Aktualności

03-07-2019

II Dzień Muchawki

II Dzień Muchawki

W sobotę 6 lipca zapraszamy na II Dzień Muchawki. Już po raz drugi (I dzień Muchawki odbył się w lipcu 2018 roku) odbędzie się piknik rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasze Iganie, na łące, nad rzeką, tuż za mostem na szosie warszawskiej. Zapowiada się mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Współorganizatorem wydarzenia jest “ Polski Klub Ekologiczny Koło “Podlasie”.

Imprezie towarzyszyć będzie kajakowy spływ rzeką, który już po raz piąty zorganizował i poprowadzi komandor spływu Roman Bareja. Podczas spływu chętni uczestnicy wezmą udział w sprzątaniu rzeki z wody, a jest co sprzątać.

W czasie pikniku (godz. 14:30 do 15:30) odbędą się Warsztaty Botaniczne dla uczestników, które poprowadzi dr Elżbieta Celińska – oprócz poznawania roślin rosnących nad Muchawką przekaże uczestnikom tajniki prawidłowego wykonywania zielnika roślin i liści drzew.
Podczas II Dnia Muchawki ogłoszony zostanie wakacyjny konkurs fotograficzny “ Rowerowe selfi z Muchawką” promujący poznawanie lokalnej przyrody i aktywny tryb wypoczynku na jej łonie.
Organizatorzy będą chcieli zainteresować uczestników fajną zabawą jaką jest opencaching/geocaching, czyli poszukiwanie ukrytych skrzynek. Parę takich punktów do odkrycia znajduje się w pobliżu naszej rzeki, a całkiem sporo w Siedlcach i okolicy. W planach jest zorganizowanie (może jeszcze w lipcu) krótkiego spaceru wzdłuż rzeki i zalewu połączonego z poszukiwaniem “skarbów”.
W trakcie wydarzenia odbędą się też inne zabawy i konkursy ekologiczne, których młodzi uczestnicy otrzymają drobne nagrody.
Kontynuacją działań dla Muchawki i innych akwenów będzie organizowane w Siedlcach co roku wydarzenie Big Jump. 14 lipca o godzinie 15:00 w hołdzie dla czystości i ochrony wód w Polsce i w całej Europie, wchodzimy do wody lub symbolicznie moczymy w niej nogę czy rękę. Można zrobić to indywidualnie lub w grupie. Proponujemy spotkanie przy brzegu Zalewu w okolicy Cichej Stanicy, o godzinie 15:00, aby razem uczestniczyć w Big Jump 2019. Zapraszamy chętnych do wspólnego moczenia nóg.

Szczegółowe informacje w wydarzeniach na facebooku na stronie www.facebook.com/KlubEkologiczny Siedlce, kontakt w sprawie spływu Roman Bareja tel. 508 371 491, informacji o innych działaniach udziela Barbara Mileszczyk tel. 510 379 651

Serdecznie zapraszamy na II Dzień Muchawki i wydarzenia towarzyszące.
Zarząd Koła PKE “Podlasie” w Siedlcach”

 

 

« Powrót