Aktualności

03-12-2018

Marcin Sójka wygrał Voice of Poland!

Marcin Sójka wygrał Voice of Poland!

Marcin Sójka, siedlczanin, wygrał w sobotę 1 grudnia 9. edycję programu The Voice of Poland. Brawo. Gratulujemy! To jeden z największych i spektakularnych sukcesów siedleckiej kultury.

24 listopada siedlczanin Marcin Sójka wygrał swój półfinał i w sobotę 1 grudnia, o 20.05 w TVP 2 zobaczyliśmy go w finale programu, który wygrał dzięki wspaniałemu głosowi, pracy, talentowi i głosom telewidzów.

Marcin Sójka na co dzień jest pracownikiem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Często można go zobaczyć w roli aktora lub piosenkarza w produkcjach CKiS. Dzięki zwycięstwu w Voice of Poland zdobył kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Polska oraz nagrodę finansową,

17 listopada Marcin Sójka wyśpiewał sobie miejsce w półfinale klasyczną balladą  Michaela Boltona "To love somebody". W głosowaniu SMS-owym uzyskał największą liczbę głosów, podobnie jak w półfinale. Marcin wygrał rywalizację zarówno na głosy jak i głosowanie telewidzów.

Marcin Sójka był w drużynie Patrycji Markowskiej. W półfinale 24 listopada Marcin Sójka wybrał utwór „Niewiele ci mogę dać” z repertuaru zespołu Perfect i  "Zaskakuj mnie" - singiel stworzony specjalnie dla niego przez Michała Pietrzaka, muzyka, kompozytora i producenta. 

Razem z Marcinem Sójką do półfinału dostali się: Natalia Zastępa, Anna Deko i Maksymilian Kwapień. Do finału 1 grudnia Marcin Sojka wszedł z Natalią Zastępą.

Jego wcześniejsze występy w The Voice of Poland to wykonania utworów tj.: "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej i "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, zaśpiewany z Tomaszem Jasińskim i Tomaszem Wołodkowiczem, oraz zaśpiewany w Nokautach przebój Roda Stewarda "Have I told you lately".

 

opr. JiC; foto: the voice of poland


 

« Powrót