Aktualności

12-11-2019

Ślubowanie klas mundurowych w "Elektryku"

Ślubowanie klas mundurowych w "Elektryku"

Strzec honoru szkoły… Z dumą i powagą nosić mundur… Ślubujemy! - Między innymi takie słowa roty przysięgi padły z ust uczniów klas mundurowych z siedleckiego "Elektryka", podczas uroczystego ślubowania, które odbyło się podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

We wtorek 12 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Narodowego Święta Niepodległości.
W trakcie obchodów tego ważnego dla każdego Polaka święta odbyło się również uroczyste ślubowanie dwóch klas pierwszych o profilu wojskowym. Uczniowie w wielkim skupieniu i z pełną odpowiedzialnością złożyli ślubowanie w obecności zgromadzonych gości, m.in. Andrzeja Sitnika Prezydenta Miasta Siedlce, dyrekcji szkoły, przedstawicieli Wojska Polskiego oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Tutaj dezaktualizuje się powiedzenie "Za mundurem panny sznurem”, jak widać na zdjęciach dużą część klas mundurowych stanowią dziewczęta. Jak zapewnia dyrekcja i nauczyciele panie świetnie sobie radzą, a charakteru i cech przywódczych mógłby im pozazdrościć niejeden pan.

Po części związanej ze ślubowaniem goście zostali zaproszeni do sali audiowizualnej na bogatą część słowno - muzyczną poświęconą obchodom Święta Niepodległości.

« Powrót

Galeria