Aktualności

09-08-2017

Nowy quest: Żaglówka

Nowy quest: Żaglówka

Stowarzyszenie Leniwce.pl udostępniło nowe zadania w ramach tzw. questów, w trakcie których poznajemy aktywnie Miasto i możemy wygrywać nagrody.

Informacje o najnowszym queście ze startem przy Żaglówce nad Zalewem znajdziemy na FB Oragnizatora i fanpage-u Siedlce Miasto Przyjazne: www.facebook.com/events/1367237336722488/

Quest to zabawa terenowa polegająca na odkrywaniu Miasta z pomocą aplikacji mobilnej, która wyznacza trasę oraz zadania do rozwiązania, zabawa kończy się w centrum informacji turystycznej gdzie na młodych uczestników czekają nagrody.

Aplikacja Siedlce dostępna jest na urządzenia z systemem: Android – telefony i tablety, IOS w urządzeniach Iphone, Ipad; Windows mobile.

Trasy liczą kilka kilometrów. Najlepiej pokonywać je rowerami, zawiera punkty kontrolne na których trzeba się pojawić, w okolicach punktów będą zadania do wykonania wskazane przez aplikację.

Przed startem pobieramy aplikację Siedlce (jeśli ktoś jeszcze nie ma zainstalowanej) jeśli już ma powinien dokonać aktualizacji bazy questów – poprzez transmisję GSM lub poprzez WiFi.

Następnie przystępuje do wykonania Questu - z listy wybieramy 2017 Quest dla dzieci z nagrodami – Żaglówka.

Aby wszystko działało poprawnie trzeba włączyć GPS oraz transmisję danych

Na dolnej zakładce klikamy rozpocznij. Udajemy się do kolejnych punktów – prowadzi nas aplikacja. Aby zobaczyć na mapie gdzie znajduje się kolejny punkt – klikamy na pasku przycisk Pomoc, kierujemy się wskazaniami odległości która zmienia się na środkowym pasku w aplikacji oraz podpowiedziami w aplikacji.

Przerwany Quest, np. z braku czasu na pokonanie całości, można kontynuować, np. następnego dnia klikając w ten Quest oraz kontynuj.

 

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót