Aktualności

10-05-2019

Zapraszamy na jarmark

Zapraszamy na jarmark

Faktycznie od rana a oficjalnie od godziny 11 ruszył w dniu dzisiejszym XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik wraz z Biskupem Siedleckim Kazimierzem Gurdą.

 

Wśród gości znaleźli się: europosłanka Julia Pitera oraz Dariusz Rosati Kandydat do Parlamentu Europejskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Wicemarszałek Senatu - Maria Koc i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Mariusz Raboszuk.


Siedlecki Jarmark to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, która zagościła w Siedlcach na dobre. Wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom twórców i rzemieślników, a także mieszkańców, którzy bardzo chętnie nabywają proponowane tu wyroby. To także promocja regionalnych, tradycyjnych produktów i potraw a także okazja do zgłębiania tajników sztuki ludowej. Jest to również niewątpliwa atrakcja dla turystów i mieszkańców naszego regionu.


Jarmark to nie tylko oferta dla ciała. Handlowy charakter kiermaszu połączony jest z bogatym programem imprez kulturalnych. Przez te dwa dni towarzyszyć nam będą kapele i zespoły wokalne, taneczne, nie mogło oczywiście zabraknąć jedynego zawodowego kataryniarza w kraju – Kataryniarza Warszawskiego. Po raz kolejny odbędzie się Kulinariada – coś dla smakoszy i miłośników gotowania. Ponadto odbywają się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, które zachęcają młodzież do wyboru właśnie ich placówki.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jarmarku. Centrum Siedlec zachęca swoimi kolorami i zapachami. Na placu Sikorskiego i przyległych ulicach stoją dziesiątki kramów z wyrobami kuchni regionalnych oraz rzemiosła z całej Polski. Dziś i jutro będzie można tu znaleźć ciekawą ofertę dla siebie i rodziny.


 

« Powrót

Galeria