Aktualności

12-10-2017

Ten sam świat

Ten sam świat

Niepełnosprawni z regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i diecezji siedleckiej prezentowali swoje zdolności i talenty podczas XVII Edycji Koncertu Integracyjnego „Ten Sam Świat”, który odbył się 10 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.


Tegoroczna impreza, zorganizowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach przebiegała pod hasłem „Na ludową nutę”. Niepełnosprawni - dzieci, młodzież i osoby starsze - oraz ich sprawni koledzy z 27. placówek, prezentowali dorobek kulturowy Mazowsza i lokalny folklor.

– Każdego roku proponujemy inną tematykę. Teraz chcieliśmy pokazać, że ludowość jest w modzie, warto o niej pamiętać i ją przypominać. Jest to cenna i ważna inicjatywa będąca okazją do prezentacji ludowego dorobku i popularyzacji tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowania folkloru dla pokoleń. – uważa Katarzyna Pieniak, kierownik CDS WTZ w Siedlcach.

- Takie koncerty mają niesamowitą wartość. Za kulisami było widać wielki stres i przejęcie, z jakim uczestnicy podchodzili do swojego występu. Mimo to, kiedy wychodzili na scenę stres zmieniał się w radość. Poprzez wspólną zabawę było czuć atmosferę bez podziałów między ludźmi. Caritas w swojej misji chce promować działalność, w której pragniemy zauważyć człowieka, a nie jego ograniczenia. Żadne bariery – ani umysłowe, ani fizyczne – nie mają znaczenia, jeżeli chodzi o wspólną zabawę i integrację. – podsumował ks. Paweł Wojdat, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodał: - Wielu uczestników pierwszy raz wyszło na scenę, zwłaszcza ci najmłodsi. Ich występy były bardzo dobrze przygotowane – i tutaj ukłon w stronę osób pracujących z nimi na co dzień. Dziękuję im za obecność i żywe zainteresowanie, a organizatorom za przygotowanie koncertu.

Każdy z występujących otrzymał upominek oraz na zakończenie słodki poczęstunek, a placówki kulturalne - specjalną statuetkę.

Honorowym patronatem koncert objęli: Biskup Siedlecki ks. bp Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

 

źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót