• Dwanaście firm zostało uhonorowanych tytułami Mecenasa Sportu i Kultury. Te honorowe wyróżnienia wręczono podczas odbywającej się 30 września sesji Rady Miasta Siedlce.

  • W niedzielę, 28 września w Siedlcach odsłonięty został pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odsłonięcia monumentu dokonali: brat śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zbigniew Sobolewski.

  • W siedzibie Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach, odbyło się seminarium zorganizowane dla delegacji z Ukrainy w ramach projektu - „Doskonalenie wiedzy i umiejętności administracji publicznej i samorządowej Ukrainy”.

  • W sobotę, 20 września oficjalnie przekazano do użytku 4 nowe autobusy marki MAN, które siedleckie MPK zakupiło dzięki unijnemu dofinansowaniu. Przekazanie uświetniło obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Podziel się drogą”.

  • Jeszcze do 29 września można głosować na polską rzekę roku konkursie ogłoszonym przez ekologów z Klubu Gaja. Po trzech tygodniach głosowania Muchawka jest na trzecim miejscu, spośród 11 rzek zakwalifikowanych do finału konkursu. Na naszą siedlecką i podsiedlecką rzekę można głosować na www.rzekaroku.pl.

 

Kalendarium wydarzeń

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Krystyna Stańko – “SECRETLY”
14-12-2011

Krystyna Stańko – “SECRETLY”

14 grudnia (środa) 19.30

Koncert z cyklu TIME FOR JAZZ Koncert jazzowy w wykonaniu Krystyny Stańko z zespołem w programie z piosenkami Petera Gabriela

Sala Biała
ul. Pułaskiego 6
 

Źródło: mok

Więcej
13-12-2011

Projekcja filmu „Wygrać historię”

13 grudnia (wtorek)  17.00

Dokumentalny zapis przygotowań i fragmenty koncertu „Requiem Polskie” Krzysztofa Pendereckiego w historycznej hali Stoczni Szczecińskiej.
Reżyseria filmu: Irena Groblewska-Andrzejewska

Sala Widowiskowa „Podlasie”
ul. Sienkiewicza 63
 

Źródło: mok

Więcej
30 rocznica stanu wojennego
13-12-2011

30 rocznica stanu wojennego

Dwie interesujące wystawy obrazujące polską walkę o niepodległość oraz koncerty i wykłady -  tak siedlczanie uczcili 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Źródło: dd

Więcej
Bajka muzyczna „O Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku”
13-12-2011

Bajka muzyczna „O Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku”

13 grudnia (wtorek) 11.00

Musical w wykonaniu „Teatru Moich Marzeń” z Chorzowa

Sala Widowiskowa „Podlasie”
ul. Sienkiewicza 63
 

Źródło: mok

Więcej
Bezpieczny przejazd
13-12-2011

Bezpieczny przejazd

Po raz kolejny policjanci siedleckiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP PLK S.A. oraz funkcjonariuszami SOK przeprowadzili działania profilaktyczne w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego. Tym razem ostrzegali kierowców  przy ul. Sokołowskiej.

Źródło: kmp

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [437] [438] 439 [440] [441] ... [527] [528] [529]   następna strona »