Aktualności

06-12-2019

Bo siła jest Kobietą!

Bo siła jest Kobietą!

To była niesamowita wystawa! Dwanaście kobiet z Siedlec i okolic, które w wyniku raka piersi przeszły mastektomię, wzięło udział w sesji fotograficznej do specjalnego kalendarza. Odważnie stanęły przed obiektywem, odsłaniając blizny po operacji. Dziś w różowych szpilkach, z różową wstążeczką prezentowały efekt swoich działań.

- Kochani, 6 grudnia 2019 r dla nas magiczna data ❤️❤️ Tego dnia ruszył w świat nasz kalendarz ❤️❤️❤️❤️Bo siła jest Kobietą❤️❤️❤️ - można przeczytać na fanpage RakOut.
Tego dnia o godz. 18.00, w Małej Galerii Sztuki (Sala Podlasie, ul. Sienkiewicza) została uroczyście otwarta wystawa, na której zaprezentowano wszystkie wykonane zdjęcia, zarówno te z kalendarza, jak i te, które się w nim nie znalazły.
A na nich - członkinie stowarzyszenia RaokOut, działającego na rzecz kobiet z rakiem piersi. Panie w różnym wieku: młodsze, starsze, wysokie, niskie, różnych zawodów - jak mówiły - rak nie wybiera, nie kieruje się żadną metodologią, nie omija bogatych, wykształconych, mądrych. Nie czeka i nie pyta o zgodę. 

Na miejscu pojawiło się bardzo wiele osób: radni, biznesmeni, dziennikarze, urzędnicy, rodzina, przyjaciele i znajomi. Ci wszyscy, którym temat raka nie jest obcy.
Wspaniałym Kobietom ze Stowarzyszenia RakOut pogratulował odwagi i niezwykłej siły Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. 
Na miejscu można było kupić kalendarz i porozmawiać z paniami z Rakout nie tylko o sesji i kalendarzu, ale również o profilaktyce i diagnostyce raka piersi, o tym, jak ważne są badania, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. 
Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia.

Autorką zdjęć do tej niezwykłej sesji jest Agnieszka Król. Projekt graficzny wykonała Lena Skaruz.

 

« Powrót

Galeria