Aktualności

12-06-2018

„Samochodówka” wzorem dla Polski

„Samochodówka” wzorem dla Polski

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, przystąpili do rywalizacji w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” po raz pierwszy i …odnieśli sukces, chociaż wymagania konkursowe nie były łatwe do spełnienia.

8 czerwca podczas Gali Finałowej 3. edycji konkursu, która odbyła się w Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, dyrektor ZSP nr 3 w Siedlcach - Krzysztof Grzegorczuk wraz z twórcami projektów, odebrał aż trzy tytuły „Dobrej Praktyki” za organizowane przez szkołę projekty i przedsięwzięcia:
- Poznajemy Region.
- Mistrzostwa Młodych Kelnerów.
- Akademię Przedsiębiorczości - Ja na rynku pracy.

Konkurs spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół zawodowych z całej Polski, które zgłaszają bardzo dużo ciekawych i wartościowych praktyk. Warto pokreślić, że zaszczytny tytuł „Dobrej Praktyki” ZSP nr 3 otrzymała w tegorocznej jego edycji jako jedyna z terenu Siedlec i subregionu siedleckiego.

Dzięki udziałowi w konkursie szkoła miała doskonałą okazję żeby zaprezentować nowatorskie pomysły nauczycieli, przedstawić ciekawe inicjatywy i osiągnięcia uczniów oraz kompleksową współpracę z pracodawcami i innymi partnerami szkoły.

Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. Powstały „Standardy Jakości Kształcenia Zawodowego” jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnianiem jakości. Do tej pory nie było jednak opracowań pokazujących, co tak naprawdę szkoły zawodowe robią w kwestii podwyższania jakości swojej pracy. Tę lukę wypełniła w 2016 roku Fundacja Fundusz Współpracy, która razem z Mazowieckim Kuratorium Oświaty i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

 

opr. na podst.; foto: żr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót