• 23- 24 marca 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pod nadzorem nauczycieli ekonomistów i przy współpracy z Urzędem Skarbowym w Siedlcach już po raz dziewiąty przeprowadzi akcję pod hasłem „Pomagamy wypełniać PIT-y” dotyczącą rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014.

  • Zapraszamy wszystkich producentów, rzemieślników i mistrzów rękodzieła do oznakowania swoich wyrobów symbolem „wyprodukowano w Siedlcach”.

  • W niedzielę, 1 marca już po raz piąty obchodzono w Siedlcach Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas skromnych, ale wymownych uroczystości wspominano żołnierzy antykomunistycznego podziemia – żołnierzy wyklętych, którzy w czasach zniewolenia i beznadziei, walczyli o wolną Polskę, pisząc następnym pokoleniom swój testament.

  • W piątek 27 lutego po raz piąty w tej kadencji obradowali siedleccy radni. Program sesji obejmował ponad dwadzieścia uchwał min. o nowych planach zagospodarowania przestrzennego, zmianach w statucie Miasta Siedlce, a także przyjęciu sprawozdań z realizacji wieloletniego programu gospodarowania zasobem mieszkaniowym miasta.

  • Od 2 marca, przy ul. Brzeskiej 110 (baza PUK Serwis) działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK.Można tui oddać gruz pochodzący z remontów mieszkań oraz odpady, które zbierane były do tej pory w punktach mobilnych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Wiosna na Kazimierzowskiej
13-04-2012

Wiosna na Kazimierzowskiej

Już po raz szósty Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na „Wiosnę na polu i w ogrodzie”. Doskonale znana siedlczanom impreza odbędzie się 15 kwietnia, przy ul. Kazimierzowskiej 21.

Źródło: dd

Więcej
13-04-2012

Informacja dla osób niesłyszących

Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, będące klientami Urzędu Miasta Siedlce, mogą skorzystać z pomocy pracownika Urzędu Miasta Siedlce znającego język migowy.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011r. Nr 209, poz. 1243) usługa tłumacza migowego przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna.
Mogą z niej skorzystać osoby uprawnione w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.)


Osoby, które chcą mieć gwarancję skorzystania z usługi tłumacza języka migowego, są zobowiązane, co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie, zgłosić zamiar skorzystania z tłumacza kontaktując się na numer telefonu: 25 6430709 lub na adres e-mail: urszula.mitrzak@um.siedlce.pl.
 

Więcej
Rocznica bitwy pod Iganiami
12-04-2012

Rocznica bitwy pod Iganiami

W czwartek, 12 kwietnia uczczono 181 rocznicę bitwy pod Iganiami. Z tej okazji pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie odbyły się uroczystości z udziałem władz miasta i gminy Siedlce, a także rozstrzygnięto konkurs wiedzy historyczno - krajoznawczej.

Więcej
Młodzi i wspaniali
11-04-2012

Młodzi i wspaniali

Izabela Belowska, uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej reprezentować będzie Siedlce w finale centralnym XVIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W tym roku do konkursu zgłoszono 15 uczniów z siedmiu siedleckich szkół. Ośmiu z nich zostało laureatami konkursu, a siedmiorgu wręczono wyróżnienia.

Źródło: dd

Więcej
Konferencja „Inwestorzy.biz – Inwestycje drogą rozwoju MSP”
11-04-2012

Konferencja „Inwestorzy.biz – Inwestycje drogą rozwoju MSP”

23 kwietnia 2012 r. w Siedlcach odbędzie się konferencja „Inwestorzy.biz – Inwestycje drogą rozwoju MSP”, której organizatorem jest Wschodnia Izba Gospodarcza we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Siedlce

Źródło: wig

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [437] [438] 439 [440] [441] ... [588] [589] [590]   następna strona »