Aktualności

21-03-2012

Biznesmeni w Żaboklikach

Biznesmeni w Żaboklikach

Ostatnie spotkanie Siedleckiej Rady Biznesu, które odbyło się 20 marca, zostało połączone z oddaniem do użytku nowego zakładu produkcyjnego firmy OLAN w podsiedleckich Żaboklikach.

Historię powstania firmy i jej dokonania przedstawił prezes Mirosław Zwoliński. OLAN to jedna z najprężniej rozwijających się firm regionu z branży rusztowań i szalunków w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Założona została pod koniec 2006 roku w wyniku połączenia kapitału litewskiego, polskiego i norweskiego. Firma produkuje rusztowania i szalunki budowlane na rynek polski, ale przede wszystkim na eksport do takich krajów jak: Norwegia, Niemcy i Rosja.
Członkowie Siedleckiej Rady Biznesu zwiedzili zakład, który zatrudnia obecnie 50 osób, a swoje dalsze obrady kontynuowali w hotelu „Janusz”. W ich trakcie wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka przedstawiła warunki działania pomocy społecznej w mieście Siedlce. Zgromadzonych poinformowano także o trwającym konkursie „Przedsiębiorca roku”, którego organizatorem jest Siedlecka Rada Biznesu i Redakcja „Tygodnika Siedleckiego”.
 

« Powrót