Aktualności

11-04-2018

Festiwal nauki tańca

Festiwal nauki tańca

Od 20 do 22 kwietnia odbywały się będą doroczne warsztaty i przesłuchania Uniwersytetu CODARTS. To już piąta edycja wspólnego projektu Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Artystycznego, realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scenę Teatralną Miasta Siedlce.


Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Satysfakcjonująca, na wysokim poziomie artystycznym współpraca pomiędzy Codarts i Teatrem Tańca Caro, przy profesjonalnej współpracy wykładowców uniwersytetu, umożliwia młodym pokoleniom utalentowanej młodzieży zdobycie wiedzy z zakresu tańca współczesnego i baletu, jak również stwarza doskonałą możliwość rozwoju osobowego i weryfikacji talentu w szerokim, międzynarodowym gronie.

- Odpowiadając na potrzeby środowiska tanecznego dzieci i młodzieży przy Międzynarodowych Warsztatach Codarts, które odbywają się w Siedlcach, w Polsce, powołujemy V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego. Festiwal odbędzie się na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie tańca jako formy intelektualno-fizycznego rozwoju młodych ludzi, gdzie ciało rozwija się równolegle do rozwoju emocjonalnego i samoświadomości młodego człowieka - deklaruje wicedyrektor CKiS w Siedlcach oraz spiritus movens przedsięwzięcia Iwona Maria Orzełowska.

 

TALENT ON THE MOVE

Zwieńczeniem projektu jest prezentacja spektaklu „Talent on the move”, w wykonaniu zawodowej grupy studentów trzeciego roku Codarts. W tym roku spektakl odbędzie w sobotę,21 kwietnia o godz. 20:00, a poprzedzony zostanie o godz. 18:00 pokazem finalistów Międzynarodowego Festiwalu Tańca oraz o godz. 19:00 spektaklem Teatru Tańca Caro "The Room" w procesie tworzenia. (choreografia: Eliza Kindziuk, Sebastian Piotrowicz).

Uniwersytet Codarts oferuje ekscytujący, czteroletni program nauczania, przygotowujący do wykonywania zawodu tancerza, z uwzględnieniem wszystkich aspektów i kanonów obowiązujących we współczesnym świecie tańca. Wielu absolwentów Codarts, w tym tancerzy Teatru Tańca Caro, pracuje aktualnie z najlepszymi choreografami, najbardziej prestiżowych firm w dziedzinie tańca. Projekt Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Codarts z plejadą europejskich wykładowców, to potężna dawka wiedzy, interesujący program, możliwość rozwoju talentu, w bezcennym spektrum wielokulturowości.

Zapraszamy Wszystkich tych, którzy kochają taniec, chcą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych wykładowców, a także mieć przedsmak tego, co uniwersytet ma do zaoferowania.

Informacje o naborze na warsztaty i audycje: phone: + 48 797 199 342 e-mail:  audition.codarts.poland@gmail.com (named an e-mail “Codarts auditions”)

Koszt audycji - 50 Euro (225 zł). Koszt warsztatów - 120 Euro (540 zł).

 

Czym jest Codarts?

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego CODARTS (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie.

Misją Uniwersytetu Artystycznego CODARTS jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. CODARTS aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy. Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS ma charakter audycji. CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym. Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.dance.codarts.nl

Współpraca Sceny Teatralnej Miasta Siedlce z rotterdamskim uniwersytetem została podjęta dzięki inicjatywie Iwony Marii Orzełowskiej, która zaprosiła na warsztaty studentów i profesorów CODARTS do Siedlec.

 

źr.: CKiS

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót