Aktualności

30-10-2018

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

8 i 9 listopada zobaczymy wystawę, która przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, prezentuje setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje. To wszystko na 100 lat Niepodległości.

Jej zwiedzenie może stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego i sztuki oraz rozmaitych zajęć z edukacji uzupełniającej.

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane jest z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Mobilne Muzeum Multimedialne na Placu Sikorskiego w Siedlcach czynne będzie:

- w czwartek, 8 listopada w godz.: 12.00-18.00,

- w piątek, 9 listopada w godz.: 10.00-16.00.

Wstęp jest bezpłatny.

Mobilne Muzeum Multimedialne to urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Dzięki ekranom dotykowym każdy zwiedzający może samodzielnie obierać kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.

Tematyka wystawy to przede wszystkim okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego Państwa. To także prezentacja wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie i ich wynalazki. Urządzenia holograficzne prezentują trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP. Każdy może wykonać samodzielnie pamiątkę z wystawy wykonując odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający maja możliwość wykonania zdjęcia z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłanie go na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP”
oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

Wizyta w Mobilnym Muzeum Multimedialnym może przebiegać w 4 etapach, realizowanych w różnej kolejności:
1. Zwiedzanie ekspozycji multimedialnej w module ekspozycyjnym, poprzedzone krótkim wprowadzeniem i objaśnieniem zasad – dla grupy 25-30 osób około 20-25 minut,
2. Udział w Grze „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” prowadzonej przez animatora – około 20-25 minut,
3. Wykonanie zdjęć w foto budce i wysłanie ich na adres e-mail – do 15 minut na klasę/grupę
4. Wpis do Księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości – umożliwiamy każdej klasie/grupie dokonanie wpisu na jednej stronie, proponujemy, abyście Państwo przygotowali wcześniej treść wpisu z młodzieżą, który po wpisaniu do księgi zostanie przez każdego podpisany, prosimy o nie używanie we wpisie skrótów nazw własnych szkół. Wpis do księgi powinien zamykać wizytę w Mobilnym Muzeum Multimedialnym.

Zwiedzanie może stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji uzupełniającej. Multimedialny przekaz wystawy inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości.

Zapraszamy na stronę internetową Mobilnego Muzeum www.mmm2018.pl

 

źr.

 

« Powrót