Aktualności

14-09-2017

Teatry uliczne na Placu Sikorskiego

Teatry uliczne na Placu Sikorskiego

Trzy niezwykłe, plenerowe spektakle teatralne będzie można obejrzeć w sobotę, 16 września od godz. 20.00 na Placu gen. Sikorskiego. Odbędzie się tam bowiem X edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem.

Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”, który odbędzie się w centrum Miasta na Placu gen. Sikorskiego, to bajecznie kolorowe, pełne magii, niezwykle efektowne i z ogromnym rozmachem realizowane widowiska uliczne. Pełne niespodzianek, których niewątpliwym atutem są piękne kostiumy, niezwykle brawurowa gra, dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniała scenografia i niezwykłe środki wyrazu takie jak: ogień, szczudła, oryginalne makijaże, nietuzinkowe rekwizyty.

Zaczniemy o godz. 20.00 spektaklem "Alicja w krainie ognia" w wykonaniu Teatru Ognia Antidotum z Bialskiego Centrum Kultury. Grupa istnieje już 6 lat. W skład teatru wchodzą osoby w różnym wieku, od gimnazjalistów po studentów. Specjalizują się w chodzeniu na szczudłach, część grupy zajmuje się tańcem z ogniem, wykorzystują poi, kije, wachlarze, pazury. Reżyser Sylwia Zdunkiewicz i aktorzy, poprzez czynny udział w działaniach teatralnych poszukują innych form wyrażania siebie i komunikowania się z widzami. Nie operują - powszechnie w teatrze używanym - słowem mówionym, unikają jednoznaczności, a w tworzeniu spektakli posługują się małą ilością scenografii. Komunikują się zgrabnie plastyką własnego ciała, elementami tańca, pantomimy, gestu i ruchu. Ich przedstawienia ozdobione są ciekawą muzyką różnego rodzaju.

Jako drugi zobaczymy spektakl "Blackout" w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania. "Blackout" to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej superkorporacji w niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.

Na koniec A3Teatr i spektakl "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej". A3Teatr tworzy różne formy wypowiedzi scenicznej – od kameralnych form skupionych na kunszcie aktorskim, przez duże widowiskowe spektakle plenerowe, działania parateatralne i happeningowe. Spektakle zespołu odnoszą się do problematyki świata współczesnego. Filtrując je przez wrażliwość wyczuloną na absurd i surrealizm dnia codziennego, obudowując w muzykę i formy ruchowe, pogranicza taneczne – A3Teatr tworzy opowieści liryczne, pełne humoru i dystansu wobec otaczającej rzeczywistości. Prezentuje je na polskich i zagranicznych scenach oraz festiwalach, m.in. w Polsce, Europie i Azji. Spektakl Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej łączy dalekie brzmienia szekspirowskiego dramatu z pogańskim obrzędem Nocy Kupały – jest fuzją zachodniej mitologii ze wschodnim mistycyzmem. Za sprawą muzyki granej na żywo, białego śpiewu, tańców i ognia budzą się magiczne siły natury.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 


 

« Powrót