Aktualności

08-06-2018

Bezpieczne wakacje nad zalewem

Bezpieczne wakacje nad zalewem

Stałe, codzienne patrole od 10.00 do 22.00 w okresie wakacji mają zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad zalewem, a mobilna kamera monitoringu - spokój okolicznym mieszkańcom w godzinach wieczornych.

Głównym tematem wspólnych obrad członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miasta oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego m. Siedlce 6 czerwca, był stan przygotowań służb porządkowych do rozpoczynającego się wkrótce okresu wakacyjnego.

Oficjalnie, sezon kąpielowy zacznie się nad zalewem 23 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Miasto zapewni obsługę ratowniczą na kąpielisku nad zalewem. Pozostaje jeszcze tylko sprawdzenie przez Sanepid jakości wody w akwenie. Opinii nt. temat magistrat spodziewa się do połowy czerwca.

W przygotowanym w kwietniu dokumencie - wykazie kąpielisk dostępnych w Siedlcach w tym roku, znalazło się jedynie "Kąpielisko Miejskie nad Zalewem Muchawka", obejmujące 54 m. linii brzegowej.

Patrole

Ustalono, że służby mundurowe: policja i Straż Miejska, będą prowadziły regularne działania i inspekcje w okolicach dużych skupisk, m.in. dyskotek i przy siedleckim zalewie. Policja i Straż Miejska poddadzą też bacznym obserwacjom patroli, miejskie obiekty oświatowe - szczególnie place zabaw - aby chronić je przed dewastacją.

Codzienny patrol rowerowy Straży Miejskiej - mający być stałym, wakacyjnym elementem bezpieczeństwa nad zalewem - pojawi się 1 lipca i będzie tam operował do 31 sierpnia, zawsze w godz. od 10.00 do 18.00. To nie wszystko; patrol rowerowy zostanie wzmocniony kolejnym patrolem policyjno-strażniczym, w godzinach od 14.00 do 22.00.

Straż Miejska wystawi też w okresie wakacyjnym do dyspozycji mieszkańców zmotoryzowany patrol interwencyjny, który ma doraźnie reagować na zgłaszane przypadki zakłócania spokoju i porządku m.in. nad zalewem. Patrol będzie operował na terenie Miasta i nad zalewem w godzinach od 7.00 do 23.00.

Kamera nad zalewem

Jeszcze przed końcem czerwca pojawić się ma na ul. Okrężnej nad zalewem mobilna kamera (instalacja jest stabilna i stacjonarna), która po połączeniu ze stanowiskiem miejskiego systemu monitoringu bezpieczeństwa, ulokowanym w Straży Miejskiej. Kamera ma nie tylko rejestrować zdarzenia, ale pozwoli na bieżące i szybkie reagowanie funkcjonariuszy i straży i policji, gdyż obie służby będą miały "wgląd" do jej obserwacji. Monitoring porządku i bezpieczeństwa "z kamery" po godzinie 23.00 nad zalewem przejmie policja i to ona będzie reagowała na wezwania i zdarzenia.

Kamera będzie mogła być "przenoszona" w inne miejsca zagrożeń porządku w Siedlcach. Nad zalewem pozostanie minimum do końca wakacji.

Place zabaw

 

Na wszystkich 14. miejskich placach zabaw, w tym nad zalewem, codziennie opróżniane będą kosze na śmieci i uprzątane śmieci oraz nieczystości. Na bieżąco mają być usuwane uszkodzenia urządzeń do zabawy, a po raz drugi w sezonie, do końca lipca br. (po wymianie w maju br.) wymieniony zostanie piasek w piaskownicach.

Radary dla siatkarzy

Już poza głównym wątkiem dyskusji, doszło do przekazania przez mł. ins. Janusza Celińskiego z Komendy Miejskiej Policji, "daru" w postaci 2. ręcznych mierników prędkości dla Klubu Przyjaciół Siatkówki Siedlce. Radary pistoletowe RAPID 1A, produkcji firmy Zurad, służyły policji i nadal będą mierzyć prędkości... ale piłek siatkowych. Będą wykorzystane do precyzyjnych pomiarów prędkości serwisu zawodników podczas meczów 1-ligowej drużyny seniorów oraz grup młodzieżowych KPS, w których trenuje ok. 160 młodych osób.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót