Aktualności

09-11-2017

Inwestycje drogowe coraz bardziej zaawansowane

Inwestycje drogowe coraz bardziej zaawansowane

Budowa tunelu drogowego od ul. Kilińskiego do ul. Składowej oraz III etapu obwodnicy śródmiejskiej nabiera coraz większego rozmachu. Wykonawcy obu inwestycji wyprzedzają założony harmonogram prac. Duże zaawansowanie robót widać zwłaszcza na budowie wiaduktu drogowego nad ul. Partyzantów oraz budowanej w tzw. „karierze” drodze łączącej ul. Składową z ul. Prezydenta Kaczorowskiego.


Tempo robót oceniali w czwartek, 9 listopada prezydent Wojciech Kudelski i wiceprezydent Jarosław Głowacki. Przy budowie tunelu pod torami kolejowymi prace trwają zarówno od strony ul. Kolejowej, jak też od strony ul. Składowej. Przypomnijmy, że wykonawcą tego zadania jest firma Warbud.

Bardzo dobre tempo prac i duże zaawansowanie robót jest przy inwestycji dot. tzw. 3 etapu obwodnicy, realizowanej przez firmę Strabag. Wykonano już przebudowę kanalizacji w ul. Składowej (od Partyzantów do Hozera) i położono pierwszą warstwę nawierzchni. Bardzo intensywne prace prowadzone są przy budowie wiaduktu drogowego nad ul. Partyzantów, gdzie trwa budowa podpór wiaduktu. W „karierze” wykonywana jest droga i tutaj widać bardzo duże zaawansowanie zadania. Jeszcze w tym roku planowane jest tam, położenie pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej.

W ciągu najbliższych dni rozpocząć się ma budowa ekranów dźwiękochłonnych pomiędzy ul. Łukasińskiego, a budowaną nową obwodnicą śródmiejską.

Dobiegają końca prace przy remoncie ulicy 3 Maja. Jest obecnie kładziona ostatnia warstwa nowej nawierzchni. Prezydent Wojciech Kudelski w rozmowie z wykonawcami podkreślał, że: - Wszystkim Mieszkańcom zależy na szybkim zakończeniem prowadzonych prac. Inwestycje te rozwiążą wiele problemów komunikacyjnych. Musimy robić wszystko, aby ułatwić życie mieszkańcom. Teraz jest na pewno trudno, ale wraz z oddaniem do użytku nowej infrastruktury drogowej, poprawi się jakość komunikacji w Siedlcach.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót

Galeria