Aktualności

14-08-2017

Rocznica Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego

Rocznica Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpocznie 14 sierpnia lubiany przez Mieszkańców Siedlec Dzień Otwartych Koszar. 15 sierpnia odbędą się główne uroczystości: przemarsz kompanii honorowej i pocztów sztandarowych ulicami Miasta oraz apel pamięci, salwa honorowa i wystąpienia przy Skwerze Niepodległości.

Żołnierze 1 Brygady Pancernej zapraszają już w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 9.00 na "Dni Otwartych Koszar". W Jednostce Wojskowej przy ul. Składowej 39 będą pokazy sprzętu wojskowego, zabawy i konkursy dla dzieci przygotowane przez Klub Wojskowy oraz wojskowa grochówka. Tego dnia o godz. 8.30  na strzelnicy wojskowej na Gołoborzu, o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce i Dowódcy Garnizonu Siedlce powalczą drużyny w strzelaniu z broni sportowej.

15 sierpnia, obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpocznie o godz. 18.00 Msza Święta w kościele garnizonowym. Po niej uczestnicy uroczystości w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, kompanii honorowej 1 Brygady Pancernej, pocztów sztandarowych przejdą na Skwer Niepodległości. Tam, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, około godz. 19.15 rozpoczną się główne uroczystości Święta Wojska Polskiego. W programie: hymn państwowy, okolicznościowe wystąpienia, apel pamięci, salwa honorowa.

Wcześniej, bo o godz. 17.20 delegacje władz miasta, Wojska Polskiego i instytucji złożą wieńce i wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojennym oraz pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu na ul. Pułaskiego przed Urzędem Miasta, będzie czekał specjalny autokar, który przewiezie uczestników obchodów na cmentarz, a następnie na Mszę św. w kościele garnizonowym.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót