Aktualności

15-06-2018

XV Siedleckie Targi Pracy

XV Siedleckie Targi Pracy

W tym roku Powiatowy Urząd Pracy wyszedł poza swoje mury i Targi Pracy zorganizował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w popularnej Samochodówce przy ul. Popiełuszki.

Tym razem w zmienionej formule i w innym miejscu - Powiatowy Urząd Pracy zaprosił pracodawców i poszukujących pracy 15 czerwca do "Samochodówki". Już od godz. 10.00 można było zwiedzać i poznawać ofertę pracodawców na 66. stoiskach, które w nowej formule podzielono na 5 stref tematycznych: Przemysłu, Handlu, usług i transportuStrefę Doradztwa Personalnego i HR,  Strefę Zdrowia, Urody i EdukacjiStrefę Służb Mundurowych. Młodzież i dorośli mieli okazję poznać ścieżkę rekrutacji (wymagania, dokumenty, bonusy itp.) do 2. firm, które podczas targów organizują otwarte spotkania z uczniami: Stadlera i Adamczuk Serwis Finansowy.

W tym roku poszukujący pracy mieli do dyspozycji ponad 1000 zgłoszonych wolnych miejsc pracy. Ponadto - jak co roku: możliwość zrobienia zdjęcia do CV, bezpłatne pokazy makijażu i porady dla pracowników, jak znaleźć pracę i w niej wytrzymać.

Obecni na Targach, przewodniczący Rady Miasta - Henryk Niedziółka oraz prezydenci: Wojciech Kudelski, Anna Sochacka i Piotr Niewiadomski, nie ukrywali zadowolenia z faktu, iż impreza co roku przyciąga tłumy zwiedzających i rozwija się, o czym świadczy przeniesienie jej do dużo pojemniejszych wnętrz Samochodówki. - Siedlce są wyróżniającym się ośrodkiem subregionalnym, o dużym nasyceniu przedsiębiorstw, z których gros to prywatni właściciele - podkreślił prezydent Wojciech Kudelski. - Samorząd lokalny cieszy fakt, że tylu pracodawców pokazuje swoją ofertę wolnych miejsc pracy i zatrudnienia, dzięki czemu od lat nasza młodzież nie musi szukać pracy poza miastem. 

 

opr. JiC; foto WB

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 

« Powrót

Galeria