Aktualności

20-03-2018

Nasz mechanik najlepszy

Nasz mechanik najlepszy

W Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się „V Międzywojewódzki Turniej Młodych Mechaników Samochodowych”. Rewelacyjnie spisał się w nim Piotr Ługowski z "Samochodówki", zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Młodego Mistrza Mechaniki Samochodowej w kategorii Branżowej Szkoły I Stopnia.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie, organizowanym w szkołach, wyłoniono reprezentanta szkoły na poziomie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Etap ten odbył się w "Samochodówce" 1 marca br., a zakwalifikowało się do niego czterech uczniów (po dwóch z Technikum i Szkoły Branżowej).

W II etapie (15 marca) w "finale ogólnopolskim" w  Auli Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, brało udział około 50 uczniów Techników i Szkół Branżowych z całego kraju. W jego rezultacie wyłoniono z kolei pięciu najlepszych uczniów Techników oraz pięciu najlepszych uczniów Szkół Branżowych.

Po wstępnej części rywalizacji I miejsce - na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia - zajmował uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 - Piotr Ługowski. Piotr na co dzień chodzi do 3 klasy o kierunku elektromechanik.

W ostatnim etapie finału Piotra czekało zadanie praktyczne, polegające na wymianie paska zębatego rozrządu, serwisie opon, identyfikacji pojazdu i przyjęcia go do serwisu, rozpoznaniu i identyfikacji czujników w pojeździe samochodowym oraz serwisie i obsłudze klimatyzacji.

Rewelacyjnie spisujący się w zmaganiach Piotr Ługowski był lepszy od pozostałych biorących udział uczniów, zdobył pierwsze miejsce oraz tytuł Młodego Mistrza Mechaniki Samochodowej w kategorii Branżowej Szkoły I Stopnia. Opiekunem Piotra jest na co dzień nauczyciel ZSP nr 3, p. Krzysztof Koć.

Gratulacje.

 

opr. źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 


 

« Powrót