Aktualności

11-11-2017

Aleksandrie`2017

Aleksandrie`2017

Zapewnianie przez siedlecki samorząd szans i możliwości rozwoju Mieszkańcom, znalazło odbicie w wielości profesji i sukcesów tegorocznych laureatów Honorowej Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce. Muzykolog, urzędnik, ksiądz, biznesmen, strażak, lekarz i epidemiolog, zostali nagrodzeni 11 listopada w Sali Białej MOK "Aleksandriami".

„Aleksandria” to prestiżowa nagroda Prezydenta Miasta Siedlce, ufundowana po raz pierwszy w 1996 roku. Wbrew istniejącym trendom jest nagrodą honorową, pozbawioną dodatkowych gratyfikacji. Wyróżnia osoby i instytucje, które swoją pracą, talentem, umiejętnościami i społecznikowską pasją przyczyniły się do rozwoju Siedlec w różnych sferach życia.

Nagroda nosi historyczną dla naszego miasta, nazwę „Aleksandria”. Przypomina XVIII-wieczny rozkwit Siedlec pod rządami księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Do tej pory, tą szczególną, prestiżową nagrodą prezydenci Siedlec: Henryk Gut, Mirosław Symanowicz i Wojciech Kudelski wyróżnili 155 osób i instytucji. Od 2007 roku przyznawane są także SuperAleksandrie, które wręczono do tej pory 8 osobom.

Za włożoną pracę, za którą wyróżniono Laureatów dziękował prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Zwrócił dodatkowo uwagę na decydujące zadanie stawiane przed samorządem lokalnym, jakim stwarzanie warunków do rozwoju Mieszkańcom.

- Samorząd ma za zadanie tworzenie atmosfery do rozwoju inicjatyw jego mieszkańców. Nie jest rolą samorządu tworzenie miejsc pracy, tylko tworzenie warunków do ich powstania. I w naszym Mieście od 1990 roku, takie warunki są tworzone. Robili tak poprzedni prezydenci i całe kadencje radnych Miasta. Mieszkańcy wybrali nas, byśmy dobrze organizowali życie w Mieście na wielu płaszczyznach. Czynimy tak w zakresie infrastruktury, szczególnie podziemnej, dzięki czemu mogły powstać w Siedlcach zakłady pracy, które bez odpowiednich mediów nie miałyby szans; w zakresie sieci dróg, remontu obiektów kulturalnych, służby zdrowia. Doposażamy nasz Uniwersytet i myślę, że było to jedno z najlepszych posunięć. - mówił Wojciech Kudelski. - W naszym Mieście dzięki olbrzymiemu wysiłkowi władz samorządowych i całego społeczeństwa, udało się stworzyć dobre warunki do rozwoju. M.in. dzięki takim wspaniałym ludziom, jak Państwo, z wielkim sercem i intelektem. Nagroda ta jest wyrazem wdzięczności serca wszystkich Mieszkańców dla Państwa.

Serdeczne gratulacje w imieniu Rady Miasta złożył też Laureatom przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. - Zasłużyliście Państwo na to zaszczytne wyróżnienie swoją pracą zawodową i działalnością społeczną i zaangażowaniem w sprawy naszego Miasta. Przyczyniacie się tym do jego dynamicznego rozwoju. Nie byłoby to możliwe bez talentu, popartego ciężką pracą. O tym, jak ważna jest Wasza działalność wiedzą Mieszkańcy i władze samorządowe. Z dumą i podziwem patrzymy na Wasze osiągnięcia. Nasze Miasto ma wiele walorów i atutów, ale jego największym bogactwem są wykształceni, przedsiębiorczy i wspaniale pracujący Mieszkańcy. A Państwo Laureaci jesteście tego najlepszym przykładem. To dzięki takim takim jak Państwo ludziom, możemy śmiało patrzeć w przyszłość Siedlec. - powiedział przewodniczący Rady Miasta.
 

W tym roku statuetkami „Aleksandrii” uhonorowanych zostało siedem osób:

Jolanta Kowalska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach;

 

Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa - muzykolog, organizator festiwali muzyki organowej, współtwórczyni nagrodzonego „Fryderykiem” albumu z sonatami Jana Sebastiana Bacha, nagranymi na siedleckich organach Wagnera;

 

Andrzej Celiński – starszy brygadier, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach;

 

Wojciech Cylwik – urzędnik samorządowy, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta;

 

Józef Fąk - ceniony w Siedlcach ginekolog - położnik, ordynator Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Miejskiego;

 

ks. Paweł Siedlanowski – dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach;

 

Sławomir Zawieska – siedlecki przedsiębiorca, właściciel firmy Bozamet.

 

Szerzej o laureatach i uroczystości rozdania Aleksandrii 2017 niebawem.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

Załączniki:

« Powrót

Galeria