Aktualności

08-11-2019

Przedszkolaki z MP nr 6 Niepodległej

Przedszkolaki z MP nr 6 Niepodległej

Przedszkolaki Niepodległej – pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu Nr 6 w Siedlcach odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Do udziału w obchodach rocznicy 11 listopada oraz przygotowanej akademii zaproszenie przyjął Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

W tym uroczystym dniu, dzieci 6 – letnie z grupy „Biedroneczki” pod kierunkiem Pani Sylwii Klewek i Pani Magdaleny Dziadczyk przygotowały montaż słowno – muzyczny pt.„Legenda o powstaniu państwa polskiego”. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent - doceniony przez Pana Prezydenta, który w słowach podziękowania - życzył wszystkim dzieciom dalszych sukcesów, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Uroczystość zakończyła dyrektor Przedszkola – Pani Dorota Jagiełło, dziękując dzieciom za piękny występ, nauczycielkom – Paniom: Sylwii i Magdalenie za przygotowanie uroczystości, zaś przybyłym Gościom za ich obecność oraz miłe słowa uznania.
Dzień Niepodległości był radosnym dniem w przedszkolu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci „Małych Polaków”.

inf. MP nr 6
 

« Powrót

Galeria