Aktualności

14-11-2017

Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze

Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze

16 i 17 listopada w naszym Mieście odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona badaniom archiwoznawczym. To największe z dotychczasowych tego typu siedleckich wydarzeń, swoim patronatem objęli Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych oraz Prezydent Miasta Siedlce.

 

Spotkanie zaplanowano w ramach nowego cyklu konferencji pod ogólną nazwą Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze, którego organizatorami są: Archiwum Diecezji Siedleckiej, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Zakład Archiwistyki i Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Celem konferencji jest prezentacja efektów badań archiwoznawczych prowadzonych aktualnie w Polsce. W I Siedleckich Spotkaniach Archiwoznawczych przez dwa dni - w Archiwum Państwowym oraz na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym - wystąpi ponad 40. referentów, reprezentujących 22 ośrodki naukowe w Polsce.

Tematem pierwszych Spotkań są: „Archiwalia i zbiory nieznane, zapomniane, niechciane”. Badacze z Siedlec i goście z innych miejsc Polski podejmą problematykę dokumentów szerzej nieznanych, przypomną te z nich, które wydają się być dziś zapomnianymi przez szersze grono odbiorców oraz omówią niektóre, które - być może - z jakichś powodów są również niewygodne.

W programie konferencji przewidziano też zwiedzanie Siedlec oraz odwiedziny w Muzeum Diecezjalnym.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

Załączniki:

« Powrót