Aktualności

22-05-2019

Siedlce Samorządem Przyjaznym Klubom Piłkarskim

Siedlce Samorządem Przyjaznym Klubom Piłkarskim

Miasto Siedlce znalazło się na 3 miejscu wyróżnionych w swojej kategorii samorządów w premierowym rankingu „SAMORZĄDY PRZYJAZNE KLUBOM PIŁKARSKIM”, opracowanym na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” przez Sport Analytics i Statystykę Sportową.

Wręczenie laurów odbyło się we wtorek (21 maja) w Lublinie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Nagrodę dla Siedlec odebrał Prezydent Miasta Andrzej Sitnik. Pierwsze miejsce w rankingu zajął Grudziądz a drugie Suwałki.
To pierwszy tego typu ranking - samorządów przyjaznych klubom piłkarskim. Jego ideą jest porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich.
Zbadano oddzielnie województwa, powiaty, miasta na prawach powiatów, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie. Badanie objęło 2478 gmin, 314 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich. Opisanych zostało 5013 dotacji dla klubów piłkarskich.
Główne kryteria, które były brane pod uwagę to: środki finansowe otrzymane przez poszczególne kluby piłkarskie, wydatki gmin na kluby piłkarskie w wydatkach ogólnych budżetów, wydatki gmin na kluby piłkarskie w przeliczeniu na jednego mieszkańca i środki finansowe otrzymane przez kluby piłkarskie w różnych klasach rozgrywkowych.

 

 

« Powrót

Galeria