Aktualności

12-02-2018

Szachy w mazowieckiej szkole

Szachy w mazowieckiej szkole

Na konferencję pod tym hasłem zaprasza 13 lutego dyrektorów szkół podstawowych i przede wszystkim nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, siedleckie Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Celem konferencji jest przedstawienie korzyści płynących z gry w szachy dla rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym oraz przedstawienie dobrych praktyk w tym zakresie. Ponadto nauczyciele poznają ideę projektu "Szachy w mazowieckiej szkole" oraz warunkami udziału w niej. Przedsięwzięcie "Szachy w mazowieckiej szkole" jest organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. MSCDN współpracuje w projekcie z wojewódzkimi związkami szachowymi, samorządami lokalnymi, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, a adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Uczestnikami będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – z każdej placówki po 2 nauczycieli. Szczególnie zapraszani są nauczyciele otwarci na nowe metody pracy oraz dbający o swój rozwój zawodowy.

Każda szkoła, która zgłosi się do Projektu otrzyma bezpłatnie sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 15 kompletów szachów dla uczniów i szachownica demonstracyjna. Rekrutacja placówek do projektu rozpocznie się po konferencji inaugurującej 13 lutego 2018 r. Zapewniane są bezpłatne szkolenia dla 100 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (5 grup w całym województwie). Realizacja zajęć z uczniami w szkołach nastąpi od 15 września 2018 r.

13 luty 2018 - konferencja "Szachy w mazowieckiej szkole"; godz. 14.00 – 16.15 siedziba Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Siedlcach, ul. M. Asłanowicza 2 (aula ).

Program konferencji:

1. Strategie myślenia – myślenie strategiczne. Jak łączyć edukację matematyczną z nauką gry w szachy? - wykład dr Małgorzata Skura i Michał Lisicki - Fundacja Rozwoju Wychowania Przedszkolnego i Edukacji BERDO;
2. Edukacja przez Szachy w Szkole - przedstawienie głównych założeń projektu - Anna Harazińska – Polski Związek Szachowy;
3. Szachy w mazowieckiej szkole – warunki udziału w projekcie - przedstawiciele MSCDN Wydział w Siedlcach;
4. Nie takie szachy straszne - przykłady dobrych praktyk - przedstawiciele szkół podstawowych.

Formularz zgłoszenia i akredytacje tutaj: siedlce.mscdn.pl/11-rekomendacje/aktualnosci/491-13-ii-2018-konferencja-szachy-w-mazowieckiej-szkole

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót