• Na rynku od dawna istnieje dobra woda do picia: Kranówka Siedlecka. Od dzisiaj, Zakład Utylizacji Odpadów wespół z inną spółką miejską - Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, promuje jej picie. Siedlecka kranówka jest najlepsza!

  • Stowarzyszenie na rzecz osób dotkniętych chorobą alkoholową, narkomanią i hazardem "Szansa" w Siedlcach oraz Parafia p.w. Męczenników Podlaskich, zapraszają na III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy "Razem łatwiej". Impreza rozpocznie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 13.00 na placu parafialnym przy ul. Daszyńskiego.

  • II Dożynki Powiatu Siedleckiego organizowane są w tym roku 27 sierpnia w Mokobodach, wspólnie z władzami tej Gminy.

  • Rugby: Pewna wygrana na początek * Piłka nożna: Pogoń u siebie tylko na remis *

  • Po kilku latach zaniechania Senat RP powrócił do organizacji programu wakacyjnych wizyt młodych Polaków ze Wschodu - "Lato z Polską". W jej wyniku w Siedlcach przebywały w tym roku 4 grupy, a ostatnia - z Wołkowyska - 18 sierpnia gościła u Prezydenta Miasta.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Ekologiczne Biegi dla dzieci
02-08-2017

Ekologiczne Biegi dla dzieci

Bieg Siedleckiego Jacka uczyni nasze Miasto w niedzielę, 27 sierpnia biegową stolicą Mazowsza i regionu. Trwają zapisy do biegu osób dorosłych; można też dokonać elektronicznego zapisu dzieci.

Więcej
Bieg Jacka coraz bliżej
20-07-2017

Bieg Jacka coraz bliżej

Bieg Jacka corocznie jest wydarzeniem zarówno dla pasjonatów biegania, jak i kibiców. 27 sierpnia Siedlce znów staną się biegową stolicą Mazowsza. Miasto opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele, a sympatycy i kibice będą mogli obserwować zmagania na ulicach. W miasteczku biegowym na dzieci czekać będzie bezpłatna Eko-Strefa z zabawami, grami i konkursami o tematyce ekologicznej.

Więcej
Pan Bóg był po naszej stronie
16-08-2017

Pan Bóg był po naszej stronie

Słowa Józefa Piłsudskiego, głównego twórcy II Rzeczypospolitej o tym, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, usłyszeli Siedlczanie, bardzo licznie obecni 15 sierpnia na Święcie Wojska Polskiego i 97. rocznicy "Cudu nad Wisłą" z 1920 roku.

Więcej
Rocznica Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego
14-08-2017

Rocznica Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpocznie 14 sierpnia lubiany przez Mieszkańców Siedlec Dzień Otwartych Koszar. 15 sierpnia odbędą się główne uroczystości: przemarsz kompanii honorowej i pocztów sztandarowych ulicami Miasta oraz apel pamięci, salwa honorowa i wystąpienia przy Skwerze Niepodległości.

Więcej
Strzelali z okazji święta
14-08-2017

Strzelali z okazji święta

Rozdano puchary w przeprowadzonych dzisiaj Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta i Dowódcy Garnizonu Siedlce. Konkurs drużyn zorganizowano z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Więcej
Nowy quest: Żaglówka
09-08-2017

Nowy quest: Żaglówka

Stowarzyszenie Leniwce.pl udostępniło nowe zadania w ramach tzw. questów, w trakcie których poznajemy aktywnie Miasto i możemy wygrywać nagrody.

Więcej
Upały do 35 stopni
09-08-2017

Upały do 35 stopni

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej kieruje ostrzeżenie dla mieszkańców Województwa Mazowieckiego o nadchodzących upałach. Od godz. 14:00 9 sierpnia do godzin wieczornych 11 sierpnia, temperatura w ciągu dnia może dochodzić do 35 stopni Celsjusza.

Więcej
Siedlce w gronie najzamożniejszych
07-08-2017

Siedlce w gronie najzamożniejszych

Z dochodem 5 427,06 zł. na jednego mieszkańca, Siedlce znalazły się na 98. miejscu wśród gmin w Polsce pod względem dochodów budżetowych. Należymy do grona 129. najzamożniejszych samorządów w kraju, z wpływami własnymi powyżej 5 000 zł. W czołówce rankingu GUS dominują kurorty i miejscowości nadmorskie.

Więcej
Nowe wnioski o 500+
04-08-2017

Nowe wnioski o 500+

Tylko w ciągu dwóch dni: 1 i 2 sierpnia, złożono w Siedlcach 492 nowe wnioski w ramach programu "Rodzina 500 +". Z informacji podanej przez Wojewodę Mazowieckiego wynika, iż w tym samym czasie na Mazowszu złożono blisko 26 tys. wniosków. Z programu na Mazowszu skorzystało 389 tys. rodzin.

Źródło: mopr

Więcej
Nowe przedszkole, odnowione podstawówki
03-08-2017

Nowe przedszkole, odnowione podstawówki

Trwają intensywne przygotowania do nowego roku szkolnego. Nowe przedszkole w "12-tce" na Unitów Podlaskich, rozbudowa szkoły nr 10 na Mazurskiej, doposażenie 14 pomieszczeń do nauki i 5 świetlic oraz remont 12 sanitariatów w czterech byłych siedleckich gimnazjach, pochłoną razem ponad 7,6 mln zł.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [210] [211] [212]   następna strona »