Aktualności

02-02-2018

Serce Mazowsza w Siedlcach

Serce Mazowsza w Siedlcach

Znamy Laureatów IX. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2018, którzy wystąpili w Koncercie Galowym 2 lutego w sali  "Podlasie" MOK.

 

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” jest Krzysztof Grzegorz Boruta – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
Z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystyczno-edukacyjnej Krzysztof Boruta otrzymał dyplom od prof. dra hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wyrazami uznania za podejmowanie inicjatyw na rzecz edukacji artystycznej, upowszechniania kultury oraz kultywowanie rodzimych tradycji, patriotyzmu, szacunku do wiedzy i historii narodu polskiego.

O IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza"  krótka rozmowa w TVP POLONIA:  halopolonia.tvp.pl/35590482/02022018-2220

W koncercie Galowym Laureatów wystąpili:  Zespół SĄLEPSI & WOKALIŚCI THE ROLNIK STONES; zwycięzca kategorii: Szkoły ponadgimnazjalne – I miejsce;  Sokołowski Ośrodek Kultury; opiekun: Michał Ostromecki; utwór:  „Nie było miejsca dla Ciebie”;

Chór Gminy Bielany;  zwycięzca kategorii: Szkoły Podstawowe (klasy I-III) – I miejsce; Zespół Oświatowy im. Świętej Królowej Jadwigi w Bielanach i Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu; opiekun: Dominik Grzyb; utwór:  „Nie miały Aniołki”,

Chór Kameralny KOE,  zwycięzca kategorii: Chóry – I miejsce;  Sokołowski Ośrodek Kultury
Dyrygent: Aneta Mroczek; utwór:  „Gdy śliczna Panna”,

Nela Zawadzkaśpiew, Alicja Zawadzkafortepian, zwyciężczynie kategorii: Szkoły Podstawowe (klasy IV-VI) – I miejsce;  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie; opiekun: Anna Stokalska; utwór:  „Kolęda Maryi”,

Szymon Bielecki - zwycięzca kategorii: Szkoły podstawowe (klasy VII), Gimnazja (klasy II-III) – I miejsce;  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim; opiekun: Magdalena Jakubowska; utwór:  „Smutna kolęda”,

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, zwycięzca kategorii: Rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku – I miejsce;  Łosicki Dom Kultury; opiekun: Mirosław Odoszewski; utwór:  „Przybieżeli do Betlejem”,

Anastazja Korbel, zwyciężczyni kategorii: Szkoły Podstawowe (klasy I-III) – I miejsce; Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach; opiekun: Mariusz Szeląg; utwór:
„Na zielonej łące”,

Oliwia Marczuk, Lidia Mitelska, Gabriela Sawczuk, Amelia Seredzińska, Wiktoria Wójcicka, zwyciężczynie kategorii: Szkoły Podstawowe (klasy IV-VI) – I miejsce;  Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach; opiekunowie: Jadwiga Omiljan, Robert Gryczka; utwór:  „Z Narodzenia Pana”,

GRAND PRIX FESTIWALU:  Chór PSM I st w Siedlcach, zwycięzca kategorii: Chóry; Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach; dyrygent: Izabela Kiryluk; utwory:  „O Magnum misterium”,
„W Dzień Bożego Narodzenia”.

Jury po przesłuchaniach wykonawców z terenu  MIASTA SIEDLCE i POWIATU SIEDLECKIEGO, przyznało Nagrody specjalne dla wyróżniających się akompaniatorów: Roberta Gryczki,  Ewy Masiak,  Anny OstasWioletty Skup.

Wyróżnienia:  Aleksander Beczek, Agata Kowal, Antoni Lipiński, Zuzanna Łęczycka, Natalia Olek -  Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach; opiekunowie: Justyna Pieńkowska, Katarzyna Perz, Robert Gryczka,

Zespół JEDENASTECZKI;  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach; opiekunowie: Urszula Wereszko, Dorota Łazuga, Wioletta Skup,

Anastazja Wróbel;  Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach; opiekun: Janusz Eleryk,

Beata Wielgórska; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach; opiekun: Łukasz Jóźwiak,

Patrycja Wróbel,  Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach; opiekun: Janusz Eleryk,

Kapela Zbucka i Przyjaciele,  Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie; opiekun: Tomasz Radomyski,

III miejsca:  Olga Jagieło;  Szkoła Podstawowa im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Pruszynie,
opiekun: Maciej Turkowski,

Zespół Wokalno-Instrumentalny:  Marcel Wójcik, Maciej Skup, Mikołaj Pura, Piotr Kadej,
Agnieszka Szymańska, Gabriela Wnorowska, Paulina Wujek, Maja Olczak, Agnieszka Surmacz, Kamila Wojtczuk
;  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach; opiekun: Małgorzata Rudnicka,

