Aktualności

18-10-2019

Goście z Ukrainy u Prezydenta

Goście z Ukrainy u Prezydenta

Prezydent gościł w dniu dzisiejszym dzieci i ich opiekunów z dwóch ukraińskich placówek, które na co dzień współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach.  

Jednym z celów siedleckiego ośrodka jest nawiązywanie współpracy międzynarodowej, aby uczniowie mieli możliwość poznawania kultury, tradycji oraz języka naszych europejskich sąsiadów. Taka współpraca została obecnie nawiązana z trzema placówkami z Czortkowa na Ukrainie: Szkołą Podstawową nr 6, Centrum Rehabilitacji "Droga Życia" oraz Organizacją Charytatywną "Dom Miłosierdzia".

Współpraca układa się pomyślnie. W maju tego roku uczniowie SOSzW w Siedlcach udali się na 6-dniowy pobyt na Ukrainę, podczas którego integrowali się z rówieśnikami szkół partnerskich, poznawali formy i metody pracy, podziwiali tradycje i zwyczaje ukraińskie poprzez uczestnictwo w różnych wydarzeniach kulturalno - artystycznych. 

Obecnie w ośrodku w Siedlcach gościmy wychowanków z dwóch zaprzyjaźnionych szkół z Czortkowa -  ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Organizacji Charytatywnej "Dom Miłosierdzia". W programie jest bardzo dużo zajęć integrujących, zwiedzanie miasta a nawet wycieczka do Warszawy. Dziś nasi goście odwiedzili Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.
Dzieci i opiekunowie chętnie zadawali pytania a także opowiadali o swojej szkole. Na koniec każdy otrzymał mały upominek.

 

« Powrót

Galeria