Aktualności

14-02-2018

Finał Festiwalu "Sztuka plus Komercja"

Finał Festiwalu "Sztuka plus Komercja"

20 lutego poznamy laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja", który od października gościł na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Uroczystą galę wręczenia nagród zakończy spektakl "Cudowna terapia".

Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce oglądaliśmy szóstą edycję tego największego w regionie i najbardziej znanego siedleckiego festiwalu teatralnego w Polsce. Od 12 października 2017 roku - dnia inauguracji festiwalu przedstawieniem "Ludzie inteligentni", w reżyserii Olafa Lubaszenki - do 20 lutego wystawiono 11 spektakli, w tym 10. konkursowych, oraz odbyło się wiele imprez i koncertów towarzyszących festiwalowi.

Siedlecka publiczność obejrzała takie spektakle jak: "SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw" Teatru Kamienica, wspomniani wyżej "Ludzie Inteligentni" Tito Production, "Skok w bok" Teatru Capitol, czy "Arszenik i stare koronki" Teatru Dramatycznego z Płocka.

"Cudowna terapia" na finał

Spektakl kończący VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Cudowna terapia" to komediowa opowieść o historii kryzysu małżeńskiego. Rzucanie talerzami lub ciche dni, dąsy i rozpaczliwa chęć ucieczki. W takim stanie ducha poznajemy Joannę i Valentina – głównych bohaterów sztuki Daniela Glattauera. Czy decydując się na terapię małżeńską, aczkolwiek bez żadnej wiary w jej powodzenie, niejako dla świętego spokoju, doświadczą cudu i uratują swoje małżeństwo?

Świetnie napisana komedia, grana przez znanych z „Kantaty na cztery skrzydła”, aktorów, niewątpliwie wprawi Was w znakomity humor. Koniecznie trzeba przyjść ze swoją drugą połową!

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

20 lutego, godz. 19:00 - Gala zakończenia VI OFT "Sztuka plus Komercja"

 

aut. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

           

« Powrót