II miejsca:  Duet: Lena Masiak i Amelia Masiak;  Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu; opiekun: Ewa Masiak,

Adriana Masiak – śpiew, skrzypce, Kacper Jastrzębski – fortepian;  Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach; opiekun: Izabela Kiryluk,

Żaneta Badełek, Anna Ostas,  I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach; opiekun: Magdalena Ostas,

Zespół wokalny PSM II st. w Siedlcach;  Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach; dyrygent: Izabela Kiryluk,

I miejsce: Nina Misiejuk, Gabriela Sawczuk, Wiktoria Wójcicka, Lidia Mitelska,  Amelia Seredzińska, Oliwia Marczuk;  Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach; opiekunowie: Jadwiga Omiljan, Robert Gryczka,

GRAND PRIX -  Chór PSM I st. w Siedlcach;  Kategoria: Chóry;  Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach; dyrygent: Izabela Kiryluk.

 

Zdjęcia laureatów finału wojewódzkiego w galerii poniżej:


 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Informacja z 25.1.2018

 

Koncert Laureatów IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2018” już w piątek, 2 lutego. Przed nami jeszcze tylko przesłuchania konkursowe dla uczestników z Siedlec i powiatu oraz finał wojewódzki Festiwalu.

Celem Festiwalu była promocja dziedzictwa kulturowego związanego z obyczajami i tradycją przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz prezentacja kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno-noworocznych. Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowano do początków stycznia br.

Na scenach Sali Białej i sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi 75 laureatów przesłuchań powiatowych i miejskich z Węgrowa (9 stycznia), Mrozów (9 stycznia), Sokołowa Podlaskiego (9-10 stycznia), Mińska Mazowieckiego (10 stycznia), Garwolina (11 stycznia), Kałuszyna (12 stycznia), Mordów (14 stycznia), Siedlec (29 stycznia).

W Festiwalu bierze udział ponad 1500 wykonawców, którzy reprezentują 54 miejscowości. Uczestników ocenia jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, dr hab. Dariusz Zimnicki.

Serdecznie zapraszamy na koncert galowy który odbędzie się 2 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli m.in. prof. dr hab. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP, Waldemar Kraska – Senator RP, Krzysztof Tchórzewski – Poseł na Sejm RP, Minister Energii, J. E. Ks. Bp dr Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki, Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce.

Organizatorem koncertu finałowego, tak jak i całej imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz współorganizatorzy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Dom Kultury w Kałuszynie, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Gminne Centrum Kultury w Mrozach, Sokołowski Ośrodek Kultury i Węgrowski Ośrodek Kultury.

Wykonawcy, którzy wzięli w przesłuchaniach eliminacyjnych zgłaszali po dwa utwory (taki był warunek): jeden obowiązkowy - kolędę lub pastorałkę powstałą w latach: 1424-1945 i jeden dowolny - kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczno-noworoczną w języku polskim lub w języku obcym (mile widziane były własne kompozycje i aranżacje). 

Dopuszczono tylko podkład muzyczny (akompaniament) wykonywany „na żywo”. Przesłuchania konkursowe odbyły się w następujących kategoriach:
• szkoły podstawowe (klasy I-III),
• szkoły podstawowe (klasy IV-VI),
• szkoły podstawowe (klasy VII), gimnazja (klasy II-III),
• szkoły ponadgimnazjalne,
• rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku,
• chóry.

Harmonogram przesłuchań, które jeszcze przed nami:

- 29 stycznia (poniedziałek) - przesłuchania konkursowe dla miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, sala widowiskowa „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63,

- 30 stycznia (wtorek) - przesłuchania konkursowe – finał wojewódzki (I grupa),
Sala Biała Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6,

- 31 stycznia (środa) - przesłuchania konkursowe – finał wojewódzki (II grupa),
sala widowiskowa „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63,

- 2 lutego (piątek), godz. 18.00 – koncert laureatów, sala widowiskowa „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63.

Informacje o Festiwalu dostępne na stronach internetowych: www.mok.siedlce.pl i www.koledowesercemazowsza.sacro.pl. Wszelkich informacji nie ujętych w regulaminie udziela: Krzysztof Boruta – dyrektor artystyczny Festiwalu, tel.: 694-769-828; e-mail: k.boruta@poczta.fm lub pracownik sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach,
ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce tel.: (25) 794-31-01; 602-377-388; www.mok.siedlce.pl

Utwory obowiązkowe i Regulamin IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kolędowe Serce Mazowsza 2018 poniżej w plikach.

źr.

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

czynie

« Powrót

Galeria