Aktualności

16-10-2019

Statuetki Mecenasów rozdane

Statuetki Mecenasów rozdane

"Mecenas siedleckiego sportu" i "Mecenas siedleckiej kultury" to prestiżowe wyróżnienia przyznawane osobom lub podmiotom gospodarczym za wyjątkową pomoc udzielaną przedsięwzięciom sportowym i rekreacyjnym lub za wyróżniającą się pomoc udzielaną przedsięwzięciom kulturalnym i artystycznym. W tym roku odebrało je jedenaście firm. Od 2011 roku przyznawane są także tytuły „Złotego Mecenasa”.

Siedlce od lat honorują przedsiębiorstwa, które wspierają finansowo miejscowych sportowców i artystów. Miło nam poinformować, że tytuł Złotego Mecenasa Siedleckiego Sportu za 2018 rok przyznano firmie Euro Rent Spółka z o.o. Krzysztof Laskowski.
Złotymi Mecenasami Siedleckiej Kultury zostali: Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.; F.H.U. Matrix Maciej Bartłomiej Grabowski; CUKROHURT Sp. z o.o. oraz Sawo-Met Spółka z o.o.

Laureat tytułu Złotego Mecenasa Siedleckiego Sportu za 2018 rok:

Euro Rent Spółka z o.o. Krzysztof Laskowski

Wnioskodawca przyznania tytułu - Polskie Stowarzyszenie Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Euro Rent Spółka z o.o. Krzysztof Laskowski zajmuje się sprzedażą używanych maszyn budowlanych firm: JLG, GENIE, MANITOU. Prowadzi również wynajem podnośników wraz z operatorem. Gwarantuje szybki, niezawodny serwis. Oferowane przez Spółkę maszyny są w bardzo dobrym stanie technicznym i gotowe do pracy. Przed sprzedażą poddawane są szczegółowej weryfikacji i wymaganym naprawom. Wiedza i doświadczenie pracowników gwarantuje profesjonalne doradztwo przy doborze maszyn do wybranych aplikacji, optymalizując w ten sposób wydatki Klientów. Jako nieliczni, Spółka może pochwalić się posiadaniem Prasy Hydraulicznej Model S10.

Euro Rent od 2014 roku jest sponsorem wszystkich zawodów w sportach sylwetkowych
i siłowych, organizowanych w Siedlcach przez Polskie Stowarzyszenie Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W 2018 roku Spółka Euro Rent była głównym sponsorem:
Mistrzostw Europy WPF w Trójboju Siłowym, Pucharu Polski WPF w Kulturystyce i Fitness,
International Polish Cup – Eliminacji do Arnold Classic w Trójboju Siłowym.
 

Laureaci tytułu Mecenasa Siedleckiego Sportu za 2018 rok

BOZAMET Sławomir Zawieska
Wnioskodawca przyznania tytułu - Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy

Bozamet Sławomir Zawieska to lider w produkcji elementów do plandek oraz zabudów do pojazdów użytkowych. Firma oferuje również produkcję i montaż konstrukcji stalowych, szeroki wachlarz komponentów dla branży kolejowej, podzespoły do branży motoryzacyjnej. Proces produkcji w pełnym zakresie odbywa się wewnątrz firmy i właśnie temu Bozamet zawdzięcza swoją wiodącą pozycję. Bogaty i nowoczesny park maszynowy zapewnia firmie elastyczność i możliwość współpracy z klientami w zakresie projektowania i produkcji prototypów, małych serii wyrobów a także produkcji wielkoseryjnej. Towary Firmy trafiają do krajów całego Kontynentu Europejskiego, a grono zadowolonych klientów stale się powiększa.
Nieprzerwanie inwestuje w nowoczesne maszyny i technologie, podnosi kwalifikacje pracowników, dzięki czemu zaspokaja potrzeby kontrahentów zgodnie z hasłem: Nieustanny rozwój gwarancją sukcesu! Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in.: „Solidna Firma”, „Gazele Biznesu”. W 2018 roku sponsor wielu zawodów sportowych organizowanych przez Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy. Największe z nich to: Międzynarodowy Turniej im. Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka”, XXI Ogólnopolskie Igrzyska LZS, Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka.

Euro Montage Krzysztof Daniłowski

Wnioskodawca przyznania tytułu - Polskie Stowarzyszenie Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Euro Montage Krzysztof Daniłowski to firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem, oferująca kompleksowy zakres usług budowlanych. Specjalizuje się w budowie budynków przemysłowych, domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz modernizacji i renowacji budynków mieszkalnych. Posiada doskonałe zaplecze techniczne i materiałowe, co zapewnia konkurencyjność ceny i terminowość realizacji. Atutem Firmy jest doświadczony i wykwalifikowany zespół pracowniczy, gwarantujący jakość wykonywanych usług.

Firma od 2015 roku jest w gronie głównych sponsorów zawodów w sportach sylwetkowych i siłowych, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.W 2018 roku Euro Montage Krzysztof Daniłowski wspierała finansowo trzy najważniejsze imprezy sportowe sezonu: Mistrzostwa Europy WPF w Trójboju Siłowym, Puchar Polski WPF w Kulturystyce i Fitness, International Polish Cup – Eliminacje do Arnold Classic w Trójboju Siłowym.

Laureaci tytułu Złotego Mecenasa Siedleckiej Kultury za rok 2018

Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach

To prężnie działająca, dynamicznie zarządzana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do kluczowych zadań Zakładu Utylizacji Odpadów należy prawidłowe zarządzanie gospodarką odpadami zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego. Priorytetem jest dbałość o sprawne funkcjonowanie składowiska, sortowni odpadów i kompostowni oraz ciągła intensyfikacja selektywnej zbiórki w celu ochrony środowiska i zachowania zasobów naturalnych. Wysoka jakość usług, sprawność organizacyjna i rzetelność przyniosły spółce zasłużoną renomą. Sukcesywnie zwiększając zakres swojej oferty usługowej konsekwentnie realizuje plan zrównoważonego rozwoju. W ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!” z powodzeniem wdraża nowoczesne projekty w zakresie ekologii. Ostatnio zaproponowany EKO Budżet, projekty edukacyjne i lekcje ekologiczne posiadają wyjątkowy aspekt – zwiększanie świadomości dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów wśród uczniów szkół i przedszkoli oraz mieszkańców Siedlec. Z powodzeniem włącza się w edukację ekologiczną co przejawia się m.in. we wspieraniu ciekawych projektów artystycznych poruszających problemy z zakresu ochrony środowiska.
Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach dba również o rozwój lokalnej kultury i sztuki stając się partnerem Centrum Kultury i Sztuki w realizacji przedsięwzięć artystycznych.
Podkreślić należy ciągłość i różnorodność współpracy, a także bezinteresowność Sponsora. Jest to długofalowa cenna współpraca z możliwością i perspektywą kontynuacji.

F.H.U. Matrix Maciej Bartłomiej Grabowski

Firma Handlowo-Usługowa Matrix jest dobrze znaną, prężnie działającą na siedleckim rynku firmą, prowadzącą wielopłaszczyznową działalność. Firma istnieje od 1999 r. Zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów produkcyjnych, handlowych i usługowych w zakresie dostaw narzędzi ręcznych, pneumatycznych, spawalniczych, stolarskich, budowlanych, elektronarzędzi oraz osprzętu. Obsługuje na terenie kraju ponad 240 sklepów i hurtowni narzędziowych.
Mając na uwadze, że jakość to szacunek, jakim darzy swoich klientów, postawili na uznane i sprawdzone marki. Oferują profesjonalne marki narzędzi, które sprawdzają się w każdych warunkach pracy oraz narzędzia dla majsterkowiczów, wszystkie wysokiej jakości dobrane do wymogów i potrzeb klienta. W ofercie firmy znaleźć można m.in.: elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne; narzędzia i akcesoria spawalnicze; narzędzia ręczne i różne akcesoria.
Doświadczenie, zaangażowanie i ciągły rozwój pozwala oferować klientom towar, którego oczekują, zaś wyszkolona kadra i sprawny serwis pomaga klientom firmy rozwiązywać ich problemy. Wieloletnie doświadczenie w sprzedaży gwarantuje klientom fachowe doradztwo
i obsługę na najwyższym poziomie.
Matrix od lat prowadzi politykę prospołeczną, angażując się także w różne formy sponsoringu projektów artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
W ciągu ubiegłego roku firma „MATRIX” wspierała wiele wydarzeń kulturalnych, w tym m.in.: sponsorowała Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda”, przedsięwzięcie „Wakacyjna Kraina Zabawy”, X Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”, „Siedlecka Noc Bluesa”, „Gwiazdka Mikołaja”, Koncert Finałowy „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Sawo-Met Spółka z o. o.

Sawo-Met jest firmą powstałą w 1994 roku. Posiada hurtownie i sieć sklepów zlokalizowanych m. in. w Warszawie i w Siedlcach. Jej działalność obejmuje sprzedaż hurtową i detaliczną farb, lakierów, tynków, zapraw, materiałów budowlanych i materiałów wykończeniowych dla budownictwa. Oferuje profesjonalną pomoc i doradztwo w doborze odpowiedniego materiału i sposobu wykonania.
Sawo-Met jest założycielem Ogólnopolskiego Konsorcjum Handlowego STOFARB, które zajmuje się budową sieci detalicznej na terenie całego kraju. Od 2005 roku należy do elitarnego klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm. Od 2008 roku nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma i udostępnia szereg informacji świadczących o jej wiarygodności.
Sawo-Met oprócz troski o klientów, wspiera także siedlecką kulturę poprzez angażowanie się w realizację wielu przedsięwzięć kulturalnych realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Poza konwencjonalnymi formami sponsoringu, polegającymi na wsparciu finansowym, objęciu tytułem Sponsora największej imprezy o charakterze jazzowym w mieście i regionie – tj.
60. Zaduszek Jazzowych, Sawo-Met kontynuuje mniej pospolite sposoby pomocy
w działalności Miejskiego Ośrodka Kultury.
Wsparcie ze strony Firmy polegało na przekazaniu farb i innych materiałów wykorzystanych do renowacji ławek, ekranów akustycznych oraz pozostałych obiektów budowlanych siedleckiego Amfiteatru, co pozwoliło przygotować obiekt do realizacji wydarzeń kulturalnych w sezonie letnim, a tym samym poprawiło komfort uczestnictwa w przedsięwzięciach kulturalnych w Amfiteatrze.

CUKROHURT Sp. z o.o.

Firma CUKROHURT Sp. z o.o. - jako podmiot gospodarczy powstała w 1993 r., przekształcając się w strukturę spółki z o.o. w 2002 roku. Od 1994 r. świadczy usługi głównie z zakresie dystrybucji i konfekcjonowania cukru, ściśle współpracując z najlepszymi cukrowniami w kraju produkującymi cukier najwyższej jakości.
Obecnie jest to nowocześnie zarządzana i stale rozwijająca się firma, której strategicznym celem jest osiągniecie miana największego dystrybutora cukru w Polsce, jak również poszerzenie obszaru działalności w krajach Unii Europejskiej i poza nią.
Dysponuje własną bazą magazynową i logistyczną. Nieustannie rozszerza profil swojej działalności o nowe produkty i usługi, zdobywając nowe segmenty rynku krajowego
i zagranicznego, oferując bogatą ofertę dla przemysłu, sieci handlowych i klientów indywidualnych.
CUKROHURT Sp. z o.o. dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi zajmuje znaczącą pozycję nawet wśród większych konkurentów, 2-krotnie zdobyła tytuł Mazowiecka firma Roku, tytuł Gazeli Biznesu oraz tytuł Firmy Roku 2017 w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.
Od lat prowadzi aktywną politykę prospołeczną i społecznej odpowiedzialności biznesu- angażując się m.in. w różne formy wspierania przedsięwzięć artystycznych CKiS. Głównie sponsoring finansowy dotyczy realizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

Laureaci Mecenasów Siedleckiej Kultury za rok 2018

Hurtownia Artykułów Dziecięcych MADAR

Firma MADAR powstała w 1999 roku i od tego roku działa nieprzerwanie w branży dziecięcej. Hurtownia Artykułów Dziecięcych MADAR zajmuje się kompleksową sprzedażą detaliczną oraz hurtową artykułów dziecięcych ze wszystkich zakresów. Firma nieustannie oferuje produkty najlepszych producentów "dziecięcej" branży. Szuka produktów, które zapewniłyby jak największą satysfakcję, a przede wszystkim bezpieczeństwo i wygodę małym klientom.
W chwili obecnej Firma MADAR posiada sześć oddziałów handlowych w Siedlcach, Terespolu, Siemiatyczach, Łukowie, Węgrowie i Sokołowie Podlaskim.
Firma MADAR jest organizatorem corocznych Targów Artykułów Dziecięcych Madar-Baby, w ramach których organizowane są m.in. animacje, konkursy, doradztwo psychologiczne, wykłady o charakterze pedagogicznym, pogadanki dla rodziców i inne zajęcia mające na celu wzrost świadomości rodzica w rozwoju jego dziecka.
Siedlecka Firma MADAR została nagrodzona statuetką Tulipan Biznesu, Fundacji Narodowego Dnia Życia przyznawaną lokalnym firmom za "promocję wartości rodzinnych i ochronę życia".
Oprócz troski o swoich Klientów, w wielu wymiarach MADAR wspiera siedlecką kulturę, angażując się w realizację wielu przedsięwzięć kulturalnych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Realizuje różne formy sponsoringu, polegające przede wszystkim na wsparciu finansowym i objęciu tytułem Sponsora cyklicznych imprez dla dzieci i rodzin.
I tak w 2018 roku Firma MADAR to:
• Sponsor główny imprezy plenerowej pn. "Wakacyjna Kraina Zabawy",
• Sponsor główny imprezy plenerowej pn. "Gwiazdka Mikołaja czyli Mikołaj dla wszystkich".

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o.

