Aktualności

06-11-2019

Rodziny zastępcze poszukiwane

Rodziny zastępcze poszukiwane

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach poszukuje kandydatów chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, chcących otoczyć opieką i miłością potrzebujące dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach naturalnych.

Osoby zainteresowane zapraszamy na Dni Otwarte organizowane w siedzibie MOPR przy ul. Sienkiewicza 32, pokój nr 4 w dniach:
- 08 listopada 2019 r. w godzinach 14.00 – 18.00
- 09 grudnia 2019 r. w godzinach 15.00 – 18.00

Podczas Dni Otwartych będzie możliwość uzyskania szczegółowych informacji i odpowiedzi na wszystkie pytania związane z pełnieniem funkcji rodziny zastępczej.
Żadna, nawet najlepsza instytucja, nie jest w stanie zabezpieczyć potrzeb emocjonalnych dzieci w takim stopniu jak rodzina. To właśnie rodzina zastępcza daje nie tylko dom, ale także rodzinne ciepło i miłość. W rodzinie zastępczej dzieci mogą czuć się bezpiecznie, a przede wszystkim mają swoich najbliższych dorosłych, którzy się nimi opiekują i na których mogą liczyć. Odzyskują zaufanie, radość, spokój, uczą się jak radzić sobie w dorosłym życiu, bazując na pozytywnych wzorcach.
 

Serdecznie zapraszamy!
 

« Powrót