Aktualności

10-06-2019

IV Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

IV Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

Po razy czwarty Miasto Siedlce wraz z Miastem i Gminą Drohiczyn zorganizowali Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. Uczestnicy zebrali się w dniu 8 czerwca o godz. 10:00 przy krzyżu papieskim.

W tym roku rajd był szczególny, ponieważ odbył się w 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II na ziemi siedleckiej i drohiczyńskiej. Rozpoczął się od spotkania na błoniach siedleckich, w miejscu gdzie 20 lat temu był Jan Paweł II. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali flagi papieskie i miejskie na drzewcach, które motocykliści mogli przymocować przy motocyklach.
Następnie uczestnicy przejechali do centrum Siedlec, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II odbyło się poświęcenie motocykli oraz złożenie kwiatów.
W rajdzie uczestniczył m.in. prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik oraz wieloletni, poprzedni prezydent miasta, a obecnie radny sejmiku wojewódzkiego Wojciech Kudelski.
Z Siedlec motocykliści udali się do Drohiczyna. Tam o godzinie 12:00 uczestniczyli we mszy św. przy Katedrze w Drohiczynie a po niej wszyscy motocykliści zaproszeni zostali na obfity poczęstunek

« Powrót

Galeria