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. to nowocześnie zarządzana firma prowadząca Przychodnie Zdrowia Centrum. To Regionalny Lider na Rynku Ambulatoryjnych Usług Medycznych w Siedlcach i 8 powiatach. Spółka Centrum powstała w 1998 roku z inicjatywy pracowników sektora zdrowotnego. Dysponuje rozbudowaną bazą diagnostyczną akredytowaną przez Ministerstwo Zdrowia, prowadzi własną pracownię mammografii i RTG oraz w pełni zautomatyzowane laboratorium analityczne, jak również pracownie diagnostyczne wyposażone w sprzęt najnowszej generacji.
W swoich działaniach koncentruje się na ludziach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Od 2005 r. lat prowadzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Oleśnicy.
Firma Centrum Medyczno-Diagnostyczne posiada międzynarodowy system zarządzania jakością ISO. Jest świadczeniodawcą organizującym regularnie sobotnie akcje profilaktyczne z bogatym zakresem badań wraz z konsultacjami wybranych lekarzy specjalistów. Model organizacyjny firmy nastawiony jest w szczególności na jakość świadczonych usług i optymalizację obsługi pacjenta.
Polityce firmy poza stawianiem na innowacyjność, jakość i różnorodność oferty w sektorze usług medycznych, towarzyszy przychylny stosunek do wspierania przedsięwzięć artystycznych, w tym głównie projektów scenicznych Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.
W 2018 r. sponsoring finansowy Centrum Medyczno-Diagnostycznego obejmował głównie realizację i dystrybucję projektu artystycznego „Oskar i Pani Róża”. Dzięki tym działaniom Centrum stało się głównym sponsorem wydarzenia.

KREATOR Marek Paskudzki

Firma Komputerowa KREATOR Marek Paskudzki jest dobrze znaną, prężnie działającą na siedleckim rynku firmą prowadzącą wielopłaszczyznową działalność o charakterze informatycznym. Firma istnieje od 2001 roku. Świadczy profesjonalne wsparcie informatyczne zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Posiada też wieloletnie doświadczenie w sprzedaży sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Firma Kreator wspiera zarówno biznes jak i klienta indywidualnego. Zapewnia pełne wsparcie informatyczne oraz wykonuje pełen zakres usług komputerowych. Wieloletnie doświadczenie wyspecjalizowanej kadry gwarantuje fachowe doradztwo i obsługę na możliwie najwyższym poziomie.
Doświadczenie, zaangażowanie i ciągły rozwój pozwalają oferować klientom towar, którego oczekują, a wyszkolona kadra i sprawny serwis pomagają klientom Firmy Komputerowej Kreator rozwiązywać ich problemy.
Firma Komputerowa KREATOR Marek Paskudzki od lat angażuje się w różne formy sponsoringu i wspieranie projektów artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
Firma Komputerowa KREATOR w ubiegłym 2018 roku była m.in. sponsorem:
• IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2018”
• XII Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno - Noworocznych „Szła Kolęda 2018”
• XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018
• II Jesiennego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Siedlce 2018

Przedsiębiorstwo Handlowe BENOTTI. Benedykt Kluczek

Przedsiębiorstwo Handlowe BENOTTI Benedykt Kluczek powstało w roku 1991. Od tego czasu nieprzerwanie działa w branży zabawkowej. Zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną zabawek i innych artykułów dziecięcych.
Oferuje szeroki wybór zabawek dla każdego dziecka. Przedsiębiorstwo Handlowe Benotti nieprzerwanie poszerza grono producentów, dystrybutorów i importerów, z którymi współpracuje, dzięki czemu asortyment zabawek wciąż się wzbogaca i urozmaica.
Oprócz troski o swoich klientów, Przedsiębiorstwo Handlowe Benotti Benedykt Kluczek wspiera siedlecką kulturę, angażując się w realizację wielu przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Proponuje różne formy sponsoringu, polegające na wsparciu rzeczowym i objęciu tytułem Sponsora cyklicznych imprez dla dzieci i młodzieży.
Wiele razy Miejski Ośrodek Kultury mógł liczyć na wsparcie w postaci nagród rzeczowych dla najmłodszych uczestników imprez. Pozwoliło to na uatrakcyjnienie przedsięwzięć organizowanych przez instytucję i zachęciło dzieci do korzystania z atrakcji kulturalnych.
Firma BENOTTI cyklicznie sponsoruje różne przedsięwzięcia kulturalne MOK-u. W ubiegłym 2018 roku była m.in. sponsorem:
- nagród w XII Przedszkolnym Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2018” (sponsoring od roku 2013)
- nagród w II Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej (sponsoring od roku 2017)
- nagród w XXXV Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego (sponsoring od roku 2006)
- nagród rzeczowych w konkursach organizowanych w ramach warsztatów LUZ SUMMER DANCE CAMP.

Wszystkim nagrodzonym podziękował Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik oraz Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Uroczystość uświetnił występ bardzo utalentowanego, młodego pianisty Kuby Uziębło.

« Powrót

Galeria