• Prezydent gościł w dniu dzisiejszym dzieci i ich opiekunów z dwóch ukraińskich placówek, które na co dzień współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach.  

  • Dn. 21.10.2019 r. (poniedziałek) po godz. 8:00 zostanie zamknięta ul. Okrężna i fragment ul. Kraszewskiego od skrzyżowania z ul. Mazurską do skrzyżowania z ul. Monte Cassino.

  • 68 nauczycieli odebrało z rąk Prezydenta Miasta Siedlce nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 16 października w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Obchody uświetnił spektakl "Nerka" w wykonaniu aktorów Teatru ES.

  • 15 października br. dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach Leszek Rozbicki podpisał umowę z firmą CARSED VOLKSWAGEN – Siedlce dotyczącą prowadzenia praktycznej nauki zawodu dla uczniów z siedleckiego Rolnika.

  • "Mecenas siedleckiego sportu" i "Mecenas siedleckiej kultury" to prestiżowe wyróżnienia przyznawane osobom lub podmiotom gospodarczym za wyjątkową pomoc udzielaną przedsięwzięciom sportowym i rekreacyjnym lub za wyróżniającą się pomoc udzielaną przedsięwzięciom kulturalnym i artystycznym. W tym roku odebrało je jedenaście firm. Od 2011 roku przyznawane są także tytuły „Złotego Mecenasa”.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

22-05-2012

Warsztaty plenerowe „Dzień Recyklingu”

Warsztaty plenerowe „Dzień Recyklingu”

12 maja br. odbyły się Warsztaty plenerowe „Dzień Recyklingu” organizowane przez Urząd Miasta Siedlce, przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W godzinach od 10.00 do 14.00 na parkingu przy Stadionie ROSRRiT przy ul. Jana Pawła II 6 odbywała się zbiórka surowców wtórnych, zużytych baterii oraz „elektrośmieci”. W tym roku mieszkańcy miasta mogli także bezpłatnie oddać zużyte opony od samochodów osobowych.
Dzięki wsparciu imprezy przez pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. udało się zebrać: 4,56 ton makulatury, 3,86 tony szkła i odpadów szklanych, 0,40 tony tworzyw sztucznych oraz 0,31 tony zużytych baterii.
Firma REMONDIS Spółka z o.o. Zakład Siedlce odebrała od mieszkańców miasta około 4,10 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Natomiast Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Siedlcach odebrało od mieszkańców naszego miasta około 650 sztuk zużytych opon od samochodów osobowych.
Symbolicznym podziękowaniem za wzięcie udziału w tegorocznej akcji były: ekologiczne torby na zakupy, ekogadżety oraz sadzonki roślin. Mieszkańcy Siedlec za przyniesione surowce wtórne otrzymali około 1500 sztuk ekotoreb, około 500 sztuk ekogażetów a do ich przydomowych ogródków i na balkony trafiło około 2700 sztuk sadzonek roślin jednorocznych. Do akcji włączyli się także przedstawiciele Nadleśnictwa Siedlce przekazując mieszkańcom miasta około 100 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych w zamian za przyniesione surowce wtórne.
Pracownicy firm odbierających odpady komunalne z terenu miasta Siedlce, tj. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o., PUK Serwis Spółka z o.o., Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. oraz REMONDIS Spółka z o.o. Zakład Siedlce wspólnie przekonywali siedlczan do segregowania odpadów oraz przedstawiali swoje oferty handlowe.
Ponadto 15 maja br. w głównym budynku Urzędu Miasta Siedlce przy Skwerze Niepodległości 2 odbyły się warsztaty pod hasłem: „Odpady – to nie problem”.
W powitaniu uczestników warsztatów a także pracowników Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, którzy poprowadzili warsztaty, wzięła udział Pani Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce.
Na warsztaty dotyczące wdrożenia w życie znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zostali zaproszeni zarządcy i administratorzy nieruchomości oraz przedstawiciele firm odbierających z terenu naszego miasta odpady komunalne. Zostały także przygotowane warsztaty dla nauczycieli siedleckich szkół i przedszkoli nt. ”Formy i metody pracy dydaktycznej w zakresie gospodarowania odpadami”.

„Odpady - to nie problem” Warsztaty z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami na terenie miasta Siedlce dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.481,00 zł.

 

Źródło: roś

« Powrót

Galeria