• Do grona siedleckich radnych dołączyła 30 września, w trakcie obrad XXIV Sesji Rady Miasta, Zuzanna Demczenko. Już w pełnym gronie radni przyjęli ważną uchwałę dot. rewitalizacji społeczno-gospodarczej terenów położonych w centrum miasta. Podjęli także decyzję o wydzieleniu dwóch kolejnych frakcji odpadów segregowanych.

  • Od poniedziałku, 3 października seniorzy powyżej 65 roku życia mogą już zgłaszać się do przychodni i zaszczepiać bezpłatnie przeciwko grypie. Startuje program "Grypa Senior 65+", w całości finansowany przez Miasto Siedlce.

  • Oświadczenie prezydenta Miasta Siedlce, Wojciecha Kudelskiego w sprawie prowadzonego postępowania o przekroczenie uprawnień przy zawieraniu umów sprzedaży i dzierżawy nieruchomości stanowiących mienie komunalne oraz podejrzenia o wyrządzenie szkody Miastu Siedlce.

  • Według „Rankingu miast 2016” tygodnika „Wprost” w Siedlcach żyje się najbezpieczniej i jakościowo wygodnie. W tych kategoriach zajęliśmy odpowiednio 3 i 6 miejsce.

  • 9 października 150 lat temu, w 1866 roku do Siedlec przyjechał pierwszy pociąg. W rocznicowym festynie - fetującym długoletnią historię kolei tak bardzo związanej z Miastem - będziemy mogli wziąć udział też... 9 października.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

 IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
03-11-2013

IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA

17 listopada (niedziela) godz. 16:00

Obsada: Waldemar Obłoza, Joanna Jabłczyńska, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz, Krzysztof Żabka, Maciej Czapski, Kamil Jóźwik, Grzegorz Kosiński, Anna Karbowiak, Maja Gaciong, Anna Harke, Dominika Dadasiewicz, Dominika Wróbel, Wioletta Wójcicka, Waldemar Koperkiewicz.
Autor: Witold Gombrowicz
Reżyseria: Maciej Czapski
Kierownictwo produkcji: Anna Harke
Scenografia: Tomasz Janeczko, Maciej Czapski
Wizualizacje: Maciej Gruda
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Akcja czteroaktowej sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie - na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny. To satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji.

"Żeby poznać swą lepszość, trzeba wynaleźć sobie"

Scena Teatralna Miasta Siedlce
 

Źródło: ckis

Więcej
TEN SAM ŚWIAT
03-11-2013

TEN SAM ŚWIAT

18 listopada (poniedziałek) godz. 9:00

XIII Koncert Integracyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pt. „Ten Sam Świat”.
Tegoroczny Koncert odbywać się będzie pod hasłem: Julian Tuwim – „Jesteś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!”. Celem koncertu jest integracja społeczna oraz prezentacja działań artystycznych tj. (występy teatralne, śpiew, taniec, recytacja i inne) placówek działających dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i Diecezji Siedleckiej.

Scena Teatralna Miasta Siedlce
 

Źródło: ckis

Więcej
ONE MAN SHOW – MARIAN OPANIA
03-11-2013

ONE MAN SHOW – MARIAN OPANIA

18 listopada (poniedziałek) godz. 19:00

Recital Mariana Opani w ramach cyklu "One Man Show" będącego wydarzeniem towarzyszącym II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja".

Marian Opania - polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy zaprezentuje anegdoty i skecze przeplatając je z piosenkami estradowymi i kabaretowymi. Zabawne historie, podczas których nie sposób się nudzić! W programie znajdą Państwo odrobinę starych przedwojennych kabaretów, piosenkę aktorską, a także lubiane bardzo przez Widzów anegdotki zza kulis teatralnych.

Scena Teatralna Miasta Siedlce
 

Źródło: ckis

Więcej
„Przez twórczość do zdrowia”
03-11-2013

„Przez twórczość do zdrowia”

19 listopada (wtorek) godz. 12:00

X edycja wystawy prac plastycznych autorstwa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz Pacjentów Oddziału Psychiatrycznego SPZOZ w Siedlcach.

Scena Teatralna Miasta Siedlce

Źródło: ckis

Więcej
TEATR MĄDREGO WIDZA - PRZEZROCZYSTOŚĆ
03-11-2013

TEATR MĄDREGO WIDZA - PRZEZROCZYSTOŚĆ

21 listopada (czwartek) godz. 10:00 i 12:15

Przezroczystość to spektakl poetycko-muzyczny stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego wg wierszy i zapisków poety ks. Jana Twardowskiego, z muzyką Macieja Turkowskiego i Waldemara Koperkiewicza, w reżyserii Roberta Protasewicza, a w wykonaniu aktorów Teatru ES. Przezroczystość to piękne, mądre poetyckie strofy płynące prosto z serca, ciekawa muzyka i oryginalne piosenki, głęboka refleksja i humor. To spektakl o miłości, wierze, nadziei i dobroci, radości i smutku, Bogu i człowieku. Premiera spektaklu miała miejsce w 2000 roku w Siedlcach. Sztuka zebrała świetne recenzje, spotkała się ze znakomitym odbiorem i przyjęciem publiczności. Od czasu premiery spektakl wystawiony był już ponad 100 razy dla ponad 50 000 widzów.

Scena Teatralna Miasta Siedlce
 

Źródło: ckis

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [437] [438] 439 [440] [441] ... [835] [836] [837]   następna strona »