Aktualności

22-06-2018

Oddają krew w "Samochodówce"

Oddają krew w "Samochodówce"

ZSP nr 3 w Siedlcach zdobyła certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.

 

Uczniowie popularnej "Samochodówki" przy ul. Popiełuszki, wraz z grupą nauczycieli zrealizowali cykl inspirujących i nowatorskich scenariuszy lekcji oraz inne działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do promowania wiedzy na temat honorowego oddawania krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych.

Działania szkoły zostały dostrzeżone przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, która nagrodziła placówkę Certyfikatem Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. Wyróżnia się nim aktywny udział szkół w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej: „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”. Tytuł przyznany przez przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Honorowe Krwiodawstwo to wspaniała idea, której nasza szkoła będzie zawsze okazywała wsparcie. Społeczność szkoły wierzy, że w przyszłości młodzież szkoły jeszcze liczniej odpowie na zapotrzebowanie na krew innych ludzi, lokalnej społeczności, czy resortu zdrowia. Zazwyczaj Ci, którzy ten dzień mają już za sobą nie poprzestają na jednorazowej akcji, ale regularnie będą oddawać krew.

Dziękujmy wszystkim za odwagę i poświęcenie. To, co robicie oddając swoją krew jest ważne i doceniane.

tekst  i foto źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót