanie 500 tys zł. w ramach tzw. budżetu obywatelskiego Siedlec. Na realizację ubiegłorocznych projektów Miasto wyda w tym roku 546 tys zł.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Mija czas zgłoszeń!
19-04-2018

Mija czas zgłoszeń!

Trwają eliminacje uczestników do XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018. Termin nadsyłania prac w kategorii Plastyka już minął, za chwilę zakończą się przesłuchania konkursowe w kategorii: Twórczość literacka i Teatr. To ostatni dzwonek by wystąpić w festiwalu.

Więcej
"Nie" dla wypalania traw
18-04-2018

"Nie" dla wypalania traw

Ruszyła kolejna edycja kampanii "STOP pożarom traw". Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych.

Więcej
48. Sesja Rady Miasta
17-04-2018

48. Sesja Rady Miasta

Tylko dwoma punktami obrad zajęli się podczas sesji Rady Miasta 17 kwietnia siedleccy radni. Uchwalono podział Miasta na obwody głosowania w najbliższych wyborach samorządowych i doprecyzowano uchwałę dot. budżetu obywatelskiego Miasta na rok 2019.

Więcej
Biegam bo lubię
17-04-2018

Biegam bo lubię

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza do udziału w bezpłatnych treningach biegowych w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię. Chętni spotykają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Prusa 6.

Więcej
Rajd rowerowy śladami Hetmana
17-04-2018

Rajd rowerowy śladami Hetmana

Trzeba mieć zgodę rodziców, zaświadczenie lekarza o dobrym stanie zdrowia i sprawny rower, aby wziąć udział w Rowerowym Rajdzie Majowym Szlakiem Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, który na Ukrainę wyruszy 29 kwietnia.

Więcej
Sukces LUZ-u w Wilnie
17-04-2018

Sukces LUZ-u w Wilnie

Wielki sukces odnieśli tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ na Międzynarodowym Festiwalu Tańca SPACE, który odbył się w 14 kwietnia w Wilnie na Litwie. Nasza młodzież dwa razy zdobyła tam Grand Prix.

Więcej
ZUO kształci i wychowuje
16-04-2018

ZUO kształci i wychowuje

Jakie kolory mają pojemniki na odpady w Siedlcach? Co do nich wrzucamy? Co oznaczają skróty RIPOK, PSZOK? Zakład Utylizacji Odpadów po raz drugi zorganizował Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej, będące podsumowaniem działań promocyjnych i edukacyjnych nt. segregacji odpadów, prowadzonych w ramach programu "Edukacja z klasą".

Więcej
Katyń: nasza pamięć, tożsamość i przyszłość
13-04-2018

Katyń: nasza pamięć, tożsamość i przyszłość

- Pamięć i tożsamość są jak chleb. Ich życie, tak bestialsko niegdyś zmielone, jest jak chleb dla nas i przyszłości. - mówił w homilii podczas Mszy Świętej w intencji zamordowanych w Katyniu ks. Piotr Sawiuk. O bezpieczną przyszłość, dzięki wysoko wykwalifikowanemu Wojsku Polskiemu apelował prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Więcej
Sport szkolny w czwartki
12-04-2018

Sport szkolny w czwartki

Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w "Czwartkach Lekkoatletycznych". To rokrocznie organizowany cykl startów, z którego najlepsi zawodnicy wezmą udział w ogólnopolskim finale w czerwcu.

Więcej
Honoris causa Profesora
12-04-2018

Honoris causa Profesora

Prof. Stanisław Kalembasa został 11 kwietnia uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Profesor  jest autorytetem w dziedzinie współczesnej chemii rolnej i gleboznawstwa. Przez wiele lat, pracę naukową i dydaktyczną związał z siedleckim Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [246] [247] [248]   następna strona »