• 10 czerwca 2016 r., dokładnie w 17. rocznicę wizyty apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie odbędzie się I Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. Motocykliści wyruszą z Siedlec, aby przez Sokołów Podlaski dotrzeć do Drohiczyna.

  • Od 27 do 29 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbywać się będą Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance 2016. Zawody są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata.

  • Pielgrzymi, samorządowcy z całej Polski spotkali się na modlitwie w minioną niedzielę 22 maja na Jasnej Górze. Mszę Świętą w intencji wspólnot samorządowych poprzedziła konferencja nt. pomocy społecznej oferowanej przez jednostki samorządowe.

  • Stu młodych ludzi przybiegło 23 maja z Łukowa na Święto Szkoły w PG nr 5 im. Władysława Rawicza. Młodzież, po krótkim przywitaniu przez Prezydenta Miasta Wojciecha Kudelskiego kontynuowała swoją Sztafetę Niepodległości do Sokołowa Podlaskiego. 

  • Nowa, integracyjna piaskownica została zamontowana na placu zabaw w parku miejskim "Aleksandria". Choć przeznaczona jest dla wszystkich maluchów, to jej zaletą jest dostosowanie dla dzieci niepełnosprawnych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

19-07-2013

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych i nieruchomości na terenie miasta Siedlce dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 50.352,00 zł.

 

Więcej
Najbogatsze samorządy w 2012 r.
16-07-2013

Najbogatsze samorządy w 2012 r.

Tygodnik „Wspólnota” opublikował rankingi zamożności polskich samorządów. Siedlce, z dochodem per capita wynoszącym 3 849 zł, znalazły się na 9 miejscu wśród miast na prawach powiatów. W gronie miast wojewódzkich tylko siedem miast ma wyższe dochody na głowę mieszkańca.

Źródło: Wspólnota

Więcej
Letnia "Kraina Bugu"
15-07-2013

Letnia "Kraina Bugu"

W kioskach pojawiło się najnowsze wydanie kwartalnika „Kraina Bugu”. Pismo wydawane jest od zeszłego roku i zyskało sobie uznanie, coraz szerszego grona czytelników, za ciekawe teksty i felietony oraz wspaniałe zdjęcia.

Źródło: kraina bugu

Więcej
Stulatka z Nowych Siedlec
12-07-2013

Stulatka z Nowych Siedlec

Pani Helena Wyrzykowska z Nowych Siedlec to kolejna mieszkanka miasta, która ukończyła sto lat. 12 lipca Pani Helena w gronie najbliższych oraz przedstawicieli władz miasta obchodziła setne urodziny.

Więcej
Zbiórka chemikaliów
12-07-2013

Zbiórka chemikaliów

W każdą sobotę siedlczanie mogą oddawać do mobilnych punktów zbiórki chemikalia i opakowania po tych substancjach, ale tylko z gospodarstw domowych. Co tydzień, w innym punkcie Siedlec, z reguły na osiedlowych parkingach, czeka oznakowany samochód, do którego można składać takie substancje. Oczywiście zbiórka chemikaliów jest bezpłatna.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [437] [438] 439 [440] [441] ... [792] [793] [794]   następna strona »