Aktualności

18-12-2011

Wigilia na Placu Sikorskiego

Wigilia na Placu Sikorskiego

Już po raz czwarty, w przedświąteczną niedzielę, tym razem 18 grudnia na Placu Sikorskiego odbyło się „Spotkanie Opłatkowe - Podziel się dobrem”. W tym roku na siedlczan czekały anioły z opłatkami, potrawy wigilijne, stajenka i kolędy w wykonaniu miejscowych artystów. Zabrakło tylko zimy.

  W typowo jesiennej aurze odbyło się tegoroczne Spotkanie opłatkowe - Podziel się dobrem. Zima zawiodła, ale na piątkę spisali się organizatorzy imprezy i siedlczanie, którzy w liczbie blisko tysiąca osób odwiedzili w niedzielne południe Plac Sikorskiego. Tradycyjnie już na spotkaniu nie zabrakło ks. bpa ordynariusza siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego oraz władz Siedlec, które reprezentowali prezydent Wojciech Kudelski, jego zastępcy Anna Sochacka i Jarosław Głowacki, przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś i wiceprzewodniczący RM Bogumił Kacprzak oraz radni.
Prezydent Wojciech Kudelski i przewodniczący RM Piotr Karaś złożyli wszystkim obecnym na Placu Sikorskiego życzenia świąteczne i noworoczne. Ks. bp Zbigniew Kiernikowski zwrócił uwagę zebranym na szczególny czas, jakim jest dla wierzących, przyjście na świat Zbawiciela. - Chciałbym, korzystając z okazji, zaprosić wszystkich, którzy podczas zbliżających się świąt będą samotni, opuszczeni przez rodzinę na „Wigilię dla Wszystkich” z udziałem Rodzinnego Zespołu Kolędowego z Łodzi. Odbędzie się ona 24 grudnia, o godz. 16.00 w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym przy siedleckiej katedrze - powiedział ks. bp Zbigniew Kiernikowski, który pobłogosławił także opłatki. Potem nastąpiła ceremonia składania sobie życzeń świątecznych i dzielenia się opłatkiem.
Na ten szczególny dzień Zakład Aktywizacji Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej przygotował potrawy wigilijne. Można było spróbować pierogów, wigilijnej kapusty czy napić się czerwonego barszczyku. W tym roku była także słodka niespodzianka, cztery torty ozdobione świątecznymi motywami. Wykonali je uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Praktycznego.
Na Placu Sikorskiego nie zabrakło także tradycyjnej stajenki bożonarodzeniowej ze żłóbkiem. Siedleccy harcerze rozpalili ognisko i przekazywali mieszkańcom Siedlec Betlejemskie Światełko Pokoju. W trakcie spotkania nie zabrakło także kolędowania z udziałem siedleckich artystów: stypendystki Fundacji Pro Bono Ireny Kosińskiej, Chóru Miasta Siedlce, Teatru ES oraz scholi młodzieżowej z parafii Bożego Ciała.

Dariusz Dybciak

Organizatorzy Spotkania Opłatkowego:
Miasto Siedlce, Caritas Diecezji Siedleckiej, Fundacja Pro Bono, Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, I LO im. B. Prusa w Siedlcach, ZSP nr 4 w Siedlcach, Centrum Kształcenia Praktycznego, ZHP Hufiec „Podlasie”, Związek Strzelecki „Strzelec”, Grupa Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych Siedlce przy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych XII Okręg Podlaski w Siedlcach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas, Centrum Integracji Społecznej

 

 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria