• Od sierpnia obowiązywać będą nowe formularze deklaracji o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

  • 1 sierpnia, w najbliższy poniedziałek o godz. "W", czyli o godz. 17.00 na terenie Województwa Mazowieckiego i miasta Siedlce, włączone zostaną syreny alarmowe. To znak hołdu i pamięci o Powstańcach Warszawskich.

  • W nadchodzącą sobotę, 30 lipca od godz.12.00 otoczenie i wewnętrzny "plac bankowy" siedleckiej Galerii zdominuje III Piknik Historyczny. Pokaz walk, wystawa umundurowania i uzbrojenia oraz interaktywne lekcje komputerowe, to główne atrakcje dla młodszych i starszych.

  • Namiastkę Orientu - muzyki i języka, tygla kultur, duchowości ziemi skąd swój początek wywodzą największe religie świata, poznali ci, którzy zebrali się w niedzielny wieczór, 24 lipca przy ul. Berka Joselewicza. To już koniec Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach. 25 lipca jest dniem, w którym wybierają "Kierunek - Kraków".

  • Budujące uczucie, że jednak można żyć i bawić się w zgodzie, i że to właśnie religia i wiara mogą być, i są płaszczyzną porozumienia między narodami różnych kultur i języków - to najczęstsze przekonanie wyrażane w komentarzach do pierwszego dnia Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach. Tej atmosferze towarzyszyła równie radosna zabawa i muzyka.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Gombrowiczowska premiera w Siedlcach
30-09-2013

Gombrowiczowska premiera w Siedlcach

W piątkowy wieczór, 27 września zainaugurowano drugą edycję Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”. Nowy sezon teatralny w Siedlcach, rozpoczął się od premiery spektaklu „Iwona Księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza.

Więcej
Piłkarska „Dziewiątka” zaprasza
29-09-2013

Piłkarska „Dziewiątka” zaprasza

Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Siedlce ogłasza nabór uzupełniający do sekcji piłki nożnej chłopców z rocznika 2003/2004.

Więcej
Stulecie siedleckiej katedry
23-09-2013

Stulecie siedleckiej katedry

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego zakończyła w niedzielę, 22 września, świętowanie jubileuszu 100-lecia konsekracji siedleckiej katedry.

Więcej
Miodowe targi
23-09-2013

Miodowe targi

Kilkanaście stoisk z miodem i innymi wyrobami pszczelarskimi czekało na siedlczan podczas odbywających się w niedzielę, 22 września, na placu przy amfiteatrze, Siedleckich Targach Miodu.

Więcej
Sąsiedzi – obywatele Europy
23-09-2013

Sąsiedzi – obywatele Europy

Podczas tegorocznych Dni Siedlec, odbywających się od 1 do 8 września, realizowany był projekt Sąsiedzi – obywatele Europy: demokratyczni, aktywni, kreatywni (Neighbours – citizen of Europe: democratic, active, creative). Projekt został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Europa dla Obywateli”.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [437] [438] 439 [440] [441] ... [816] [817] [818]   następna strona »