Aktualności

18-07-2018

500 kajaków w sierpniu

500 kajaków w sierpniu

To największy prawdopodobnie spływ kajakowy na Podlasiu, a może i w Polsce. VI edycja spływu Bugiem 500 kajaków rusza w pierwszy weekend sierpnia.


W 2017 roku w V edycji spływu uczestniczyło 670 osób, które stworzyło 362 załogi kajakowe. Organizatorzy zastanawiają się, czy w tym roku są w stanie pobić ten rekord?

500 kajaków to impreza, której celem jest promocja aktywnego wypoczynku oraz walorów przyrodniczych i kulturowych doliny Bugu. Inspiracją dla projektu było 500-lecie Województwa Podlaskiego kilka lat temu, ale zainteresowanie imprezą było na tyle duże, że przerodziło się w cykliczny relaks i odpoczynek setek osób.

Start imprez rozpocznie się o godz. 12.00, 4 sierpnia na Plaży miejskiej w Drohiczynie, a zakończy w godzinach wieczornych wspólną biesiadą w miejscowości Granne w gminie Perlejewo. Ci, którym mało będzie jednego dnia w wodzie, ciszy i zieleni, mogą wydłużyć wypoczynek o jeden dzień i ruszyć w dalszą trasę drugiego dnia na odcinku: Granne- Nur. 

Zainteresowani mogą wejść  www.500kajakow.pl - i dokonać zapisu wypełniając formularz. 

Chcąc przekonać się, jaka to frajda i jak piękne nadbużańskie widoki można zobaczyć, trzeba obejrzeć klip video ze spływu 2017 tutaj: www.youtube.com/watch

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót