Aktualności

06-07-2018

Rowerami do Rzymu

Rowerami do Rzymu

"Pielgrzymka Rowerowa 7 Jubileuszy" do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II, m.in. z okazji 40. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości, wyruszyła 6 lipca sprzed magistratu.

Grupa 13. pielgrzymów na rowerach złożona jest w większości z młodzieży II LO im. Królowej Jadwigi i parafii Jana Pawła II. Prowadzi ją ks. Bogumił Lempkowski, prefekt "Królówki".

Przed startem wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 w parafii JP2 przy ul. Rakowieckiej. Pielgrzymują do grobu Papieża-Polaka i grobów apostołów w Rzymie. Ok. 9.00 wyruszyli sprzed magistratu, by dotrzeć do Rzymu 24 lipca. Po drodze przejadą, m.in. przez Węgry, z którymi związana jest patronka II LO - polska królowa Jadwiga Andegaweńska, oraz odwiedzą Pescantinę - miasto partnerskie Siedlec.

Pielgrzymka, która ma w nazwie: "7 Jubileuszy", fetuje zarówno ważne dla Polski i Diecezji tegoroczne wydarzenia, tj. 100-lecie odzyskania Niepodległości, 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową, 200-lecie funkcjonowania Diecezji Siedleckiej, jak też prywatne rocznice-intencje uczestników. jedną z nich jest rocznica jest 600-lecia Garwolina, miasta przez które rowerowi pielgrzymi przejadą oraz miejsca urodzenia Księdza Przewodnika Bogumiła Lempkowskiego.

Pod siedleckim magistratem pielgrzymów pożegnali najbliżsi oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót