Aktualności

12-11-2019

Listopadowe biegi uliczne

Listopadowe biegi uliczne

W poniedziałek 11 listopada odbywały się biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości. Biegacze rywalizowali w kilkunastu kategoriach, po raz pierwszy wprowadzono Nordic Walking.

Główny organizator biegów - Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił do udziału w Biegach Niepodległości. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie pojawiło się wielu chętnych. W swoich kategoriach wiekowych na starcie stanęły dzieci od przedszkola aż po szkoły średnie. Najwięcej uczestników stanowili najmłodsi biegacze. Wraz z nimi na placu przed Urzędem Miasta pojawiły się całe rodziny. To z ich startem wiązało się najwięcej emocji, wzmożonego dopingu i trzymania kciuków przez rodziców, dziadków i rodzeństwo.
Kategoria open przeznaczona dla wszystkich chętnych również miała swoich amatorów. Panie pobiegły na dystansie 3 km, a panowie na 5 km. Po raz pierwszy w tym sportowym wydarzeniu zaistniała kategoria Nordic Walking.

Najlepsi biegacze zostali uhonorowani dyplomami i pucharami. Wyróżnienia otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika i Zastępcy Prezydenta Roberta Szczepanika.
Na wszystkich uczestników czekała smaczna, rozgrzewająca grochówka.

« Powrót

Galeria